bugün

(bkz: 2 ekim 2008 fc metalist kharkiv besiktas maci)
galatasarayı her nekadar sevmesemde hem ülke için hem beşiktaş için şöyle 7 tane atmasını istediğimiz maç.
eğer kalli rapor sunsaydı galatasaray'ın mutlaka kazanacağı karşılaşmaydı. fakat kalli görevinden istifa ettiği için futbol zekasını skibbe kullanmak zorunda kalacak ki skibbenin futbol zekası hakkında herkesin şüpheleri vardır.

(bkz: haydi bastır galatasary)

şaşkın edit: medya ne kadar yalancı arkadaş. bir gün önce istifa etti dediler, adamla daha yeni sözleşme imzalandı.
galatasaray'ın intikam mintikam almadan kendisi için kazanacağı maçtır. yok kardeş takımmış, yok türk takımıymış geçelim bunları...

galatasaray'dan diğer takımların namus bekçiliğini yapmasını beklemeyin artık, herkesin namusu kendine. şu kardeş takım geyiği de kabak tadı verdi artık!

edit: bu entryden üstüne vazife çıkarıp büdüt yapan dünkü çocuklar olmuş, şöyle açıklayalım da almayan kafalara kolay girsin. galatasaray bjk'nin kardeşi falan değildir, bu bir. ikincisi ister bjkli ister galatasaraylı olsun çocuk gibi ortaya çıkıp "intikam alınacak ehe ehee" denmesi salakçadır, ne bu önceki maçı telafi eder ne de galatasaray'ın avrupa'da her yenilen takımın intikamını almak gibi bir vazifesi vardır.

komik momik yapıp yılışmaya çalışanlara duyurulur.*
cimbomun, beşiktaşın intikamını alacağını düşündüğüm maçtır - doğu avrupa takımlarının oyun disiplinini* bilmeme rağmen..
galatasaray'ın çok güzel ve tempolu bir şekilde maçı 2 farkla kazanacağına inandığım maç.
beşiktaş'ı yendikleri maçta ortaya çıktı ki bu adamlar hızlı oynuyor ki aynısını biz de yapabiliyoruz tempoyu elimizde tutar ve kanatlar yerine arapaslarla sonuca gitmeye çalışırsak bu işin altından kalkarız. skibbe'nin bazılarını bozacağı maçtır. medyanın oyununa gelmeyin bu adam iyi hoca.
aslında deplasmanda çok da kötü olmayan, fenerbahçe'nin şükrü saraçoğlu'nda berabere kaldığı dinamo kiev'i bu sezon deplasmanda yenen, geçtiğimiz sezon da uefa kupası'nda everton'la ingiltere'de berabere kalan metalist'in galatasaray'ımızı bir hayli zorlayacağı karşılaşmadır. ama ilk iki maçında iki galibiyet alan galatasaray'a beraberliğin bile yeteceğini düşünürsek, takımımızın bayağı avantajlı olduğunu düşünebiliriz.
(bkz: #4278619)
Galatasarayın kesinlikle alacağı maçtır.
Umarım lincoln oynar dediğim maçtır. Yoksa pek kolay geçeçeğe benzemiyor. Bu arada Ankaraspor maçında Lincoln sakat olduğundan dolayı oynayamadı ve görüldü ki bu adam takımın yarısıymış. Gs top oynayamadı lincolnsüz.
galatasarayın rahat alacağını düşündüğüm maç. metalist disiplinli bir takım, şüphe yok! ama beşiktaşımızla oynanan maçlara bakıp da, metalist'i olduğundan daha güçlüymüş gibi gören gözlerin yanıldığını belirtmek isterim. beşiktaş, o lanet deplasman maçında son senelerin tartışmasız en boktan oyununu oynamıştı. metalist de hayatının futbolunu...orta sahadan vurulan bir şutun gol olma olasılığı nedir? sıfıra yakın... galatasaray'ın kalecisinin hakan arıkan gibi katıksız bir öküz olma olasılığı nedir? sıfıra yakın... galatasarayın onbir oyuncusunun hepsinin birden bok gibi oynama olasılığı nedir? sıfıra yakın...

tüm bu veriler ışığında galatasaray'ın kazanmasını bekliyor ve umuyorum.
metalist'in fizik olarak galatasaray'dan çok daha iyi durumda olduğunu düşünüyorum. Özellikle orta alanda yapacakları presle önce maçı kilitleyip ardından kontrataklarla skoru gitmeyi deneyecekler.

ibre metalistten yana.
Porto maçı ile ilgilenmeyi bir kenara bırakan fenerbahçelilerin ibre ile yön aramasına rağmen favorisinin olmadığı maçtır. Olympiakos ve benfica maçları öncesi olduğu gibi galatasaray kaybeder yorumlarında bulunan ve rakip takımı favori gösteren fenevliler fazlasıyla üzülebilirler. o yüzden kâhinlik yapmaya lüzum yoktur. Onun dışında Mehmet Topal ve Cassio Lincoln oynarsa eğer galatasaray'ımız adına büyük avantaj olacaktır. Milan baros'un takıma katılması, ali sami yen stadı ve ateşli taraftar faktörlerini ayrıca düşünmekte fayda var. Bunların dışında skibbe... eğer yine saçmalamaz ve ideal 11 ile maça başlarsa galatasaray'ım gerekeni yapacaktır.
maçla ilgili güzel bir animasyon hazırlanan karşılaşma.

