bugün

galatasaray'ın hakederek kazandığı maç olmuştur.
leo franco'ya çok iş düşmemiş, golde de yapacak bir şeyi yoktu. her maç daha mı iyi oluyor, ne?
defans hattı, neill'in gelmesiyle çok toparlanmış. popescu'dan sonraki en iyi transfer sanırım. hem ileriye çıkarıyor takımı, hem de yerinde müdahalelerle herkese güven veriyor.

sabri'nin gelmesiyel keita rahatladı ve bu maçta çok çok iyidi, zaten attığı gol evlere şenlikti. sabri, adamımsın. çok özlemişim seni, iyi ki geri döndün.

orta sahanın hali garip. bir bakıyorsun çok iyi gidiyor, bir andan sonra oyundan düşüyor ve kopukluklar başlıyor. o an zaten oyuncu değişikliğiyle takviye yapılmalı ve orta saha hep ayakta tutulmalı.
forvet hattı zaten malum, sakatlıklardan yeni kurtuluyor ve uyum sorununu yavaş yavaş aşıyor. jo, bildiğin aslan yahu. adam ilk maçından beri elinden geleni yapıyor. her maçta daha çok seviyorum, dansına kurban aga.

arda ve dos santos, maçın kahramanları. arda gollerini atıyor ve kendini toparlıyor. her geçen gün, eski arda olma yolunda ilerliyor ama hala bazı insanlara kulak asıyor. yapma bunu lütfen, ne kendine ne de galatasaray'ımıza faydası var bunların. dos santos'uma da laf edenler, inşallah şu maçı izlemişlerdir de çenelerini kaparlar bir süre. adam maçın yıldızlarından biriydi, tabi ki arkadaşlarının sayesinde ama elinden geleni yaptı, koştu, oynattı, koşturdu, gol attırdı ve attı. peşindeyiz genç aslan!

hakan şükür'cüm, seni her zaman çok sevdim. yorumunu dinliyorum ama elano'nun yokluğu çok iyi bir şey değil. ikinci yarıdan itibaren istikrarlı futbol ortaya koyan ve çalışan adamların başında geliyordu elano. hakkını yeme, beni delirtme.**
seri artı oy veren meleğin, galatasaray olduğunu düşündüren maçtır. 5 dakikada 3 gol. bravo!

dipnot: siyah ulan! beyaz ulan! ama hakkını verelim galatasarayın dedim.
galatasaray'ın hak ettiği maçtır. dos santos beni çok şaşırtmıştır. aynı perfomansı gelecek haftalarda ve derbide bekliyoruz.
sadece sahada oynanan futbol değil tribünlerin de performansı ayakta alkışlanacak cinstendi. helal olsun aslan yüreklilere.

bir de şu konuya değinmeden geçemeyeceğim:

maçta jo'nun indirilmesi ile ibb maçında güiza'nın indirilmesi gerçekten benzer pozisyonlardı. birinde kırmızı, diğerinde sarı kart çıktı. fenerliler sarı karta tepki gösteriyorlar. ama canlar o pozisyondaki güiza. yani gol atamayacağını yedi düvel biliyor. hakem bunu nasıl bariz gol şansı olarak değerlendirebilir ki? * **
bugün ne güzel bir gün lan!
Gio Dos Santos için gereksiz transfer diyenlere güzel bir cevap olan maçtır. bu adam biraz daha alışsın takıma, daha ne renkli maçlar geçecektir.
ayrıca gördük ki sabri de yeri geldiğinde, bir daniel alves olabiliyormuş.* kaleci son anda tokatlamasa, alves in valladolid e attığı golün aynısı olacaktı. (bkz: 23 ocak 2010 valladolid fc barcelona maçı)
fenerli:f
galatasaraylı:g

f:sizin bu elano balon abi.*
g:...
f:sizin bu dos santos balon abi.*
g:...

