bugün

Doların 1.90'a merdiven dayamasını açıklar niteliktedir.
tayyip erdoğan yüzünden batmış (mış) çok garip oysa benim bildiğim 2 gün önce, tamam oynadınız akşam oldu hadi herkes evine minvalinde laflar etti bu adam. durdurma kararı alındı. hala neyin peşindesiniz...

bu daha başlangıç. çakılan sadece borsa olsaydı dediğiniz günler yakın...
Savaş çıksa aynı gün dip yapacak kapitalist abd borsasına istanbul borsası adını takan zihniyet düşünsün bunu. Zor günlerimizde bizi daha da zorda bırakacak ekonomi politikalarıyla milli olmayan ekonomik hareketlerle yok borç ödedik, yok yol yaptık diye konuşmanın alemi yok. Bu ülkeye 1920 de 21 de olduğu gibi bombalar yağmaya başlayınca pılını pırtısını toplayıp kaçacak borsacının da a.q.
çok da tırıvırıdır. para yabancının kaçıp giden de yabancıdır.halka bir yansıması yoktur borsanın. hoş akp'liler yıllardır aksini söylerken yani çoğunluk hissesine yabancı sermayenin sahip olduğu borsayı sanki mattah bişeymiş gibi lanse ederken karakteristik özellikleri gereği bugün güzel bir U dönüş yaparak borsanın halka yansımasının olmadığını dile getireceklerdir.
(bkz: ekonomik kriz öncesi yönetimi bırakmak)
kendisini halk zanneden çaulcuların ne kadar halk düşmanı oladuğunu gösteren göstergedir. Ağaç diye yıkmadıkları yer kalmayan bu terörist kılıklı herifler "halk" gibi mucize bir kelimenin ardına gizlenerek hükümeti düşürme planları yapanmaktadır. Borsada bu sebepten, bu halk! teröründen dolayı düşmüştür. umarım bizim halk! aklını başına alırda adam gibi eylem yapmayı, adam olmayı öğrenir ilgili halk!. hükümeti düşürmek, üstüne çamur atmak için götünüzü bu kadar yırtmayın ey halk! adam olun proje geliştirin, oy talep edin, iktidar olun halk! yiyorsa tabi.

Not1: AKP'li asla değilim. kendilerine oy vermiş değilim.

Örnek olay: çorumda ki halk! ta taksim olaylarına ayaklandı ve yaklaşık 40-50 kişilik bir grup merkezde ki bir parkta oturarak slogan attılar. bizim halk! ın 10 sloganının birisi yeşil veya taksim üzerine iken 9 u hükümet aleyhine yada devrim lehine idi. işte size bir halk! eyleminin anatomisi.
teyyip; artist artist konuşmayacaktı tatlı şeyler.

zamanında ülkenin cumhurbaşkanını kitapçık fırlattı ekonomi bozuldu diye suçlanan aynı mal şidmi tayyibe neden ses etmiyor ki? komikmiş.
beklenildiği üzere gerçekleşen dibe vuruştur. not artımıyla ülkeye giren para, tepki satışları gerçekleştiriyor. dolar ve euro'da tavan fiyatlarda.

zerre umrumda değil. sen halkını dinleme, milyonlarca insana çapulcu de, polisleri ve insanları provoke et.. sonra vay efendi neler neler oldu.

(bkz: biz vatan diyoruz orospu çocuğu borsa diyor)
hepsi o vatan haini anarşistler yüzünden. götünüze kına yakın şimdi piçler.
eyleme başlamadan önce " ne kaybederiz " düşüncesinde olan kişilerin bana 50 bin tl kaybettirmesidir. siz zafer kazanın biz kaybedelim. bencilliğinizle öleceksiniz.
eylemcilerin eseridir. bir müddet daha sürmesini diliyorum, açlıktan pabucunuzu yemenizi,2002 den geriye dönüş olmasını bekliyorum.
(bkz: mutlu musunuz)
beter olsun amk! çok da sikimde sanki borsa! millet isyan etmiş, bıçak kemiği geçip götün deliğine dayanmış adam hala borsa diyor. al borsanı götüne sok yavşak!
john ve jack'in paralarının değer kaybetmesinin vatana ihanet olduğunu öğrendiğimiz olay oldu. super bu dinci kafası. mütemadiyen sikmek istiyorum.
başbakan'ın eylemleri yumuşatıcı sözler yerine kibirini kullanması ve ortamı sakinletirmeden ülkeden gitmesi sebebiyle gerçekleşmiştir.

