bugün

artık işin mucizeye kaldığı maç. herhangi bir ışıkta yok takımda. kenarda alex var, sahada selçuk, üstelik kaptan. birisi bana selçuk'un ne işe yaradığını anlatabilir mi acaba?
kadrolar açıklandığında söylediğimiz için söyliyeceğimizi sakınca yok.

(bkz: 29 ağustos 2012 fenerbahçe spartak moskova maçı/#16722016)

stoper oynayan iki oyuncunun 60 metreden atacağı pasları ceza sahasının 5 metre dışında orta saha oyuncularının kontrol edip, ceza sahası içindeki forvetlere ara pası atacağı bir sistem kurgulayan adam yılda bilmem kaç milyon euro para alıp teknik direktör oluyorsa bu ülkede bu memlekette futboldan bi sik olmaz hacı.

bir de teknik direktör olacak deha bütün kurgusunu maçın son dakkalara kadar 0-0 gideceği ihtimaline göre yapmış... keşke biri spartak moskova'nın son 14 maçının da üst bittiğini söyleyeydi bu arkadaşa...

artiz bir de sabah atar yapıyordu basın toplantısında "alex için bana kızdılar ben kırgınım" diye. kankası gastecilere "aykut hoca istifa eder bak yoksa" diye haber yaptırırken insan bi düşünür "benim çapım ne?" diye.

sadece fener'i yaksa dert değil ülke puanının amına koydu herif. bu hızla gidersek 2 seneye şampiyonumuz bile ön eleme oynayacak...

hikmet karaman'dan güvenç kurtar'a hepsi aynı bok bu yerli hocaların.
sayın aykut kocaman,alex i oynatmam dersin eyvallah o senin bileceğin iş,sonuçta bu takıma alexsiz bir taktik lazım adam eninde sonunda gidicek,bu kararını bende destekliyorum ama alex yokken oyunu ön tarafa kim yıkıyor şu anda? kim alexin üstlendiği görevi üstleniyor şu anda? kuyt mı,sow mu,stoch mu,topalmı,topuzmu hangisi takımı ileri doğru taşıyacak.şahsen ben şu anda kimseyi göremedim.onu bırak daha tehlikeli pozisyonumuz kaleye bir tane isabetli şutumuz yok.nasıl çevrilir bu maç bilmiyorum.
fenerbahçede orta saha diye bir şeyin esamesinin okunmadığı maçtır.

takım adeta tribünleri dolduran 55 bin taraftarla dalga geçmektedir.

bu sene bu oyunlar bu takım, cl'ye katılsa ne olur katılmasa ne?

yegane en büyük hedefleri yine galatasaray maçlarını kazanmak olacaktır.
fenerbahçede insana şöyle güven veren ne oturaklı bir futbolcu ne de oyun göremiyorum. fenerbahçe sanki takım değil de, birbirleriyle ilk kez bir araya gelmiş maç yapan futbolcu kılıklılardan oluşan bir ekip gibi.. alex li emreli fenerbahçe daha iyiydi sanki. onların zamanında takımı izlerken bunlar bir şekil yapar ve gol olur gibi hissediyordu insan. şimdi ise belki top birinden seker, biri topu ıskalar birisi vurur gol olur gibi... fenerin işi hayli zor. kaldı 45 dakika...

not: galatasaraylıyım.
Selçuk şahin hadi vursana orta sahadan.

Not: Bir Galatasaraylı olarak Fenerbahçenin geçmesini isteyenlerdenim. Hele ki 30 Ağustos gibi bir güne tekabül edeceğinden bu galibiyet daha da anlam kazanacaktır.

Not 2 : Galatasaray'ın 10-20 Milyon € ya ihtiyacı yoktur, yeter ki Fenerbahçe elin ejnebilerine karşı galip gelsin.
takım su düzene geçse değişeceğini düşünüyorum abi o topal çıksın ya.