şaka yaptım g'ler guiza'ydı.*
galatasarayın çılgın attığı karşılaşmadır. o nasıl paslaşmadır, o nasıl prestir, o nasıl oyundur aga? adamlar çok iyi oynadılar helal olsun. bu adamlara birşeyler olmuş ama bu kesin. bir forvetin, bir zabrinin takıma ne kadar fayda sağladığını herkes görmüştür herhalde. galatasaray bu maçta rakibini hücumpres yaparak dağıttı. kasımpaşa uzun zaman ne kadar güzel pas organizasyonları yaparsa yapsın, galatasarayın müthiş hücum gücünü ve inanılmaz süratli adamlarını durduramadı. sabri, keita, caner ve dos santos inanılmaz süratliydi. arda ve jo gibi adamlar da işin içine girince sezon başındaki dağıtıcı hücum organizasyonları ıktı ortaya.

arada dos santos dedim de yanlış yazdığımı düşünmeyin. adam gerçekten de form kazanmış çok güzel oynadı. aga biran adamı sabri sandım. o derece süratliydi. bu çocuğu rijkaardın niye aldığını yavaş yavaş anlıyoruz galiba. galatasarayın aldığı her oyuncuya balon diyenler de mort olmaya devam edecek galiba.

sahanın adamı şudur diyemeyeceğim çünkü neredeyse bütün oyuncular çok iyi oynadı. ama maçın en güzel hareketi keitanın attığı dehşetcengiz goldü. sabri takıma girince adam uğurdan kurtulmuş oldu. sahada çılgın attı ve neredeyse halay çekecekti. attığı 2.gol de çok klastı.

frank rijkaardı da böylesine cesur bir kadrodyala çıktığı için ve takıma bir ruh kazandırdığı için tebrik ediyorum. ayrıca keitanın attığı ikinci goldeki mimiklerini de yiyorum. aynı şekilde kasımpaşa oyuncularını da tebrik ederim, futbol oynadıkları için, diğer anadolu takımları gibi anti-futbol oynamadıkları için.

sonuç olarak galatasaray hermaçta bu mücadeleyi gösterirse, zor durdurulacaktır. yürüyün aslanlar diyorum!

(bkz: nevizade geceleri)
yılmaz vural'ı tebrik ettiğim maçtır. he ulan adamın takımı 4 gol yedi nasıl tebrik ediyosun diye sorarsanız, adam takımını pozitif futbol oynatmaya çalışıyor diğer anadolu takımları* gibi 3 büyüklere karşı 11 kişi defans yapim 1 puanımı alayım ama futbol oynamayıp sadece mücadeleye bağlı kalarak puanımı alıp güle güle deyip gitmedi kendisi. macı izlerken cok keyif aldım hele ikinci yarının başlarında o kadar hızlı top oynadıki iki takımda bi ara premier lig seyrediyorum zannettim. bu güzel maçı bize izlettirdikleri için iki takımada teşekkürü bir borç bilirim.
galatasarayımızın 4-1 gibi net bir skorla yendiği maçtır.maça keita'nın golleri damgasını vurmuştur.fenerbahçenin puan kaybetmesinin galatasarayın da puan kaybedeceği anlamına gelmeyeceğini göstermiştir.
http://medyaspor.com/v02/news.aspx?id=41816
galatasarayımızın çok iyi oynamasında defansif güçlülüğün yattığı unutulmamalı, ofansif oyuncular övülürken defansif oyuncuların da hakkı verilmelidir. ayhan akman ve mehmet topal çok iyiydiler ve bir çok kasımpaşa atağını bvaşlamadan bitirdiler, bu da bizim ataklarımızla sonuçlandı. ortasahadaki baskının yaratılmasında özellikle ayhan akman büyük pay sahibiydi. uzun zaman sonra, hele de berbat oynadığı a.madrid maçından sonra geçen senelerdeki müthiş ayhanı hatırlattı son demlerinde olmasına rağmen. elanonun dönüşü, santosun iyi oynaması, kewellın gelişi, forvetli oynamamız vs. de eklenince belki de son bir kaç maçından biriydi, güzel bir son dönem oluyor onun için.
galatasaray'ın liderliğini iyice sağlamlaştırdığı maçtır.
super macti lan. harbi diyorum bak. gidin kaydini bulun tekrar tekrar izleyin su maci. tas gibi top oynadi iki takimda. ispanya ingiltere ligleri deriz ya hep, onlara nazire yapan bir macti. hatta bir ara top bile aska gelip cizginin ustunde gezdi uzun sure, taca cikmadi su guzel futbol durmasin diye.

yilmaz hoca cok iyi bir takim yaratmis. ligin veteran topcularini toplayip onlara ayaga pas yapmayi sakin adam akilli top oynatmayi ogretmis.kalecisi bile bir kere olsun rastgele dikmedi topu hep sagdaki elemana atti o da ordan baslatti oyunu. cok taktir ettim bu anlayislarini ve guzel futbola olan katkilarini. yilmaz hoca kendini showa kaptirip sacmaliklar yapmazsa* bu sene ve onumuzdeki sene cok iyi isler yapar takimi.