cumhurbaşkanlığının sinir bozucu sessizliğini saymıyorum bile.
planlı ve kontrollü olduğunu düşünüyorum.
dün bunlar cami karşıtı diyeceklerdi yemedi, bugün ekonomiyi bozuyorlar diyecekler.
en azından bu ülkenin kaynaklarının yabancıların daha fazla cebine girmeyecektir. alkol zararlı diye kendisi gibi olmayanda yaşam tarzı dikte edenler iddaa bayilerini kapatsın, borsayı kapatsın, piyango çekilişlerini kaldırsın da görelim.
yurtta bu kadar olay varken başbakanın yurtdışı gezisine çıkması yüzündendir.

zaten son 10 yıldır akplilerin de çok iyi bildiği gibi yurtdışından gelen sıcak parayla büyüdü ekonomimiz.
zaten abd osursa dibe vuran bir varlığın bu halde böyle olması çok normaldir.
herkes diyor ki zaten %68 bilmem kaçı yabancının elinde düşse ne olur. Ulan düşünce bu adamlar paralarını alıp gitmeyecek mi? Paranın değeri onda birine düşer var ya oturup haline ağlarsın! Adam parasını çeker gider sen nereye gideceksin? Yabancı işçi diye alıp sana tuvaletini temizletir adamlar. Mazotun fiyatı bugün bir lira yükselsin bakalım önümüzdeki bir ay içinde kaç çiftçi işini bırakacak? Sen bu ülkenin evladısın, şerefsizsin ama neyse, kendi ülken dahi olsa mahvetmeye hakkın yok.
Bu lafım akpyi suçlayanlara. Yok kötü politikalarmış falan. Ulan son on yılda hiç aç yattınız mı zengin sıpaları sizi? O politikalar önceki hükümetlerin yaptığı gibi sizin daha çok kazanmanızı sağlayacak şeyler değildi ah ne yazık vah ne yazık. 99 krizinde kaç devlet memuru intihar etti bildiniz mi? Hah o zamanlardı işte yabancı bir şirket 1 dolar çekse hacim azaldığı için kriz çıkardı. Başkası 2 dolar yatırsa bizim paramız yine değer kaybederdi. Kredi kartı borcu yüzünden intihar edenleri de mi unuttunuz bunları kim önledi?
Bunlardan siz sorumlusunuz. Siz bir de o yan yana hükümet istifa diyerek yürüdüğünüz pkk yandaşları. Ben türk bayrağı ve atatürk posterinin yanına açtıkları apo posterini kendim gördüm.
O yüzden o üç gram beyniniz ve iki yıldan öncesini hatırlamayan hafızanızla konuşmayı bırakın da kamu malına verdiğiniz zarara bakın? O esnafın kırılan camını kim ödeyecek?
(bkz: istanbul borsasının çakılması)
ARAP SERMAYESININ BILE DURDURAMADAGI COKUSTUR. UZULDUK HALBUKI GAZ SIRKETLERININ FALAN HISSELERI ARTMIS OLMASI GEREKIRDI!
akp en büyük kozu olan ekonomiyi ortaya sürmüştür. amaç ekonomik kriz travmalarını canlandırarak korkutmak.
o değil de; tayyipin yarattığım uhteşem ekonomi nasıl stabil ne kadar güçlü ekonomi ise anasını satayım; 3-5 çapulcunun yürümesi ile çökmüş lan. auehauhe.
paraya tapanları belli eden, uykularını kaçıran tablodur. allah sözcüğünü dillerinden düşürmediklerini bakmayın onların gerçek allah ı sadece paradır.
Amaçlarına ulaştıklarının göstergesidir. Burada suçlu olan halk değil onların yanlış yönlenmesine sebebiyet veren hükümettir.