----------- mert ----------------

gökhan---egemen --- yobo --- hasan ali

-----------selcuk----topuz----------

-kuyt ------ alex-------------stoch

------------sow ----------------

abi şu düzende oynatsın kesin 2 gol benden demesi.
aykutun inadı bırakıp alex'i alması gerektiği maç.
Unai emery nin en çok çekindiğim oyuncu dediği alex kenarda oturuyormus, yazık la.
Maçın spikerini ve yorumcusunu nerden bulduklarını merak ettiğim maç . Yorumcu biraz önce "fenerbahçe ribaundlarda iyi değil" dedi. Vallaha bak!
arı'nın kanaryaya ihanetini izledik...

arı da uçan canlı sonuçta.

hiç kuş kuşu siker mi?
bir galatasaraylı olarak fenerbahçeyi desteklediğim maç. şampiyonlar liginde 2 türk takımı görmek güzel olur. bu arada faulu avantaja bırakmayan hakem ; şerefsizsin ! amk türk düşmanı. . .
utanıyorum, utanıyorsunuz ,utanıyorlar maçıdır. tek utanmayan aykut'tur. allah bildiği gibi yapsın.
ilk yarısını 1-0 fenerin yenik durumda bitirdiği maç.
bir sakaryaspor'lu olarak üzüldüğüm maçtır. ayrıca fanatikliğinizle anal seks yapayım, yeter lan.
spartak moskovamızın yardırdığı maç. helal size.
Aykut kocaman icin kırk katır mı kırk satır mı denilecek bir karar verme zamanı...

Alex i oyuna alır ve fenerbahce tur atlarsa biter...

Alex i almaz ve elenirse gene biter...

Dusunun, Krasic sakatlanmasa stoch giremeyecek...

Su an icin tehlikeli ataklari baslatan ve takimda en cok goze batan oyunu oynayan stoch , kocaman a ve onun oyun anlayısına gore yedek olabilir ve birisi sakatlanirsa girebilir ancak.

Fenerbahce eler veya elemez ama bu saatten sonra bence Kocaman bir ara vermeli...

Cok guzel bir pankart vardi - ''Istifa da bir hizmettir'' diye...

Sanirim yakinda tribunlerde bu pankart acilmaya baslanir.

Guzel olan, bunlar olmadan , tesekkur ederek ayrılması...
gel de, fatih terim gibi adamı arama.

veya, yılmaz vural gibi hocayı.
bu aykut, fenerbahçe ye 2 gömlek küçük gelmekde.
dere geçer iken at değiştiriyor.

dünyanın en iyi forvetini alsan da, bu forvete pas atacak adamı neden takımdan kesiyorsun?

bu kadar hata yapmak için aykut olmak gerekir.

ha, unutmadan; kediye ilaç dedik, gitti tereğe sıçtı.
işte, aykut bu.
kendini nimet sandı.
fenerbahçenin, adam eksikliği yüzünden birbirini tanımayan elemanlardan oluşan mahalle takımı izlenimi yarattığı maçtır. Rakıyla balık, köfte ile patates, kuru ile pilav, votkayla redbull olur ama Selçuk Sahin ile Mehmet Topal olmaz... Olamaz....
ikinci yarıya iyi başladık.

70e kadar gol atarsak bu iş olur.
Alexin oyuna girmesi gereken mactir.aykut hoca neyin kafasini yasiyor anlamiyorum.
hasan ali kaldırım saç baş yolduracak sanki sezon boyunca mesajını veren maç.
mehmet topal füzeyi çaktı top 90 dan döndü..

gol yakın
fenerbahçe' nin olur da birinin önüne top düşer de gol atarız mantığı ile oynadığı maç.
alex' in oyunda olmamasına çok sevindim, neden? çünkü bu rezilliğin alex' in üzerine yıkılması ihtimali ortadan kayboldu.
Maç böyle biterse yarınki gazete manşetini söylüyorum. "Feneri Ari soktu". Golü Ari attı ya hani. Basının zeka seviyesi bu ben napayım *