bugün

ispanya kral kupasında yarı final maçıdır .
(bkz: barcelona vs madrid)
tüm dünyayı ekrana kitleyecek olan ispanya devlerinin karşılaşması. bol gollü bir maç bekliyorum.
futbol severlere mükemmel bir 90 dakika yaşatacak olan maç.

maç tahmini: real madrid (ronaldo, xabi alonso) 2-3 barcelona (messi, pedro, messi)
Kötü geçen sezonun acısını çıkarmak için real madrid adına güzel bir fırsat olan maç. En azından sezonu kral kupası ve şampiyonlar ligi ile kapatabilirler.
belki de mourinhonun madriddeki geleceğini belireyecek maçların ilkidir. diğer yarı final de mükemmel: sevilla-atletico madrid.
berabere bitmesi muhtemel karılaşma tabi bunda ronaldonun her derbide olduğu gibi bencil olmayacağını düşünmemin patı büyük. zira bu zatın bencil oynayınca bir şey yapamadığı ortada umarım kendisi de fark etmiştir puyolun piquenin üstüne gittikçe her topu kaybettiğini aldığı her duran topu kalaye vurunca %90 kaleyi tutturamadığını.
heyecanla beklediğim maçtır. geçen sene doyduk clasicolara ama insan arıyor tabi böyle maçları.
sakatlıkları olan casillas, pepe ve cezalı olan ramos ile di maria'nın oynayamayacakları maçtır. özellikle tandemde pepe ile ramos gibi sert, agresif, seri olan savunmacıların olmaması real madrid'i çok ama çok etkileyecek.
kalp sağlığı için zararlı bir maç olacağı düşünülmektedir. genç nesil için ise bira içmek ve fıstık yemek için güzel bir bahanedir.
şimdiden bazı eziklere kapak olan maç.
Zorlanacağımız maçtır, çok kritik eksiklerimiz var. Messi eziğinin değil de Ronaldomuzun performansının etkili olacağı maçtır.
ronaldo ve messiyi bir arada izlemeye doyacağımız karşılaşma olacak yine.
bak hele, bazı suserlere* göre barcelona defansında pigue ve puyol olduğunda ronaldo onları geçemezmiş, ronaldonun pigue ve puyollu defansın üstüne üstüne gitmesi intiharmış ronaldo için, vay bee..

geçenlerde tv de pigue'nin maymun oluşunu günlerce izledik, spor kanallarında en güzel çalım olarak günlerce verildi, bazıları kaçırmış sanırım..

işte götünden çalım yiyen pigue, hem de ronaldonun ta kendisinden. http://www.youtube.com/watch?v=klBEIY8mLJc
Gönül ister ki Real Madrid kazansın. ama zor beyler o maç barçanın
hoşlanılan kız gelse seni seviyorum dese bir soluklan yeğenim 90 dakika bekle sonra denecek maç.
gönlüm real madrid'in kazanmasından yana ama iki takımında şuan ki durumu ortada, büyük ihtimalle barcelona kazanır.
real madridin kazanacağına inandığım maçtır.
klasik bir skorun daha bizleri beklediği el klasiko.

(bkz: viva barca)
(bkz: haha madrid)
gerekirse adam satın, karşılıklı gol oynayın.

derbi maç.
barça taraftarı olarak izleyeceğim maç. doğum gününde maç izleyen ilk kız olarak tarihe geçerim belki. barcelona bu maçı alır. skor tahmini olarak 2-1 diyebilirim ama bir kesinlik yok tabii.
real madrid tek farkla kazanır diye düşünüyorum. asıl önemli olan dişe diş mücadele.
barca taraftarı olarak barca'nın kazanamayacağını düşünüyorum. real madrid ligde zirveden uzak durumda ve kendilerini ispatlamak için maça daha çok asılacaklardır. casillas'ın olmayışı dezavantaj, bu sebeple sıkı bir savunma yapıp hızlı kontra yapmalarını bekliyorum. klasik mourinho stili yani. barca'nın bu sezonki savunma zaafı bu maçta da ortaya çıkar büyük ihtimalle. sol bekte ne alba'nın ne de adriano'nun savunma yönünü kuvvetli görmüyorum. sağda dani alves bu sezon yeterli değil. barca için kolay bir maç olmaz zannedildiği gibi.

barca'nın tahmini kadrosu şu şekilde olur: pinto, alves-pique-puyol-alba, busquest-xavi-fabregas, iniesta-pedro-messi.

edit: kral kupası olduğu için kalede pinto'yu oynatırlar.
(bkz: jose mourinho daki inanılmaz mantık hatası)
sonuç ne olursa olsun (bkz: hala madrid).