bugün

insanın kime lanet edecegini sasırtan durumdur, ates düstügü yeri yakar her zaman oldugu gibi, bir düsünün sehitlerin ailelerini, sehitler 87, 88 liydi ulan ne akp si, ne pkk sı, ne iktidar ne birşey, gercek diye birşey yok bu ölmülerin üzerine, hani tek gercek ölümdü bu dünyada?! o da oldu ulan işte daha ne yapılabilir... ne önemi kaldı geriye kalan herseyin, daha elestirse nolur, küfretse nolur... yirmi yaş yirmibir yaş ölüme cok uzak hele hele sacma sapan siyasi cıkarlar ugruna ölmek, evladının ölmesi dayanılmazdır eminim... allah hepsine rahmet eylesin.
(bkz: lanet olsun)
oğullarını çürüğe çıkaranlara,
askerlik çağına gelmiş olmasına rağmen, askere gitmeyen evlatları olanlara
timsah gözyaşları döktüren saldırıdır.
dün buarada "mhp li de olsa insan insandır" vesaire saçmalıkları kusanların kabuklarına çekildikleri hadise. "her şehide bir dtp li" demişti birileri. kınıyordunuz ya onu ciğerlerim! "faşizmin ayak sesleri" diye zırvalıyordunuz ya. bana zırvalamak kolay. şimdi gidin tek tek bu şehitlerin ailelerine zırvalayın maçanız sıkıyorsa. allah hepsinin belasını versin ulan! bu kurşunu sıkanların da, bunlara mecliste siyasi destek verenlerin de, ellerine silah tutuşturan batılı kalantorların da, oradaki kırsalda yuvalanmalarına izin veren yerel kürt yönetiminin de, bu ortama zemin hazırlayan kahpe feodal düzenin unusurlarının da, burada ve diğer sanal ortamlarda pkk yı meşrulaştırmaya çalışan klavye teröristlerinin de... allah hepsinin, hepinizin belasını versin!

edit: yazık ulan! hala utanmadan bu entry yi kötülüyor birileri. haysiyet mi var şimdi sende güzelim? sen şimdi "insanım" diye dolanıyor musun ortalarda?
aynı karakola daha önce de saldırılar olmuştur toplam 44 şehit oldu aynı karakol için. ayrıca genelkurmay'ın açıklamasına göre, saldırıya kuzey ırak'tan ağır silahlar ile destek verilmiştir. gereğinin yapılmasını arz ederiz türk milleti olarak.
(bkz: her sehide bir dtp li çağrısı)

aynı asala günlerindeki gibi. bu ülkeden binlerce vatansever bu kampanyaya gönüllü olarak katılacaktır. ama yasalara aykırı olduğundan önermek mümkün değil.
4 ekim 2008 aktutun karakoluna pkk saldirisi başlığına birçok kişi kendince fikir beyanında bulunmuş. duygular, düşüceler dile getirilmiş, sorumlular ortaya çıkartılmış girşi-gelişme-sonuç yapılmış vs. vs.
burada "vay şerefsizler, kahpeler, hayvanlar," şeklinde hakaretler edip, "bizi de alın, bizde gidelim dağada pkk ile savaşlım" diyerek çapsızlığın ve samimiyetsizliğin sınırlarını zorlayacak kadar gerzek değilim..
bu konuya dair bilidğim çok şey var (kendimce). yok istihbarat eksiliğiymiş, yok ordu'daki aymazlıktanmış veni vid cic... buradaki esas sorumlu orada yaşayan insanlardır (ki mecburen insan diyorum). bataklık tam mansıyla kurutulmadan da daha çok asker,polis oralarda heba olup gitmeye mahkumdur, buna ne o milyon dolarlık casusu uçaklar ne de gelişmiş silahlar hiç biri engel olmaz. sadece sinekleri avlar dururuz o kadar!
peki nedir o bataklık? örneğin: aktütün karakolunun yanındaki köydür o bataklık deyip konuyu kapatayım, zira hepiniz akıllı çocuklarsınız ne demek istediğimi anlarsınız?
dar çerçeveden irdelenmemesi gereken olay. zira aynı bölgeye birden fazla aynı tür saldırıların düzenlenmesi ''insana tsk bu kadar mı'' diye sordurtabilir. yani bu son saldırıyla birlikte bu olayların sadece pkk nezdinde yapılmadığı görülebilir dolayısıyla ortaya mahir kaynak'ın yorumuyla; ''pkk'nın son saldırıyla birlikte tam bir taşeron örgüt haline geldiğini'' söyleyebiliriz. bu olayları ortadoğu kapsamında analiz ederek sonuçlar çıkartılmalıdır. ayrıca; Türkiye'nin her yerinde Türk-Kürt çatışması çıkarmak isteyenler var. Bunun sebebi de; ABD'nin Irak'tan çekilmesiyle doğacak boşluğu dolduracak ülkenin Türkiye olmasıdır.
son söz olarak; 24ünden gün alan bu pkk illeti neredeyse tez konusu haline gelecektir. hiç bi tecrübe edilmedi, hiç mi analizler edilmedi de bu olaylar artık banu alkanın göğüsleri kadar gündemin sıradan konularına doğru gitmektedir...
maalesef en büyük sorumlunun genelkurmay olduğu saldırıdır.. bir ordu düşünün ki ülke içinde sürekli şehit versin, tam anlamıyla savaş halinde bulunsun, 30 senedir çapulcuları bitiremesin, hala 300 kişilik terörist grubu görünmeden karakolların dibine gelebilsin ve bu ordu natoda en güçlü askeri kuvvetlerden biri olmakla övünsün..

