bugün

fenerbahçe yendiği vakit tekrar şike iddialarıyla fenerbahçe çamur atılacağı ihtimalini akla getiren derbi maçıdır.
bir beşiktaşlı olarak fenerbahçelilerin alınmamasını saçma bulduğum maç. zira gündem dolu iken dört bir yanda barış kardeşlik yardımlaşma çağrıları kol gezerken kimsenin birbirine girmeyeceği apaçık. keşke fenerbahçelileri kendi tribünümüze davet etsek gelip baraber izleseler bizle. üç günlük dünyada depremden terörden ve pek çok şeyden zaten yeterince zarar görürken ibretlik bu hareketi yapabilsek keşke. 30-40 yıl önce ayrı tribün mü varmış?
alex'in gol atmasını dilediğim karşılaşmadır.
ayrıca derbinin gelirleri de van'a gitse pek güzel olur.
(bkz: beşiktaş/#13501143)

beşiktaşlı duruşuna fenerli vuruşunun gerçekleşeceği maç.
Fenerbahçe taraftarının alınmayacağı maçtır:

http://spor.milliyet.com.....2011/1455534/default.htm

Futbolcular arası verilen mesajlar, ligin bu sene bir boka benzememesi arasında, ne idüğü belirsiz bir davadan dolayı içeride tutulan yönetici ve teknik direktörleri olan iki kulüp, futbolcular maçı kazandıkları takdirde alacakları primleri depremzedelere göndereceklerini karşılıklı açıklamışlar; tahminimce son derece barışçı bir maç oynayacaktı. Ayrıca, muhtemelen terörü lanetleyecek, depremdeki yası dile getireceklerdi. Eminim, bu maç doğru düzgün oynansa futbolda çok ilginç açılımlar görecektik.

Ama hangi tuhaf düşünceyle fenerbahçe taraftarı maça alınmayacak anlamadık. ulan zaten maçın tadını anca yakalayacaktık, şimdi hangi beşiktaş taraftarı maçı kazandığında gönül rahatlığıyla kazandık diyebilecek? Dahası, bu tarz bloklamalarla insanların tepkilerinin önünü alacağını düşünmek kadar büyük bir gerizekalılık, bunu tezgahlayacak kadar alçalmak hangi kitapta yazıyor?

Ama daha fazla lafa da gerek yok, bence göreceğiniz tepki hepinize yeter.
mahmut özgener ve aziz yıldırım ın ortada olmadığı bir dönemde, fenerbahçe nin dış güçlerden yoksun olarak neler yapabileceğini hep beraber göreceğimiz maç olacak. eğer fırat aydınus eşit maç yönetecek olursa şimdiden vay fenerin haline diyeceğim maçtır. üstelik fener galip gelirse rekor kıracakmış! e bu durumda beşiktaş affedermi? asla.

(bkz: young girls var dediler geldik)

kanar'ya

anladınız siz onu.
beşiktaş'ın şikecileri kanırtmasını istediğim maçtır.

siyah ulan!

peşinen not: bukalemun demezseniz ipnesiniz.*
fenerbahcemizin handikaplı kazanacağı maç.
kiev ve kayseri maçlarında beşiktaş'ı izledikten sonra fenerbahçe karşısında pek bir varlık göstereceğini sanmıyorum.
ts yı kurtarmak ıcın yapılan 4buyuklere seyırcısız oynama kuralı getırılen derbı mucadelesi.
beşiktaş'ın ekrem dağ, guti, fernandes ve alvesden yoksun çıkacağı maç. fernandes büyük kayıp. sakatlığı yok bildiğim kadarıyla. carvalhal illa sktircek taraftara kendisini. çarşı sahaya inip güzel bi elden geçircek sırayla yani.
eskiden derbiler öncesi bir heyecan sarardı , kendimizce kadrolar kurar maçı günler öncesi yaşamaya başlardık , takımdan en az 6-7 adamı ailemizden biri kadar severdik lakin artık fener maçları bile heyecanlandırmıyor skor tahmini yapıcak kadar bile düşünmedğim önemsemediğim derbidir .
Bugünlerde SiYAHız ama BEYAZ yarınlarına birlikte çıkacağız TÜRKiYEm!

http://www.bjk.com.tr/tr/haber/50098
parayı veren düdüğü çalar gibi duruyor bu federasyon ile.
Beşiktaş'ın kazanması gerekem maçtır.
bakalım yarın en fazla parayı kim verip alacak maçı,göreceğiz...
şike konusunda ihtisas yapmış olan iki kulübün mücadelesi.iyi şike yapan kazansın.
ulan hala bu maç hakkında entry giren adamlar var ya ne garip açın bi inönüdeki son 10 maça bakın sonra kim yener kim yenemez onu tartışın.
sonucu ne olursa olsun fenerbahce'nin haftayi lider kapatacagi karsilasmadir.
bir fenerbahçeli olarak beşiktaş'ın kazanacağını düşündüğüm, son yılların en zevkli derbisi.
geçen yıl direklerden dönercesine kazanmıştık ancaak..
bizim renkdaşlar şimdi takımın neyine güveniyor ben bir türlü bilemedim, lütfen bilen biri bana da bildirsin.
ben bilmiyorum arkadaş! *

hepsini geçtim, samsunspor maçını izlemeniz yeter, bu fenerbahçe mi yenecek beşiktaş'ı, hem de deplasmanda?
yok canım hayatta inanmam.
zevkli bir maç olacaktır. fb direnmeyecek ve zevk almaya bakacaktır.

fb bir ferrari daha satın almadıysa beşiktaş'ın çakmasını beklemekteyiz.
beşiktaşın ılk 15 dakıkada alex ten şanssız bir gol yememesı halınde galibiyetle bitireceğini düşündüğüm maç. almeida ve egemen 2-1 lik skor ile biter kanısındayım.

not : beşiktaşlıyım.
yeni açık tribünde yerimi alıp, kartalıma gönülden destek vereceğim karşılaşma olacak. sonucu ne olursa olsun kartalımın siki sağolsun.

(bkz: saldır beşiktaşım oley)
(bkz: 30 000 beşiktaşlı 30 000 atkı)
fenerbahcenin artık hava toplarında etkili olamaması ve bjk nin bu yıl göllerinin buyuk cogunlugunun duran top ya da yan toptan gelmesi bjk defansı ile yobo arasında büyük bir çekişme olacagını gosterir. zigler ,selcuk, blica ya da egemenden kırmızı kart veya penaltı beklemekteyim.

fb nin yenmesi nasıl süpriz olmayacaksa bjk nin fark atması da süpriz olmayacaktır. fakat bjk bu haldeki feneri yenemeyecekse gitsin kumda oynasın;

banko kuponumda üst

sistem kuponumda 0 olacaktır.

edit: uludagsozlugun uguru devam ediyor buraya yazdıgım her iddaa geldi.
dün yaşanan zirve takımlarının puan kayıpları ile her sonucun her iki takım için çok büyük kayıp olmayacağı maçtır. iyi oynayan kazansın. hakem konuşulmasın inşallah. skorlar dün yazmıştım zaten.