maç hala 1-0'dır.
(bkz: beşiktaş kanseri)
beşiktaş'ın çok kötü oynadığı karşılaşma.
bjk'nin rahat kazanacağı maçtır. çünkü bjk, kötü oynadığı her maçı rahat kazanan bir takımdır. rahat ol çarşı.

edit: ne yaptın lan fernandes. oldu mu bu şimdi yahu?
fernandes kırmızı kart görmüştür.
manuel fernandes 'in kırmızı kart gördüğü maçtır.
fernandes'in ilk yarının sonları gelirken kırmızı kart gördüğü maç.
manuel fernandes'in kırmızı kart gördüğü maç. Fenerbahçe maçında cezalı duruma düştü. Peki neden 2 maç ceza alacak?

ilki, gördüğü ilk sarı kart ile mersin maçında cezalı duruma düşmesi.
ikincisi de, kırmızı karttan gelecek ceza.

itiraz eden ernst de sarı kart gördü.
ikinci bir samsun faciasına dönmeye başlayan maç.
hakemler müdahele etmezse beşiktaş puan kaybedecektir.
fernandes'in kayserili oyuncuların tuzağına düştüğü maç. maç başından beri fernandes'in üzerine oynadılar. itip kakmalar
arkadan tekmeler..sonuç mu? fernandes adama bastı suçlu fernandes ikinci sarı dışarı. işte müthiş taktik deha..
quaresma böyle devam ederse kırmızı görecek.
10 kişi de kalsa maçın ikinci yarısında bjk'nin geriden gelip maçı kazanacağına inancımız tamdır efendim. bastır kartal.
beşiktaş'lı oyuncular çok hırslandı. fazla hırslandı. ikinci bir samsunspor faciası olabilir, benden uyarması.
fernandez'in direkt kırmızı yerine 2.sarıdan kırmızı alıp atıldığı maç. bu kırmızı doğru olsa da kayserililere çıkmayan bir iki tane sarı'yı hakemin atladığını da söylemem gerek.
q7 beşiktaşı 1 kişi eksik oynatıyor. q7 ve simao ilk 11'e fazla bence. ikisi de savunmaya yardım etmiyor. ama en azından simao hücumda daha etkin. bence yani!
ha bu arada fenerbahçe'ye megan fox gibi yatan ama diğer takımlara karşı it gibi oynayan hurmaspor'a da buradan sevgilerimi yolluyorum.
fernandes , bir fenerbahçe maçında daha forma giyemeyecek.
ilk devresi gayet sert geçen bir maç. fernandes'in gördüğü ilk sarı kart biraz ağır bir yorumdu, ikinci sarısında direkt kırmızı bile çıkabilirdi çünkü doğrudan rakibinin ayaklarına sakatlamaya yönelik basıyor. ernst'in hakemi protesto eden davranışına sarı kart verilmesi doğru. akabinde bir beşiktaşlı futbolcu (numarasını göremedim) taban girdi kayserili oyuncuya, onun da sarı kart görmesi gerekirdi ama hakem orayı atladı. hakem sertliğe prim verdi kabak fernandes'in başına patladı. ikinci sarı kartından önce fernandes'e arkadan bir müdahale vardı hakem avantaja bıraktı fernandes o hareketi yapmasaydı muhtemelen faulü verecekti hakem. sonuç olarak ilk devrede sert bir mücadele var sahada. bol gol pozisyonu var ama 1 gol ile kapandı ilk devre. son dakikalarda kayseri'nin net bir pozisyonu vardı kayserili oyuncu pas verseydi yüzde yüz goldü, kaleye vurdu şota bile isyan etti.

ikinci devrede gol olur gibime geliyor. futbolcular sinirlerine hakim olamazlarsa daha çok kart çıkar.
sinir krizlerine sokan, bünyeyi gerim gerim geren maç.
hakemin sikip bıraktığı maç. ulan maçın başından beri kayserili ezikler ayaklarını bi fernandes'in götüne sokmadılar hakem faul bile vermiyor arkadaş. napsınlar?? bacaklarını mı kırsınlar adamın?? senin yapacağın hakemliğin ben ta...
metin tekin ve feyyaz ın golleriyle 2-1 beşiktaşımızın kazanacağı maç.
farkeden oldu mu bilmiyorum ama kayserisporun golünün ofsayt olduğu karşılaşma. top ayaktan çıkarken golü atan adama gelmeden önce bir kayserili topa hamle ediyor ve adam bariz aktif ofsayt durumunda.

he bu beşiktaş'ın maçı hakettiği anlamına geliyor mu. tabii ki hayır. daha önceden söyledim yine söylüyorum. bu ekrem dağ ve ismail takımdan siktiredilmedikçe beşiktaş toparlanmaz.

ama maç çok gergin. denildiği gibi ikinci bir samsun vakası olabilir. fernandes'in kartlar doğru gözüküyor. ama ona o sertlikleri yapacak hale getiren hakeme bakmak lazım. son iki haftanın acısını çıkarmak istiyor gibi.
kayserinin diri oyunu, beşiktaşın muhtemelen fener maçını düşünen yumuşak oyunu bu sonucu ilk yarı itibariyle getirmiştir. ekrem ve q7 oyundan alınarak koşacak oyuncuların oyuna girmesi gerekmektedir. yoksa bu maç böyle kayseri 1 beşiktaş 0 olarak biter.
hakem in fernandes e dengesini kaybetmeden önceki pozisyonda lehine faul vermediği ve bunun sonucunda kırmızı kartla ödüllendirdiği maç olmaktadır. Quaresma da kilo almış, ekrem kötü oynuyor, deplasmandayız, hava soğuk umarım 1 puan alırız.
ikinci yarısı başlayan maç...

Gelen uyarı mesajları üzerine,

#14430142 ' de belirttiğim şartlar, fernandes çift sarı kart gördüğü için gerçekleşmeyecekmiş. Sarı kartın üzerine direk kırmızı görseymiş, dediğim doğru olacakmış.

Bunu da bu vesileyle belirtmek istedim.
fernandesin 2. sarı karttan atıldığı sadece 1 maç cezalı olacağı aksinin ancak hakem raporunda belirtilecek istisna bir durum ile söz konusu olacağı müsabaka. yani fernandes derbide takımdaki yerini alabilecek, ekstrem bir durum olmadıkça.