rakip kaliteli olunca ve de futbol icin sahaya cikinca galatasarayli futbolcularda kalitelerini sahaya yansitma firsati buldular bu gece. dos santosun bu kadar etkileyici performans gostermesindeki en buyuk etken kasimpasanin futbol anlayisidir. onunde genis alan bulunca yardirdi bizim ufaklik. son zamanlarda turkiyede pek gormedigimiz bir futbolcu turunden kendisi. daha once ya cok hizlisi vardi elimizde - ribery*, aydin, gibi- ya da cok yeteneklisi- arda, kewell gibi. bu adam hem cok hizli hem de yetenekli. tipi de futboluda ronaldinho'ya cok benziyor. simdi burda ronaldinho vs dos santos isine girmeyecegim ama saci basi top surusu benzemiyor mu allah askina? insallah performansi artarak devam eder ama bir daha boyle rakip bulur mu karsisinda bekleyip gorecegiz. ama cok keyifliydi kendisini izlemek.

sarbi sarbi sarbi... cok ozlemisiz daglara taslara sutlarini adam kacirmalarini. gol yedik senin yuzunden ama olsun koymuyor artik. takima kattigin hava keitanin seni gorunce cosmasi bile yeter bize. sensiz uclulerin bile tadi yoktu.* umarim biraz daha toplarlanirsin cunku haftaya cok ihtiyacimiz olacak zorlu eskisehir deplasmaninda.

kaptan ilk yarida defansif anlamda cok iyiydi ama ikinci yari hem yoruldu hem de tribundeki sinem yengeye bi selam daha yollama derdine dustu ve takima zarar verdi. cok da kizdirdi bu halleri ama candir o bisey demeyiz. ardaya degil belki ama keitaya dedim ben. ilk yari baya bir laflar saydim kendisine.* bjk macinda da bu macta da pas vermedi kendi atmaya calisti 2 kere golu. tamam sevimlisin sempatiksin ve harika oyuncusun ama takimin basarisi daa once gelir birileri hatirlatmali bunu kendisine.

haftaya cok zor bir mac var. yillar yili hep bize ters gelen eskisehirle hem de deplasmanda karsilasacagiz. o amctan uc puan cikarirsak onumuz acilir. bugunku futbol ve arzumuz umut vericiydi bu mac icin. sabirsizlikla bekliyoruz birdaha ki haftasonunu.

o degil de keitanin golu nedir oyle yaa...
http://evertonmints.blogs...tasaray-4-kasmpasa-1.html
(bkz: bi lefter bartu de souza vardı ne oldu ona)
herşeye rağmen rijkaard ın top yapabilen hücum oyuncusu çıkarıp mustafa sarp ı oyuna sokmasını eleştirdiğim maçtır. kaybedince eleştirmek kolay, ancak kazanırken de bunları dile getirmek gerek.
futbol namına izlenilesi yüksek maç.

kasımpaşa yı oynadığı yürekli futboldan dolayı kutlamak gerekiyor. bizlere seyri muhteşem bir maç izlettirdiler. galatasaray da ikinci devrenin en iyi maçını çıkardı. haklı bir galibiyet aldı.