sen profesyonel askerliğe geçmeyi anca 30 sene sonra yeni akıl edebiliyorsan, 10-15 senelik teröristle hala 20 yaşındaki eğitimsiz askerin savaşıyorsa, istihbarat denilen şeye bu kadar uzaksan, en kritik yerlere yaptığın, daha öncede sürekli baskın yiyen bir yerde, vatan evlatlarını içine soktuğun "karakol" ahırdan bozma yerlerse, genelkurmayın beyin takımı sıcak savaşta bizzat pişmemiş, törenlerde salonlarda arzı endam eden, telefonla savaşı yöneten ww2 deki fransız subayları gibi monşer ruhlu nato subayıysa, kimse ksurua bakmasın değil 3-4 bin çapulcuyu, hiçbir savaşı kazanamazsın..

yahu arkadaş, biz başka bir devletle savaş halinde değilken, bütün askerimizi oraya yığmamıza rağmen daha bunlarla başedemiyorsak, demek yunanistan-suriye gibi bir ülkeyle savaş halinde, farklı cephelerde olsak, pkk ankara ya kadar gelecek demek.. bu saldırılar abd-batı ülkelerinde olsa g.kurmay başkanı, kuvvet komutanları, savunma bakanı derhal istifa eder, bizimkilerde hiç üstüne alınma yok..

bakıyorum haberlere gene aynı tas aynı hamam.. dış destek olmasından, ıraklı kürtlerden şikayet ediliyor.. yahu sen kendi ülkeni savunuyorsun, ne olursa olsun bu başarısızlığı dış güçlere bağlamak doğru mu? g.kurmayın, hükümet te değil mi en büyük hata..

kimse kusura bakmasın, tsk yeniden raforma tabi tutulmalı, memurluk gibi tıkır tıkır terfi eden, ahbap çavuş ilişkisiyle yükselen salon paşaları yerine, savaşta pişen, yetenekliyse hızlı terfi alan, emeklilik çağında değil, 50 li yaşlarında kuvvet komutanı olabilen, kendini geliştiren cesur ve yetenekli generaller gerekiyor bize..

terörün başından beri görev yapmış bütün genareller başarısızdır, şehitlerimizde veballeri vardır, onlara verilen maaşları da helal etmiyorum..

bakın eski g.kurmay başkanına alınan arabaya,

http://www.haberciler.com/news_detail.php?id=1025530

tsk nın kime kullanacaksa aldığı milyon dolarlık uçaklara

http://www.aksam.com.tr/h...40,6&tarih=01.11.2005

bu da sürekli şehit verdiğimiz "karakol"

http://fotogaleri.hurriye....aspx?cid=12254&rid=2

bu zihniyetle çok asker kaybederiz daha, acaba o genareller kendi çocuklarını sokarlar mı böyle bir karakola..az bir harcamayla askerimizin hayatı kurtarılabilecekken, paramız son model yararsız uçaklara, makam arabalarına, salon partilerine, törenlere gidiyor..

atatürk ne demiş;

vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.. bu söze layık olmuyor bazıları, yazık yazık..
Yok şuna artık eminim ki, ya PKK'lı ya da içindeki faşizmi ortaya çıkarmış kişiler sözlüğe sızmış, çünkü az bir şey aklı olan ve vatanını seven insanın öneremeyeceği fikirler savunuluyor. Kan az geldi galiba, ülkede iç savaş çıkınca kana doyarsınız belki. O köylerde yaşayan bebeklerden sabun yapalım isterseniz. Belki gözünüzdeki kanı temizler.

Bu kişilerin ölen askerlere karşı en küçük bir acıma içinde olduklarını sanmıyorum, onların umrunda değil. Böyle olması için ya PKK'lı olacaksın ya da ölen askerleri değil de, kendi ırkçı duygularını incinmiş olarak düşünen birisi olacaksın. Arada da pek fark yok ya!
Bir ihanetin anatomisidir bu olay. olayı açalım ister hak verin ister vermeyin.

Benim amcaoğlu Bordo Bereli çok değil 2 ay önce görüştük.

Sınır ötesi harekatta 18 allahsızı vurdum diyor herneyse.
bu adam diyorki ; Bizi kandil den geri çevirdiler.. çok değil 4 5 gün daha verin dedik bu işi bitirelim
yok dediler bundan sonra siyasi ve politik unsurlar alınacak bu iş masada bitecek..
dedikki bu allahsızlarla pazarlık yapmayın vur deyin vuralım
yok dediler emir büyük yerden..
dedikki ; 20 km içerde bi tampon oluşturalım burda yatalım burda kalkalım izin verin
yoook! dediler orayı terkedin.

döndük.

sonra bunlar toparlandı yiyecek içecek sağlık yaşam malzemeleri felan temin ettiler ırak'a ziyaretler falan yapılırken bu iş bitti derken..

bugün 4 ekim 2008 aktütün basıldı 2 asker kayıp 15 şehit verildi.

şimdi soruyorum bu ihanetin başrolünde pkk mı var ? hükümetmi var ? yoksa emri veren yada vermek zorunda kalan paşalarmı var ?

Hepimizin başısağolsun.
hainlerin yedikleri kaba sıçtıklarını gösteren başka bir olay daha. 15 tane can gitti. daha hayatlarının baharlarında, belki de bir kızın elini tutmadan, aşk nedir bilmeden vatanları uğruna şehit oldular.

yazılan yüz küsur yorumu teker teker okudum, inceledim. dikkatimi çeken tek şey ise sözlükteki hainler oldu. evet bu saldırının eleştirecek yanları vardır ordumuz açısından. fakat konuyu lastik gibi sündürüp, "hadi masaya oturalım, ne zaman anlayacaksınız şiddetle olmayacağını" diyenler, "kıçınızı yayarak klavye başında entry giriyosunuz" diyenler sabır sınırlarını zorlamakta.

ulan gavurun dölleri. sen nerden biliyosun adamın sadece klavye başından yazı yazdığını, küfür ettiğini. hadi masa başına geçelim önerileri sunarken hiç mi için sızlamadı lan?
hiç mi şehit olan vatan evlatlarının gözleri gelmedi gözünün önüne? vatanı bölmek istiyoruz, devlet kurmak istiyoruz diye anıran şerefsizlerle masaya oturmayı nasıl düşünürsün allah ın dangalağı. gözü dönmüş humanizm sevdalısı, sen nasıl şehidimle şerefsizleri bir tutarsın, 38 tane genç gitti dersin, onların anası babası var dersin. tarihte bu topraklarda ayrı devlet kurmak isteyenler, vatanı bölmek isteyenler, bunların hangileri barış, diyalog yoluyla çözülmüş? devlete isyan edip, kurşun sıkanı sen nasıl masaya davet edersin? allah hepinizin belasını versin

ayrıca geçen gün diyarbakır da şehit olan yalçın gürbüz anısına, bir günde 125 şehidin adını sözlüğe kazıdım diye beni eksileyen, şovenist başlıklar açarak bu tavrımı eleştiren öküzlere de gecikmiş cevabımı vereyim. allah sizin de belasını versin.

inanmayanlar son kötü oylanan entrylerime bakabilir. onlar sadece gözükenler.
ardından; devletin tüm kurumlarının hep bir ağızdan "aslanız, kaplanız, s.keriz" dye açıklamalarda bulunacağı, bir Allah'ın kulunun da "madem aslansınız kaplansınız, niye 24 senedir bu çapulcuları s.kemediniz" diye soramayacağı, diğerleri gibi unutulacak olan saldırı...

ulan ortada savaş olsa anca bu kadar şehidimiz olurdu. ya artistlik yapmayın "şöyle diplomatik girişimde bulunduk, az daha bu durumu savaş olarak nitelendireceklerdi..." filan diye; ya da mertçe çıkın söyleyin "bu bir savaştır, düşman da budur" diye!

