bugün

ülkemizdeki hayvan oranının kurban bayramından sonra bile pek azalmayacağını gösteren bir olaydır. http://www.ntvmsnbc.com/id/25293264/
"Yargıtay 14. Ceza Dairesi, kamuoyunda 'utanç davası' olarak bilinen, Mardin'de 13 yaşında satıldığı 26 kişinin tecavüzüne uğrayan N.Ç. ile ilgili davada, büyük eleştirilere neden olan mahkeme yorumunu doğru buldu. "

lan bu kız daha 13 yaşında. nasıl isteğiyle birlikte oldu? siz nasıl buna karar veriyorsunuz.

hukuk sistemi çöktü bu ülkede. artık büyük olaylara gebe.

tanım : hukuk sisteminin çöktüğünü bir kez daha yüzümüze bir güzel çarpan olay.
malesef taksim tacizcilerini akıllara getiren kişilerdir.

insan olmaktan utanılan durum.
bu tür başlıklara bir şey yazamıyorum ben, yokmuş farzetmeye çalışıyorum, içine girildikçe ucu hepimize dokunuyor en sonunda çünkü, bu sistemin çarklarını hepimiz oluşturuyoruz.*
yargıtaya göre "her şeyin farkında" olan kız çocuğudur. ama biz de farkındayız ki artık ülkemizde adalet sistemi çökmüştür. bu kararı veren sözde hukukçular en az tecavüze katılanlar kadar hayadan, namustan, ahlaktan yoksul birer ekber-i deyyustur...
yargıtay akladı, biz teşhir edelim. n.ç nin tecavüzcüleri kimlermiş?
Recep Sakız (Kızıltepe Kaymakamlık Yazı işleri Müdürü)
Ersun Erdemir (Mardin Alay Komutanlığı'nda görevli Yüzbaşı- ordudan ihraç edildi)
Selman Aydın (Mardin Bayındırlık il Müdürlüğü'nde memur)
Enver Adanç (Derik Belediyesinde zabıta memuru)
Şeyhdavut Oruç (Derik Belediyesi'nde memur)
Şeyhdavut Dora (Derik Belediyesi'nde zabıta)
Cuma Uras (Mardin Vakıflar Şube Müdürü)
Mahmut Temelli (Ziraat Odası Başkanı)
Azat Aydın (Ankara'da astsubay)
Ümit Ergin (Mehmetçik ilköğretim Okulu Müdür Yardımcısı)
Mehmet Seyitoğlu (Ziraat Bankası veznedarı)
Teyyar Salman (Orman işletme Müdürlüğü'nde şef)
Hamit Aydın (Ziraat Bankası Veznedarı)
Hamit Abdulsametoğlu (Sercan ofset sahibi)
Ali Altsoy (Serbest meslek)
Ahmet Günay (TEDAŞ işçisi)
Osman Çakır (Dicle Üniversitesi öğrencisi)
Şemsettin Aslan (Nakliyatçı)
Burhan Ertaş (Serbest meslek)
Şeyhmus Cansin (TEDAŞ işçisi)
Şeyhdavut Anuk (Okulda müstahdem)
Nizam Denli (Esnaf)
Sabri Ajak (Serbest meslek)
Harun Uras (Yeni Mahalle Muhtarı)
Selahattin Kuray (S. meslek)
Rıdvan Bayraktar (Serbest meslek)
Rıdvan Abdulsemetoğlu (Serbest meslek)
Süleyman Gök (Serbest meslek)
meslek yazmaya gerek yok ki. hepsi şerefsiz.
ulan hrantı öldüren samast, münevveri kesen garipoğlu çocuk muamelesi görüyor da on sekizine ramak kala, bu kızcağız mı kendi irade ve rüşdiyesine sahip.
çocuğunuzdan utanın lan.
bir kerecik olsun yüzüne bakın onun.
adaletin siki tuttuğunun göstergesidir.
hala iyi halleri nedeniyle cezaları düşürülüyor. yapılanlardan sonra daha nasıl bir iyi hal beklenir o da ayrı tabi.
bugün gazetede bir köşe yazısında okuduğumda, çok ciddi travmalar yaşayan bir çocuk için kendi rızası olayının tamamen vahşi bir yorum haline geldiği kanıtlanmış üzücü gerçektir. adaletin duvarı yeşile boyandı der ünlü bir söz yazarı, bizim burada kırmızıya boyalı direk.
28 kişi ile üst üste üstelik henüz 13 yaşındayken, 3 kalça ameliyatı geçirecek duruma geldiği halde, hala birlikte olmayı istediği öne sürülen kız değil mi bu?
**
mahkemeye göre kızın yollu olduğu, insanlığa göre 28 kişinin orospu çocuğu olduğu iğrenç olaydır. *

edit: ironiden bir haber eksileyen yazar, 13 yaşında bir bayan senin yakının olsa yine eksiler miydin?
Belkide geleceği tamamen kararan kız çocuğudur. Zaten yargılananların listesine baktığımızda sapıklık derecesi yüksek insanlar tarafından yönetildiğimiz veya işlerimizin halledildiği görülmekte. Yani gidip ziraat odasında imza aldığımız adam aslında bir çocuğa bir gün önce tecavüz etmiş. Bu adamlar o kıza tecavüz ettikten sonra evine gidip karısıyla çocuklarıyla da ilgilenmiştir. Bir de üstüne üstlük kızı rızası oldu yolunda suçladı bu insanlar. Mahkeme dediğimiz adalet dağıtması gereken şey kızı yüzüstü ortada bıraktı. Bir de bu olayda birinin ''benim de senin yaşında bir kızım var ramazanda gelde seni doyurayım'' dediği bir laf var. Yani ben sana tecavüz edeyim sikimin keyfi bir geçsin, sonra nasılsa kandil var ramazan var orda seni bir beslerim herşeyden kurtulurum mantığı mevcut. işte bu adamlar müslümansa ben müslüman değilim arkadaş. Yok böyle müslümanlık. Hatta müslümanlığı geçtim allah inancını geçtim azcık vicdanı olan adam bile yapmaz bunların yaptıklarını. Sizin kafanızda kurduğunuz inanç düzenine de sokayım ben. Din toplumların afyonudur diye boşuna dememişler.
ruhu pislik, sakalının tek bir teli bile kusmuk içinde kalmamış vahşi sapıkların kirlettiği bir masum hayattır.

türkiye'de nasıl oluyor da millet bu habere sessiz kalabiliyor, ötekileştirdiğimiz insanlar her gün acı çekerken evlerinden çıkma cesareti gösterememiş insanlar işte dolaylı yoldan bu vahşi, ruhsuz ve sapık insanlara dolaylı yoldan hizmet ediyor. sessiz kalmak ancak karşı tarafın işine yarar!

şeriat'e ılımlı, zina'ya karşı başbakan sana sesleniyorum, hani neredesin, sesin çıkmıyor duyamıyorum! bak kadrodan arkadaşların ne hayvanlıklar yapıyor sen de göz yumuyorsun be başbakan. böyle ülkenin adaletini sikeyim.

ayrıca bu insanları 10 yıldan kurtarmak için "rızasından alıkoymak" hastalıklı teşhisini verenlerin ta amına koyayım.
kim ne derse desin hukuk sistemi çökmüş. taşaklı abiler ceza almıyor, şuçsuz insanlar yıllarca cezaevinde boş yere yatıyorlar.