galatasaray ı izlemek büyük bir keyif.
galatasaray sezonun en iyi toplarından birini oynadığı bir maç. maçta santos gerçekten çok etkiliydi. sabri nin takıma katılması gerçekten takıma hırs kattı. sakatlıktan yeni çıktığı için biraz maç eksiği var. golde hatası vardı. form tuttuğu zaman bu hatayı da kapatacak. caner sol bekte kayıpları oynadı. ileri çok çıkmadı. bence galatasaray ın vasat oyuncularından biriydi. servet çok fazla göze batmadı fakat yine saçma yerlerde topu taça vurdu. emre geldikten sonra yedek kulübesine çekilecek. neil çok iyi toplar kesti. o kadar ofansif topçu vardı ki ileri çıkmaya bile yeltenmedi. bir iki çıkarken pas hatası yapsa bile tecrübesi ve özellikle soğukkanlı tavırları gerçekten etkileyici. ayhan ı normalde hiç beğenmem. ilk onbirde görünce sinir oldum. fakat hücüm prese çok fazla katkıda bulundu. fakat ofansa katkıda çok fazla bulunmadı. topu iyi kullanamadı. mehmet topal yine bildiğimiz gibiydi. arda belki kızacaksınız ama attığı gol haricinde bir şey yapmamıştır. bir iki defanstan top çıkardı ama çok fazla topu ezdi. gereksiz yere üç kişi arasına girdi. zamanında paslar çıkarmadı. keita yine arda gibiydi. çok fazla şahsi oynadı. gereksiz paslar attı. belki maç 1-1 bitseydi çok eleştirilecekti. dos santos maçın yıldızıydı. fm de olsaydı 10 yıldız alırdı. son vuruşları biraz daha iyi olsaydı en az 2 gol atardı. köşeye vurduğu pozisyonda murat şahin gerçekten iyi çıkardı. jo gerçekten ayağında top tutması ve rahatlaması ve servisleri süperdi. bence kesinlikle bonservisi alınmalıdır. leo franco gelen tek topu yedi. kalede güven vermiyor. eğer bütün sakatlar döndüğü zaman kadroyu siz düşünün. gerçekten şampiyonlar ligi için umut veriyor. eğer orta sahaya etkili bir defansif oyuncu alınırsa gerçekten takımı ileriye sürükleyebilir. yine sol kanada iyi bir futbolcu alınabilir. alternatif olarak forvete bir türk oyuncu takviyesi yapılabilir.
galatasaray'ın uzun süre sonra ilk defa bu kadar iyi oynadığına şahit olduğum maç. son haftalarda oyun olarak biraz düzelme vardı ancak bu maç en iyilerinden biriydi. özellikle ilk yarı inanılmaz istek ve presle başlayan bir galatasaray izledik. fırsatları değerlendirebilsek ilk yarıdan maçı kopartabilirdik. ama ikinci yarı golü yiyeyene kadar ciddi bir kasımpaşa baskısı vardı sahada ve o baskı sonucunda gol yedik zaten. daha sonra keita mükemmel golü maçı koparmamızı sağladı. bu maçta en sevindirici olan giovani dos santos ramiraz'in iyi oynamasıydı. iyi oynamasında kasımpaşa'nın oyun anlayışının etkisi belki çoktu ama bu fırsatı da iyi değerlendirmesini bildi. eğer bu futbolu diğer maçlarda yansıtabilirse şampiyonluk uzak değil ama o kadar istikrarsız bir takım olduk ki bu sezon ligi alır götürüz sözünü rahatça söyleyemiyoruz.
lig tv ekranlarında, melih şendil ve onur şahin'in ortaklaşa anlattığı maç.

geniş özet için;
http://www.facebook.com/v...04755842885952&ref=nf
keita'nın şova yöneldiği mücadele. kartalımada böyle bir kanat lazım.
bütün galatasaraylıları sarhoş eden karşılaşma. mantıklı düşünemiyoruz efenim.* en yakın rakibimizle 5 puan felan fark attığımız yok. bursanın bir maçı eksik ve yenerse sadece 1 puan kalacak aramızda. fazla uçmayalım.
çok değil 3 gün evvel 25 şubat 2010 galatasaray atletico madrid maçı nı unutmuş galatasaray'ın kaşımpaşa'ya dört atması sonucu sanki avrupa ligi ni almış gibi sevindiği maç olmuştur.

nerde 2000 li yılların galatasaray ı dedirtmiştir, gs bu galibiyetle annemizin liginde çok büyük avantaj yakalamıştır, kutluyoruz...
özellikle üzülmez'e yaptığı hareketten sonra zerre haz etmemeye başladığım keita'nın önünde saygıyla eğilenecek, muhteşem bir gol attığı maçtır.
(bkz: yigidi oldur hakkini yeme)
maçın hakeminin son adam pozisyonundaki futbolcuyu indiren koray a kırmızı kart çıkararak tüm gs lileri şaşırttığı* maç olmuştur. zira benzer pozisyonu sarı kartla geçiştiren fırat aydınus a methiyeler düzmüşlerdi.
ha gerçi o guiza ydı di mi hakem ondan sarı ile geçiştirdi, hani bariz gol şansı sayılmaz. ah şu süpersonik zekalı gs taraftarı, nerden yapıyorlar bu dahiyane(!!) tespitleri.
güncel Önemli Başlıklar