bugün

bursaspor'un tek kale oynayıp ezdiğini zannetiği maç olmuştur. hayır adamlar 1 tane atıp geriye yaslandılar, oyunu kitlediler. nasıl ezdin allah aşkına, tempoyu bir an bile yükseltemedin, sanki rövanşlı bir eleme sistemiymiş ve 1-0 bursa'ya yarıyormuş gibi oynadı bursa.
suç ertuğrul sağlamındır, hatırlatma yapayım da...

beşiktaşımın başında ilk cl deneyimi.ilk yada 2. maç, marsilya deplasmanında ne güzel 70. dk.da 0-0 gidiyoruz, takımı kabakçiçeği gibi açtırıp yenilmemizi sağladı.

son maçımız porto ile, kazansak 2. yada 3. oluyoruz. galibiyetin şart olduğu maçta defans yaptırdı.

böyle dandik bir takıma yenildi bursaspor ya.

yazık oldu.

edit: bir de eksiliyorsunuz ya, ayıptır. bizim 5 büyüğü iskoçya ligine koyun, ne g. rangers ne de celtic ömür-billah şampiyonluk göremez, yalan mı?
ben bu maça daha çok ertuğrul açısından bakıyorum. beşiktaş'ın başındayken 8 yedi, valencia karşısına çıktı 4 yedi ve bugün rangers'tan 1 yedi. yani yediği gol sayısı hızla düşüyor; önce yarı yarıya düştü, sonra rekor seviyede ,4 kat, düşüş gerçekleşti. diğer maçta da 0.5 gol yiyemeyeceğine göre istatistiklerimde yanıltmayıp, diğer maçta galibiyet almasını bekliyorum.

not: devlet bahçeli değilim.
rangers'ın bursasporu ''burda ne isiniz var ?'' dercesine yendiği cl maçı.
bursaspor'un hiç olmazsa bir puan çıkaramadığı için üzüldüğüm maçtır. üstelik rangers ikinci yarının tamamını sahasında geçirerek bursa'ya oynama fırsatı verdi ama tek eksiklik topu rakip alana taşıyacak ve taşınan bu topu sonuca götürecek ayağına hakim yetenekli adam eksikliğiydi.

ilk yarıda insua gibi taşıma işini yapabilecek bir ortasaha elemanı olmadığından takım sadece volkan şen'in bireysel becerilerine kaldı. sercan ileride fiziğinin yetersizliği nedeniyle top tutamaması ve ısrarla kaleciye atılan geri pasların doğrudan rangers'lı oyuncuların ayağında kalması bursaspor'un atak sayısını iyice azalttı. galiba ertuğrul sağlam bu ihtimali de göz önünde bulundurarak oyunculara bol bol şut atmalarını söylemişti ki ilk yarıda bursa'nın fırsat buldukça uzaktan kaleyi denediğini gördük.

ertuğrul hoca aslında gerektiği gibi oynattı takımını ama bence turgay'ı oyuna alırken sercan'ı da sahada tutmalıydı. zira turgay, insua ve soldan zaman zaman vederson'un getirdiği topları tutarken sercan'la verkaça girerek daha net pozisyonlara girebilirdi. üstelik 2 forvet tek başına kalan sercan'ın durumuna göre daha etkili olacağı da aşikar.

