bugün

bruma ile özdeşleşen karşılaşma. Bütün takımı ipe dizip boş kale yerine auta atmıştı amk.

iki sene sonra da arena daki gs-rize maçında lig kariyerinin ilk golünü rize ye atti bu adam.
kimse ali adnan ın dirseğinden bahsetmiyor. net kırmızı kart.
1 haftadır sabri nin futbolcuyu boğazlamasını konuşursunuz.

neyse galatasaray pozisyona giriyor. atamıyor ama birgün o da olacaktır.
eskişehir ve bursaspor maçlarındaki pozisyon kıtlığı yok takımda. bu güzel tarafı.

bu arada burak ı alkışlayanlar ileride ne büyük hata yaptıklarını anlayacaklar.
taraftara küfreden burak yılmazın benim için real maçında bitmesinden sonra gol atsa sevinmeyecektim ama gözümüze sokar gibi pozisyon harcaması ona olan küfür zenginliğimi artırdı sadece. ben ilk defa bir galatasaraylı futbolcuya küfür ediyorum artık hakediyor yapacak bir şey yok umarım devre arasında satılır. maça gelirsek bruma harikasın muazzamsın top ayağına geldiğinde heyecanlanıyoruz sen gol atamadın ama canın sağolsun.
galatasarayımızın yine saç baş yoldurtarak 5-6 tane net gol pozisyonunu hunharca harcadığı ve yine 1 puanla yetindiği maçtır. bruma yine kumaşının iyi olduğunu gösterdi ama burakla beraber felaket gol kaçırdılar. maç 5 e gidecekken 1 de kaldı ve atamayana atarlar felsefesi boy gösterdi. engin in golü ise gerçekten muhteşemdi. olan selçuk a oldu, haftaya orta sahada engin-yekta ikilisini izleriz sanırım...
fiziksel olarak iki takımın da zorlamalara girdiği, sezon başından bu yana iç saha maçlarında gol kaçırma programını başarılı bir şekilde uygulayan galatasaray ın puan kayıplarına devam ettiği maç.

fatih terim in maçların ikinci yarılarında kazandırdığı tempodan mahrum bir görüntü sergiledi galatasaray. bunun sebepleri irdelenebilir ancak takım psikolojisinde ciddi gedikler yaşandığı düşünülmekte. ileri hattın neredeyse kaleciye veda etmiş çerçeveye bırakamadığı topların açıklaması, ne taktik teknik disiplinle ne de hocası gönderilmiş takımın içine düştüğü durumla açıklanabilir. nitekim fatih terim li galatasaray hücumcularının gol yapamama konusunda ne denli zafiyet gösterdikleri bu zamana kadar fark edilendir.

bireysel ve takım içi performansı olarak bruma nın öne çıktığı ve mekan değişikliklerine sıkça giderek hücumcu rize kanat savunucularının ritmini bozduğu söylenebilir. sneijder in zorunlu olarak kenara gelmesi, sezon başından bu yana derecesini artıran ve merkez etkinliğini kullanarak enine ve dikine hücumlarda öne çıkan bir oyuncunun kaybı olarak nitelendirilebilir. melo nun yokluğunda partnerlik tahsis ederek rize nin olmayan orta alan etkinliğini savunmaya çalışan selçuk - engin ikilisinin işi kolay olarak nitelendirilebilirdi. ancak selçuk un atılması ve engin in de potansiyel olarak organizasyonu sağlamada niteliksiz kalması, işi zora sokan gelişmelerdi.

rıza çalımbay ve rize hakkındaki yorumlar ise, teknik adamın bilindik şablon ve oyuncu seçimine pek de uygun olmayan çatının yaşayabileceği zafiyetlerden ileri gidemeyecektir. özellikle baskı yenecek maçlarda, bugünkü son 15 dakika galatasaray ının kontra verme opsiyonuna bakılmaksızın, hızlı hücumlara yatkın olmayan oyunculardan doğacak problemlerden ve oyun içinde yaşanacak mahkumiyetten bahsedilebilir. çek cumhuriyeti nden gelen ileri ucun vasatı aşamayan görüntüsü, cernat ın oyundan kopma alışkanlığı ve bağlantılarda yarattığı boşluk, ilk dikkat çekenler. sercan ın gayretli ancak kapasite problemli oyunu, ali adnan ve kıvanç ın seri ancak dengesiz görüntüleri, rize nin bu seviyelerdeki son randevuları olduğunu işaret etmekte.
aşırı temkinli bir teknik direktör olan rıza çalımbay'a galatasaraylıların teşekkür etmesi lazım. son 15 dakika rize takımı doğru düzgün bir şekilde galatasaray'ın üzerine gelseydi 3 puanı alır götürürdü.

o değil de sabri ne işe yarar bilen var mı?
10-1 yerine 1-1 bitip beni deli gibi strese sokan maç.

kafayı yicem, allahıma kafayı yicem..
ulan bunalımdayım, stres tavan zaten.. bir galibiyet bekliyoruz şu kaos'ta. 10 tane atcağın maçta 1 tane atıyorsun..
ya yeter amk gülmeyi unuttum ben stresim tavan yaptı ya.

bi cumartesi daha böyle heba oldu. alır biramı siktirip giderim eve.. bu kadar sinirle çok da yaşamam heralde.
90+5'te nani'nin golüyle galatasaray 2-1 kazanmıştır. *
Premier lig temposunda oynanan kaliteli bir karşılaşma oldu , formaların rengine bakmadan izleyen herkes eminim oldukça keyif almıştır .
galatasaray'ın 6. haftada 4. beraberliğini aldığı maç.
rakibin boğazına sarılan sabri'ye sadece sarı kart verilmesiyle 9 kişi kalmaktan yırtan 6s'lilerin halen hakem de hakem diye ağladıkları anadolu derbisi.
rizespor oyuncularının oldukça formsuz olduğu maç.
rize'nin iyi bir forveti olsa galatasaray'ı perişan edeceği maçtı. rize balon çıktı.
rize nin balon olduğunu gösteren maç.
kediciklerin sus pus olduğu maç.
ciddi ciddi 11 oyuncusuyla maçtan önce asılıp maça çıkan galatasaray'ın cenabetlikten dolayı 3 puanı alamadığı maç.
galatasaray için kaderin ağlarını ördüğü maç.

ne yapsalar etseler bir türlü olmadı. bu sezon illa kötü bir sezon olacak herhalde.
" her maçta bir gol " parolasıyla lige başlayan galatasaray'ın görevini yaptığı maçtır.
oturup çay içsinler muhabbet etsinler efenim.
futbolun hatice degil netice oyunu en bir guzel gosteren mac.
kacan gollere yanmamak elde degil.
selçuk inanın gördüğü kırmızı kartla galatasaray 10 kısı kalmıstır. burakın ve brumanın bos kaleye kacırdıgı gollere gelde acıma simdi. bu macta puan kaybedersek cidden yazık olur.
brumanın rize sağ kanadını madara ettiği maç.
galatasaray'ımızda genel bir cenabetliğin hakim olduğu maç.
Burak'in beni yarim yarim yardigi mactir. La olum atamiyon anladik ama ne o öyle seyircilere: gençler bak ben vuruyorum ama olmuyor tripleri. Çok guluyorum valla.
Burak'in aylar sonra attığı golün ofsayt olduğu mactir. Hayir ilk yari o kadar yuklendiniz ikinci yariya nefesinizde yetmeyecek belli ne diye pozisyonlari boşa harcarsiniz anlamam.