400 kişinin bulunduğu karakola gündüz vakti saldırı olacak ve bu, 4 saat süresince devam edecek; leş sayısı sadece 23 (yirmiüç)olacak.

yazılacak teK şey kalıyor bu durumda: "alın o satın aldığınız helikopterleri, uçakları, bombaları, roketleri... rulo yapın"!

açık açık söyleyin ya da; "biz bu durumdan memnunuz; nemalandıklarımız yetmedi, hem nasıL olsa ölenler bizim evlatlarımız değil" diye!

içimizdeki hainleri eritemediğimiz müddetçe; daha çok ağlayacağız, çok yazılar yazacağız gidenlerin ardından!
Ünal TANIK'ın çok güzel yorumladığı saldırıdır.

http://www.haber7.com/hab...n-sorulacak-acik-soru.php * bir futbol maçında sürekli atak gelen yere nasıl önlem alınıyorsa aktütünde de o yapılmalıydı.
"sizin 15 şehidiniz varsa bizim de 23 şehidimiz var" diyenlerin olduğunu bilmek, onlarla yanyana oturmak, onlarla aynı ülkede yaşamak... işte bu şehitlerin canını daha çok acıtandır herhalde.
sınır ötesinden ağır silahlar atılıyorken türk f 16 ları napıyordu acaba diye merak ettiren saldırıdır.
vatan topağı kutsaldır kaderine terkedilemez

mustafa kemal atatürk

ve de

toprakları vatan yapan üzerindeki kandır, toprak uğrunda ölenler varsa vatandır

verdiğimiz 15 canın üzerinden siyaset yapmanın, politikalar türetmenin bir manası yoktur. burada gitmiyorum askere diye bağıran, vicdanını bilmem ama yüreksiz retçilerin sayısı, vatan uğruna ölebileceklerin sayısından az olduğu sürece ki sonsuza dek böyle kalacaktır, bu topraklar bizimdir.
kucukken cok kufur ederdim ama hic bir zaman zaman orospu cocugu kufurunu etmezdim. niye bilmiyorum ama hep insanlarin annelerine bir saygi duyardim. bugun ilk defa bu haberi duyunca aklima geldi bu kufur. bu saldirida parmagi olan herkes sozum size: hepiniz orospu cocugusunuz.
katliamdır.

bugün öleceğini tahmin edemeyen insanlar,yaşamlarını ne idüğü belirsiz mermilerin arasında kaybetmeye devam ediyor malasef. bu saldırının da diğerleri gibi kör terör saldırısı olduğunu söylemeye gerek yok artık. ortada kürt halkının özgürleşmesi için mücadele ettiği iddia edenler siyasallaşmış bir silahlı mücadele verdiklerini iddia etmesinler artık. zira burdan bakınca son derece gayri ciddi ve riyakar gözükmekteler. karakola salladığın roketatarın kürt halkının siyasal ufkunu açacağını yada ulusal bilincinin daha da gelişeceğini filan mı sanıyorsun. yazık. bunu iddia edenlerin yaptığı eylemler, patlattığı bombalar bırak siyasal hedefi körü körüne güdülen bir kan davasıdır artık.

evirip çevirmeden, götü başı sallamadan söylüyorum. yaşadığımız coğrafyanın bir bölümünde yıllardır süren kirli bir savaş mevcut. bu kirli savaşın rantıyla küplerini dolduran sülük sürüsünün şiddetle ve kanla beslendiğini, beyniyle düşünen aklı başında insanlar zaten biliyorlar. klavye başında ''kulak keserim, deri yüzerim alayının amına korum'' demekle şiddetin tükenmediğini her geçen gün görüyoruz. aktütün'deki son katliamın ardından, genelkurmay açıklama yaptı. bilmem ne kadar pkk'lı öldürülmüş filan. bu açıklama evlatlarını sapasağlam askere yollayıp ne idiğü belirsiz bir savaşta kaybeden anaların yüreğine bir nebze de olsa su serpecek belki de ama sonrası malum. yine karakollar taranacak, yine bayınlar döşenecek vs vs. şiddet şiddeti doğuracak, çevremizdeki kürt kökenli insanlara daha bir tiksinerek bakacağız. dişe diş kana kan edebiyatıyla oğlunu kaybeden analara ''kanı yerde kalmadı'' denilerek oğlunun kirli bir savaşta değil de ulvi bir vatan görevi neticesinde şehit olduğu söylenerek arıza çıkarması engellenmiş olunucak.
sayın büyüklerimiz amerika'da tarikat iftarlarına katılacaklarına
israil'e gitsinler:
karakol nasıl olurmuş görsünler.