velhasıl kelam, gene bu yenilgide tecrübesizliğin payı olduğunu düşünüyorum. ama en azından avrupa ligi için 3.lük yine zor değil. son maçta rangers'a karşı alınacak bir galibiyet ve iki manchester united maçı ile valencia maçlarından çıkarılacak 2 beraberlik bursa'ya yeter.
star ekranlarından izleyenler için nostradamus gibi spikeri olan maç.keza kendisi 2 sn önceden olacakları söylemiş seyir zevki olmayan maçı daha bi beter yapmıştır.
ömer erdoğan süper bir defans oyuncusudur, bir kez daha göstermiştir. volkan şen olmasa ne yapar bu takım. ozan ipek bıkar bu işleri, hentbol neyin oyna. ibrahim öztürk diye hırsı ve hızlı bir adam varken stepanov diye bir adam nasıl oynar anlayamadım ben sözlük. valencia maçında sıçtı bu maçta da sıvadı. yeni alınan isimler ise vasat.
d-smart 112. kanaldan hd kalitesi ile izlenebilinmiş bir maçtır. *
şu milan stepanov hakkında geldiğinden beri "süper faydalı bir transfer" diye bahseden sayısız spor yazarı eski topçu izledim ibretle. yıllar önce trabzon'dan postalanan eleman değil mi ulan bu stepanov mu ne karın ağrısıysa, neyin süper transferi bu? allah belanızı vermesin.
Bursaspor maçta gol dışında yapması gereken herşeyi yaptı ama olmadı rangers zayıf bir takım gerçekten 2008 deki havaları yok.
Bursasporumun gayet iyi oynadığı ama bi türlü gol bulamadığı maçtır.bide hocam oynatma artık şu ozanı gözünü seviyim.
bursaspor'un sıçtığı maçtır.**
rangers gibi yerlerde sürünen bir takıma bile gol atamayarak şampiyonlar liginde oynamaması gerektiğini göstermiştir. puan alabileceği tek maç bursadaki rangers maçıdır, ancak zaten o maça kadar 3.lük şansı bile kalmamış olur.
yine sadece volkan şen'in oynayıp diğerlerinin mücadele etmeden tamamladığı maçtır.
futbol adına herhangi güzel bir şeye rastlayamadığım maçtır.
bursapor'a gerçekten yazık olmuş maçtır. ikinci yarıdaki oyunu fena değildi. yani umulanın aksine iyi de oynadılar. ama olmadı. olsun canları sağolsun.
tecrübe eksikliği bariz belli oldu. onu da kazanacaklar, bu işler böyle oluyor. bir ihtimal daha üçüncülük şansı var ama uzak görüyorum açıkçası, yani bursaspor grubu sonuncu tamamlar. umarım beni de göt ederler orası da ayrı mesele tabi.
bursaspor un puan almak için çabaladığı ancak şampiyonlar liginde puan almak için çabalamanın tek başına yeterli olmayacağını bizlere gösteren karşılaşma olmuştur. bu seneden çıkarılacak en önemli ders, seneye çok daha kaliteli yerli ve yabancı futbolculara ihtiyacımız olduğudur. ayrıca bursaspor la maytap geçmeye çalışan arkadaşlara 2 çift lafım olacak: ne beşiktaş gibi 8 yeriz, ne de fenerbahçe gibi 0 puan çekeriz.
bursaspor'un 2. yenilgisini aldığı maç. klişe olacak belki ama bursaspor'a gerçekten 'yazık' olmuştur. çünkü karşısında sadece adı kalmış tırt bir takım vardı. adamlar balık bir gol atıp tüm maç
üstüne yattılar. tabi bu golde ivankov ve savunmanın ortaklaşa hatası vardı. kardeşim ya çık al topu ya da uyuma müdahele et adamı araya sokma. ama biz bu golleri hem milli takım hem kulüp
bazında sürekli yiyoruz. bir de meşhur duran toplarımız var. sonuç olarak bursaspor takım olarak oyunu rakip yarı alana yıktı, puan almak için fazlasıyla mücadele etti ama olmadı. volkan bu maçta da
iyiydi. bana göre üçüncülük şansı da zora girdi bu yenilgiyle.
başım ağrıyor,
dün geceden beri fevkalade başım ağrıyor sözlük...

bu glasgow bursaspor'la şu an karşılaşsın bursaspor yener bu takımı...yemin ediyorum yener, vallahi yener, tillahi yener...
adamlar kaleci hariç 10 kişi defans yapıyor tüm özellikleri bu.

hakem sercan'ın vuruşunda topun resmen elle kesilmesine göz yumdu ve maçı katletti. orospunun evladı hem topu elle kesti hem de pozisyon sonrası yüzünü tutarak top yüzüme geldi rolünü çok iyi kıvırdı.
bunlar emek hırsızlığı olan, futbolun güzelliğine gölge düşüren hareketler. demek ki değil 5 hakem 15 hakemle de yönetsen bu tip eyyamların önüne geçemiyorsun. hakemler de orospu çocuğu bunu bir kez daha anladık...

ayrıca sercan'ın oyundan çıkartılması fevkalade hatalıydı. turgay ile sercan birlikte oynamalı muhakkak. götünü kaldıramayan nunez bursaspor'un forveti olamaz.
yine defansta ibrahim öztürk gibi ışıl ışıl parlayan bir isim varken stepanov'un banko forma giymesi de çok anlamsız...
ertuğrul hoca bunları görmeli.
görmeli ki bu sene bursaspor iyice tecrübe kazanmalı. asıl şampiyonlar ligi çıkışımızı seneye yapacağız zira. bu şimdilik böyle gözükmekte. her ne kadar alınacak 12 puan daha kalsa da...

not: ibrox tribünlerinde amigo selim'i de gördüm ya. çüş dedim, yuh dedim. bir de taktik falan veriyordu sahaya. nasıl gittin sen? kim götürdü seni? bunalımdayım...
şahsımı haklı çıkaran (bkz: #9515043) maç. hiç şansı yok demiştim, yanılmadım. bursa'nın sıfır puan çekerek fener'in gülünç ilklerine ortak olmasından korkuyorum sözlük.
bursasporun baskılı bir oyun ortaya koyduğu ancak sonuca gidemediği maçtır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar