bugün

akıllı bir taktikle oynadık, özellikle ilk yarıda. savunma ile ön libero mehmet topalın uyumu kusursuzdu. ama ozan tufan kesinlikle bu maç için düşünülmemesi gereken bir oyuncuydu. hiç avrupa maçı tecrübesi yok ve yaşı çok genç.. kenarda arda turan, emre belözoğlu, olcay şahan ve mehmet ekici otururken ozan tufan seçimi olmaz bence, tabii saydığım kişilerin sakatlık durumu yoksa.

biraz da, hollanda da eski hollanda değil.. öyle van basten'li, gullit'li, rijkaard'lı hollanda karşımıza çıksa tozumuzu atardı herhalde sahada. ben hollanda'da ibrahim afellayı beğendim. bizde mehmet topal ve gökhan töre takımı sürükleyen oyunculardı. uzatmada yenilen gol biraz hollanda'nın tecrübesinden, biraz da bizimkilerin kondüsyon ve konsantrasyon kaybından dolayıydı.
Dışarıdaki çek ve kazak maçlarından 4, içeride kalan 3 maçtan 7 puan beklediğimden, olası 3 puan bizi bu gruptan kesin çıkarıyordu. Oynanan futbol ve genel olarak Hollanda'nın baskılı ancak üretken olmayan futbolunu görüncede üzülmemek elde değil. Sağlık olsun ancak hala şansımız var. Özellikle hakan takviyesi ile içeride fatih Terim'in söylemiyle kimseye kolay maç yok.
Gelecek vaat eden bir maç. Umutların bitmediği tükenmediğinin göstergesi.
şino gol atınca yanlışlıkla sevindim beyler bugda kaldım.
Neden Burak çıkarken defansif oynayabilecek, orta sahada basabilecek topu cevirebilecek bir futbolcu alınmadı diye merak ettirmiş maçtır. Emre belözoğlu neden alınmadı yani? Ya da Olcay sahan? Ya da ne bileyim yok muydu kimse?
bir umuttur yaşamak. Ama Wesley onuda aldın be kardeşim
burada yazmışım arkadaş : (bkz: #27167921)

volkan demirel bir daha bırakın kaleci olarak milli takıma çağırılmayı, maçı trübünden bile izlemesin, sokulmasın stada.

volkan babacan ı bugün gördük, helal olsun, yediği golde yapacağı birşey yoktu.
benim hakemin 6 dakika duraklama verip maçı + 5,50 de bitirmesine taktığım maçtır.

arkadaş maç 6 dakika durmadı ki, 6 dakikayı ne diye verdin, hadi 6 dakika uzattın neden 5.50 de bitirdin?

"nasılolsa hollanda paçayı kurtardı bir an evvel bitireyim" diye mi düşündü acaba, acaba +5,50 de maç halen 0-1 olsa idi, hakem orada bitirir miydi, hiç sanmıyorum.

şu bizim milli takım da golü +2 de değil +5 de falan yeseydi, ortalığı yıkardık herhalde, hakemin anasına bacısına ne kadar sülalesinde karı varsa hepsine saydırırdık, ama sen +2 de yemişsin ne diyeceksin şimdi.

ama hakem ibnelik yapmaya çalıştı mı? çalıştı. ibnenin oğlu *

edit: anasına küfredemedim bari babasına küfredeyim *
Amsterdamdan naklen izlediğim maçtır. Türkiye çok iyi oynadı, ama hollanda ikinci yarı çok koştu. Her iki takım da elinden geleni yaptı, istediğimiz üç puanı alamadık ama hayırlısı olsun, hakkımızla oynadık. Alnımız dik.
bir türkiye klasiği olarak yine 90+ da gol yiyerek 2 puan kaybettiğimiz ve turnuvaya bir sene önceden havlu attığımız maçtır. böyle giderse yakında faroe adalarıyla falan kapışırız herhalde.

oynanan derli toplu oyuna bakıp da gaza gelmeyin derim ben. sahadaki oyuncuların yine neredeyse yarısı bir dahaki turnuvada olmayacak. önümüzdeki turnuvalarda en çok forma giymesini beklediğimiz hakan çalhanoğlu da oyuna sonradan girdi. mehmet ekicinin neden ilk 11e sonradan da olsa giremediğini anlayamadım. selçuk pek iyi değildi bugün. evet, nispeten istekli bir milli takım vardı ama rakip de gerçekten kendimi bildim bileli izlediğim en kötü hollandaydı. koskoca hollanda nasıl bu hallere düşmüş anlayamadım.