http://www.rerererarara.net/
Eğer Skibbe önümüze bir engel çıkarmazsa alacağımız maçtır.
galatasaray'ı gönülden destekleyen biri olarak, galatasaray'ın kazanma ihtimalinin pek fazla olmadığı karşılaşma. cimbom taraftarları kızmasın, anlatacağım. fenere fitil olduğumu da ekleyeyim.

galatasaray 2 maçta 6 puanla turu garantilemiş durumda. garantilemediyse de en fazla bir puana ihtiyacı olacaktır, tam bilmiyorum şimdi. metalist uefa'nın taze takımı. hem yeniler hem daha bir maç oynadılar. galatasaray garantiledi ama metalist için iş daha yeni başlıyor, bu maç çok önemli. metalist'in boru olmadığını da herkes gördü. "bi maçta olur o" demeyiniz efendim, ukrayna'da nasıl oynadıklarını da görüyorum ben. dinamo kiev'e ligdeki tek mağlubiyetini, kiev'de tattırmış bir takım metalist. bununla birlikte galatasaray'ın üzerinde 6 puanın rahatlığı olacak. hava da çok soğuk; her ne kadar istanbul için alışılmadık bir hava olmasa da kışın yeni geliyor oluşu, soğuk hava olumsuz etkiler cimbom'u. eh, kharkivliler daltaşak oynar bu maçı, soğuk zaten işlemez. rüzgar da olursa tadından yenmez zaten maç. en önemlisi de galatasaray'ın son maçlardaki performansı. ciddi bir düşüş ve isteksizlik söz konusu.

velhasıl kelam, galatasaray'ın kazanma ihtimalinin öyle fazla olmadığı karşılaşma. umuyorum ki söylediklerimden çok farklı gelişir olaylar da galatasaray şöyle bir 4-0 yener kharkiv'i. ne kadar garantilemiş de olsa, 3 maçta 9 puan almak çok daha güzel olurdu burdan sonra. iki maçta 6 puan yap, uefa'nın izlenilen takımı ol; kharkiv'e garantiledin diye gol atma, evinde kaybet. beraberlik bile feci koyar taraftara, ne kadar galibiyete ihtiyaç olmasa da.

öyle işte. değil mi ama?
galatasaray'ın alacağı galibiyetle lider olarak grubundan çıkacağı maçtır. inşallah diyoruz öyle umuyoruz. lincoln ve baros şov yapar diyorum maç saatini bekliyorum.
d-smart'tan naklen izlenecek olan mac.

geliyoruz..

kadıköye..
fenerbahçe'nin yaşadığı her hayal kırıklığına karşın bizim galibiyet almamıza bakarsak, galatasaray'ın alacağı maçtır.

(bkz: haydi aslanlarım)
galatasaray adına kolay bir maç olmayacağını tahmin ettiğim maç. galatasaray kazanırsa tek farkla kazanır.
galatasaray' imizin 2 macta 6 puan aldi diye rolantide oynayacagini dusunmedigim mac. aksine grubu lider bitirmek icin mumkun oldugunca bastiracak, oyunu forse edecektir. tabi ki futbol bu her sonuc olagan. ama cimbom avrupa' da baska oynuyor. hele bir de ali sami yen avantajini da dusunursek ukrayna temsilcisi evine puansiz donecektir. simdiden ilerki maclari dusunsunler bence.

(bkz: geliyoruz)
Sonucu baştan belli olan beşiktaşın kanının yerde bırakılmayacağı maçtır.
galatasaray'ın;

Sanctis
Sabri sarıoğlu
Emre Aşık
Servet çetin
Volkan yaman
Ayhan akman
Kewell
Meira
Arda turan
cassio Lincoln
Baros

ilk 11'i ile sahaya çıkacağı maç.

siz bu entryi okurken ben, kahvenin sigara dumanlı köşelerinde maç izlemek için yola çıkmış olacağım... *
kadıköy'e gelmek için yırtınan galatasaray'ın mücadelesi.

galatasaray kadıköy'ü sever. şey pardon; kadıköy, galatasaray'ı sever olacaktı o sanırsam. *
(bkz: hayırlısı olsun)

büdüt: ulen neyi yanlış yazdım acaba. yazdıklarım öznel bir şey değil ki.
yırtınma kelimesine alınılmış ise, aslanın yırtıcı bir hayvan olmasından dolayı, yırtınma deyimini kullanmıştım.

başarılar aslanım. *
hakan balta nın ilk 18 de yer almadığı müsabaka. yedekler şöyle:

aykut erçetin
emre güngör
aydın yılmaz
barış özbek
mehmet güven
shabani nonda
ümit karan