bugün

okullar tatil olunca ilgi çekmeyecek durum. sonuçta yüzde 95'i liseli olan bir mekan burası. evet.
şu an başladı.
"perşembe sabah saatlerinden itibaren başlayacak olan kar yağışı" şeklinde spoileri 1 hafta öncesinden verilmiş olan doğa olayıdır. adamlar son 7-8 senedir tutarlı tahminler yapıyorlar allah için. eskiden sağanak yağmur var derler bizi gocuk ve şemsiye ile yollara düşürürlerdi. sonra akşam sap gibi terleye terleye sırtımızda gocuk elimizde şemsiye tek damla yağmur görmeden evlere dönerdik..
bu meteoroloji ankara ile dalga geçiyor.
"çarşanba gini bışlııyıp perşenbe akşıma kıdar yığıcak" demedi mi!

varsa yoksa istanbul.
alındık valla.
Ertelemeli bir sekilde tutmus tahmin.. Bas bas bagirdilar cumartesi kar gelecek kar gelecek dunya bana dar gelecek demeye. Olmadi, gelmedi. Sonra Persemde dediler ve tuttu.
Çok fazla tutmayacakmış bu sefer. Okullar açık olsa da tatil olmazdı büyük ihtimal. Cumartesi günü kesilecek.
radara göre, bugün öğlene kadar devam edip duracaktır. Gece saatlerine doğru tekrardan atıştırıp kesecektir. Şehir içinde çok hafif bir örtü oluşturabilir. 15-20 cm kar örtüsü imkansız.
beni pek etkilemiyor. çünkü güneş batıdan doğsa yinede bizim şirket tatil etmez amk. yolda başımıza bir şey gelmese bare.
erken çıkışı geçtim de mesai sonrasına yazılan toplantılar iptal olsa bari.
Havadan nem kapan ıstanbul için büyük olay. Işini mükemmel yapan dhmı 'nin ceremesini yine biz çekeceğiz. Kar yağdığında mesai yapan değil tatil yapan bir is istiyorum.
çok kral yağmaktadır. kar taneleri o kadar güzel düşmektedir ki ziyan olmasınlar diye atletle bakkala gidesim geldi valla. pencereden burnunu uzatıp hüzünle sevinç karışımı bir suratla karın tatlı tatlı yağışına bakmakla olmuyor bu işler öyle. kesmiyor.
sabah inceden yağıyordu ama şimdilerde sanırım tutmaya başlamış.

ilk seferki kar kadar zorlamasa bari...
toğattan hissedilmedi.