bugün

Türbanlı diye belirtilmesi yanlış olan ve çok ayıp eden ablamızdır. Ama aynı durumu ben her gün yaşıyorum. Bulunduğum bölgede bir vakfın açtığı aşevi var. Her ramazan ihtiyaç sahiplerine yemek dağıtır. Ortalığı foruma çevirdiğim için Ayrıca üzgünüm fakat öğlen 12 den itibaren kuyruk başlıyor. Genç yaşlı çoluk çocuk rahat 100 insan. Ellerinde tencere yoğurt kovası. Bazıları çekmiş dobloyu köşeye oğluna kızına tencere veriyor ki çocuklar erken alıp çıkıyor. Vay dedim izzeti nefsinizi sikeyim fakirin muhtacın bir kap yemeğine de göz dikmeyin aq. 1 tencere yemek yapacak yaptıracak paran yoksa ne yuva kur ne çocuk yetiştir.
Yahu kardeşim, adam iftar yemeği veriyor. Orası oruç tutan, tutmayan; zengin, fakir herkese açıktır. Yemek yıyemeyecek kadar düşkün olanlar daha farklı şekilde gözetilmeli.

iftar çadırına sadece ihtiyaç sahipleri gelsin deseler inanın maddi durumu iyi olmayan kesimden pek kimse gelmez. Oranın özelliği herkese açık olmasıdır. Zaten zevkide orda. Ayırım yok.
düşün ki muhtaçsın ve bir aşevinde muhtaçlara yemek dağıtılıyor. kuyruğa girer misin?

hem madem belediye iftar yemeği veriyor, o saatte evine ulaşamayan yolda olan, muhtaç olan, parasız öğrenci olan vs herkes orada yemek yiyebilmeli.

o sofra türbanlı türbansız zengin yoksul genç yaşlı herkese açıktır.
hala benim hırsızım senin hırsızın derdindesiniz, benim şerefsizim, senin şerefsizin.... insanlar farklı görüşte de saygıdeğer olabilirler, olmayabilirler. Kutuplaştırma gayreti niye? Solcunun da şerefsizi var, sağcının da, dindar geçinenin de...
mesele, bencil, çıkarcı, insanların yerini belirlemekse, kutuplaşma yanlış yol! hatta kendi yakınınızdaki şerefsizleri yola getirmede daha başarılı olabilirsiniz..