kendi oğulcuklarını o ''baraka'' ya yollarlar mıydı...oturup düşünsünler!

http://www.ensonhaber.com...140/AKTUTUN-KARAKOLU.html
aktütün'de bir tek köpek yoktur.
aktütün halkı köpek beslemez:
neden beslemez?
pkk geldiğinde köpekler havlamasın, katilleri ele vermesin diye...
insanların pkk silahının birileri tarafından kullanılan önemli bir unsur olduğunu anlmalarını sağlamak için ekonomik ve politik buhran içinde ortaya çıkmış saldırıdır. ne gariptir ki 20 yıldan uzun süredir pkk denen illetle bu ülke mücadele ediyor ve başarısız oluyor. bu başarısızlığın bedelini de zavallı 20 yaşındaki gencler ödüyor. insanlar ise hala bu iğrenç kapitalist sistemde milliyetçi intikam çığlıkları atıyor. uyanın artık!
15 şehidimizin yanında, 23 adet orospu çocuğunun*geberdiği saldırıdır.

yüce hak, şehitlerimize gani gani rahmet ihsan eylesin.

eksi üzerine edit:

15 kupona alınmadı bu vatan, orospu çocuklarına, canım, cicim, kardeşim diyecek kadar düşmedim...
(bkz: dostum saldırı demişsin ama bu bildiğimiz savaş)

askerlikten, silahtan, stratejinden age of empires oynayabilecek kadar fikir sahibiyim.. fakat öğlen saat 1'de çatışma başlıyor 4 saat sürüyor.. 4 saat.. adamlar 2 de esir alıyor..

yaşı gelen her genci askere alıyoruz.. bu kadar büyük bir ordu besliyoruz.. 30 senedir benim bildiğim herhangi savaşımız yok.. eee nasıl müdahale edemiyoruz.. nasıl kaçıyor bu adamlar?? jetler helikopterler o dağları niye yakmıyor??

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16...

ben yazarken yoruldum ama bu kadar evin ocağı söndü!!!

p.s.: olum neyi eksi oyluyorsun nolur bi söyle lan.. bi mesaj neyim at da ben de bileyim..
biz burada görüşlerimizi rahat rahat yazamayacaksak bu platformun ne önemi var. medyadaki az şerefli insanlar gibi saldırıyı kınıyoruz desek ne farkımız kalır o mezhebi genişlerden. anlamadım gitti yoksa hakkaten mi bu kadarda içten satıldık biz.
vietnam'da çok sık yaşanan bir olaydır, amerikan askerleri pusuya düşer, telsizci haber verir ve uçaklar askerlerin bulunduğu alanın dışında bir çemberi cehenneme çevirir. bugüne kadar onlarca köyü boşaltmayı bilenler aktütün'ü neden boşaltmayıp da bugün orada köylüler var onlar yüzünden oldu diye bikbikliyorlar?

güya ırak'tan çıkamadı amerika, kayıp veriyor diye götümüzle gülüyoruz ama bir çetelesini tutalım bakalım amerika kaç kayıp vermiş biz kaç kayıp vermişiz? amerikan videolurunu izliyorum köşeye sıkıştırıyorlar teröristleri, telsizle uçak çağır jdam bombalarıyla bombalat... adamlar böyle böyle her erin hesabını yaparak savaşıyorken biz kalın beton duvarlar örüp bilmem kaç yüz yıl önceki çinliler kadar olamıyoruz.

vatanımı, milletimi, devletimi seviyorum, askerliğimi yaptım, askere giderken torpil morpil de yaptırmadım, komando da çıkabilirdim. daha askere bile gitmeden burda naralar atanlar orda o koşullarda askerlik yapanlarla bir konuşsun bakalım ne diyecekler? yazık artık türk ve kürt analarının çektikleri (eksilenmeden belirteyim kürt şehit annelerinden bahsediyorum pkk'lıların annelerinden değil, kürtçe ağıt yakan anaları da görüyoruz televizyonlarda, hadi onların da kürtçe ağıt yakmasının engelleyin? engelleyin hadi? yerse...)