velhasıl yine şansları sıfıra indirdik ve bir turnuvaya daha erkenden veda ettik. en kötüsü de ne gelecek vaat eden bir jenerasyon var, ne altyapıdan çıkmasını beklediğimiz oyuncular var, ne de altyapıya yatırım yapan kulüpler ve onları buna zorlayan bir federasyon var. sirk yönetir gibi futbol yönetilmez. yönetmeye kalkarsan da 70 milyonluk ülkeden bir izlanda çıkaramazsın işte.
(#27161956)

maçtan önce gülüyordu millet... bizimkilerin devamlı yattığı maç olmuştur ayrıca.
Sneijder: "Volkan görünce dayanamıyorum.. Elimden gelse Volkan Şen'i kaleye koyar ona da atardım.."
Gece gece yine sinir bozdu yine uyku kaçırdı amk maçı 92 ulan 92 be bi işin de sonunu getirin!

Tabi bu maç için hiç birine kızamayız üzüldüm sadece..
1-1 beraber biten mactir.
kazanmayı hak ettik , gerçekten iyi oynadık iyi savunduk iyi dayandık , inandık ama işte ne yazık ki berabere kaldık.
bir eleştiri yapacaksam eğer , çok yakından tanıdığımız , özelliklerini bildiğimiz , geçmişini yaptıklarını bildiğimiz hatta şahit olduğumuz wesley sneijderi ceza sahasının hemen dışında kaç kez boş bıraktık.bariz belliydi o inen toplardan birinin sneijdere geleceği ki sneijderin son dakikalarda yaptığı tehlikeleri de, attığı golleri de biliyoruz..sonunda da bir şekilde top ona geldi ve golü attı.
diğer maçlarda daha dikkatli olup önümüzdeki 5 maçta yapabileceğimizin en iyisini yapıp şu gruptan çıkalım.
son yıllarda izlediğim en iyi milli takımdı helal olsun inanan herkese ! siz böyle oynayın yensenizde yenilsenizde bu taraftar sizi alkışlar.
(bkz: Beşiktaş kanseri)özetidir.
son yıllarda gördüğüm en iyi milli takımdı. özbekistan kazakistan ayarında bir takımdık son yıllarda çünkü. gerçekten iyileşmiş gördüm, daha iyi gördüm. hollanda ile son dakika golüyle berabere kalmak her yiğidin harcı değil.

tebrik ediyorum milli takımımızı. kalecisinden forvetine , yedeklerinden, hocasına kadar. sevinin lan bir kerede, bugün bu başarı bizim için. bok atacak bir gün değil.
kazanmayı hak ettiğimiz maçı beraberlikle bitirdiğimiz maç olmuştur. burak yılmaz'ın çıkmaması gerekirdi.
6 değil isterse 16 dakika olsun biz bu maçı alacaz diyen spikerin mal olması. böyle bir başlık açardım bu kadar uzun açılabilseydi. bi spikerden böyle aptalca açıklamalar görmek işin ne kadar profesyonel yapılmadığını da ortaya seriyor. futbola yıllarını vermiş spikerler bir araya gelip türkiye'nin güzel futbol oynadığını ve galibiyeti hakettiğini savunuyor. galiba biz aynı maçı izlemiyorduk spikerle. 90 dakika yatan 1-2 pozisyonla da ceza alanına gelen türkiye'den başka bir bok görmedim ben. sikerim böyle milli takımınızı da.
ulan o kadar çabaya yazık oldu be. milli takım aynı beşiktaşıma benziyor. hep stres hep stres.

türkiyenin iyi top oynadığı maç.
Sneijder Volkan gördü mü dayanamıyor.
adamlar üzülüyor, şaka gibi. bir de yenecektiniz yani hollandayı. muhteşem ötesi bir sonuç aldılar. bence konvoylar
eşliğinde kutlansın. yata yata 1-1 iyi yine.
sizin oynadığınız topu sikeyim amk bir sike yaramazsınız dediğim ve küfürler ettiğim maç. yok amk bu takım cidden bir sike yaramaz
hakedip kazanamadığımız maç.

teşekkürler milli takım, böyle oynayın canımızı yiyin.

ek: (bkz: sneijder in golden sonra yaptığı şerefsizlik)
Eziklik psikolojisi valla 1 0 öne geçince hemen kapandı bizimkiler 2. Yarı top tutamadık en iyi savunma hücumdur. Korkak oynamak bir sıfır olsun bizim olsun demek inanmamaktır. Milli takımsan inanacaksın.