bugün

Türkiye saati ile sabah 10:25’te TRT sporda yayınlanacak maç. Filenin sultanları başarılar. Evet.
Ülkeye madalyadan önce medeniyet getiren kadın voleybol takımı.
Sonuç fark etmez seviliyorsunuz kızlar.
efsaneler ölmez, şekil değiştirir;
görsel
Her vurduğun yobaza karşı bir tokattır.

görsel
mesaide olmamız sebebi ile izleyemeyeceğimiz maçtır. olsun gönlümüz kızlardan yana.

bu grubu ilk 2 de bitirebilirsek karşı grup bizim gruba göre aşırı kolay olduğundan orayı muhtemelen ilk 2 de bitirecek olan sırbistan veya brezilya ile eşlememe ihtimalimiz çok yüksek olur. yani bir nevi iti ite kırdırabiliriz çeyrek finalde. italyayı yenersek abd karşısında kaybetme lüksümüzde olur. arjantin maçını alıp son maçta rusyaya karşı galip gelirsek ki rusya maçıda zor geçecek ama galibiyet mümkün direkt yarı finalin yani en azından bronz madalyanın kapısı sonuna kadar açılır sanki.
Manda gibi sabahları uyuyan bir sözlük kızı olmama ragmen alarm kurup izlemek icin uyandığım milli maç. Şortumu giydim bekliyorum.
işi gücü bıraktık ekran başında yerimizi aldık.

filenin sultanları, italya kadrosu şöyle;
görsel

onbaşı halide,
kamacı fatma,
gördesli makbule,
çete emir ayşe
fatma seher erden,
şerife bacı,
tayyar rahime
sabiha gökçen,
halime çavuş,
yirik fatma,
kılavuz hatice,
nezahat onbaşı.

sizler bizim gururumuzsunuz.
türkün gücüyle ezin kızlar.

edit-1:
ilk seti verdik ama canınız sağolsun.

ikinci seti muhakkak alacağız. muhakkak...

edit-2:
işte bu be. işte bu.
ne diyeceğimi bilemiyorum şu an. gözlerim doldu.

şu egonu mudur nedir. onu durdurmamız lazım yalnız.

bu arada egonu'nun smacını çıkarıp seti almamızı sağlayan küçük dev simge aköz bacım seni de unutmadık.

edit-3:
sanırım kaybettik burdan maç dönmez artık.

egonu mutlu musun sen kızım?
sömürgeci, emperyalist bir ülkenin formasını giyiyorsun, biz ise afrikaya binlerce kurban gonderip su kuyuları açıyoruz.

bu utanç da sana yeter egonu.
ilk set 16-8 gerideyiz. 3 tane çok zor olmayan servis karşılayamadık. italya iyi savunma yapıyor file önünde.
ilk sette geri dönüş sinyalleri verdiğimiz, an itibariyle farkı 1 sayıya kadar indirip italya'ya 2. molayı aldırdığımız karşılaşma olmaktadır.

egonu'yu durdurabilirsek maçı rahat kazanırız, bu kapasite de bizde fazlasıyla var.
ilk seti 25-22 kaybettik. ama üzülmeye gerek yok. 8 sayı geriden gelip sete ortak olduk. Bu mücadele, rakibe pes etmediğini hissettirmek önemli zaten.
Biri acilen edayı kızdırsın.
Tanıdığım uğursuz bir vatandaş maçı izliyor. Kusura bakmayın bu maç gider. Evet.
içimizdeki osmanlı artığı gericilerin sevindiği maç olmakta.
yense de yenilse de onlar bizim gururumuz.
cenabetlik sizdeymiş.... maçı açtım 3 sayı yaptılar.
Alın şu seti be…Ulan, sabah sabah gözlerim dolarak maç izliyorum.Abilerim ablalarım bu yaşlanma emaresi midir ?
Bizim kadınlar siyasal islamcı egosunu yıkmış italyan Egonu’sunu mu yıkamayacak.
E hani 1-1 oldu. Nerede bizden bir bok olmazcılar?
Bu ne ya.
görsel
Maçı izliyorum.
moralim bozuk.
haydi kızlar utandırın beni.

not: dağıtın şunları...
MERYEM bu oyunu BOZar.
italya'ya mı yoksa birleşmiş milletlere karşı mı oynuyoruz belli değil.
karşımızda siyahisinden norveç asıllısına, almanından boşnağına kadar her kökenden vatandaş var.
Hakkaten bu nedir ya kaç metre ziplamis öyle hayvan.
italya, ebrar karakurt hücumlarına önlem alarak başlamıştı ilk sette. Guidetti erkenden çıkararak güzel bir hamle yaptı. Hem ilk sette farkı kapatıp piskolojik avantaja geçtik. Hem de 2. seti alarak ortak olduk maça.
Güzel gidiyoruz. inşallah alacağız.
aynı kepçeyi hande baladın yaptı önceki sette hakem sayıyı iptal etti. burada verdi sayıyı italyaya.
Sanırım zehra güneş ve eda erdem ündara aşığım. Birisi tatlı seksi, diğeri vamp seksi.

Onun haricinde alacaz bu maçı.