bugün

eski mesleğinden memnun olmayan, gerçekten istediği dalda eğitim almak isteyen kişinin yapacağı şeydir. lakin ''artık çok mu geç?'' diye de düşünür sürekli...
takdir edilecek bir durumdur. (bkz: okumanın yaşı yoktur)
kankamın abisinin gerçekleştirdiği eylemdir. ama 2 yıllık bölümü hala bitirememiştir. adam 15 ay askerliği yaptı, fabrikada çalıştı, baktı biraderi üniversitede ortamlarda hatunları götürüyor, bu da girdi 25 inde 2 yıllık bölüme yaşadı ortamını.
yaşıtın akademisyeni görüp, küfür etmenin habercisidir.
eğitim için hiçbir zaman geç değildir. kişi cesaretlendirilmelidir.
28 yaşında ygs ye girip açıktan dört yıllık okuyup memur olmak isteyen dengesizlerden iyi hallice olanıdır.
hayatı neresinden yakalarsan kar diyen insan modelidir.
dün gece uyumaya çalışırken ben de düşündüm. benim neyim eksik ben de gireceğim sınava dedim. ama ilk kısmına tabi ki. ikinci kısmı kasar biraz. fakat başvuruları geçti mi geçmedi mi bilmiyorum. yazar arkadaşlarım bilgi verirlerse sevinirim.
65 yaşında üniversite okuyanı gördünüzse daha da iflah olmazsınız.
okumanın yaşının olmadığını bize gösterir.
bir zamanlar okusun diye kıçımızı yırttığımız bir dost 25'ten sonra çok da iyi bir okulu kazanıp okuyabiliyor diye mutluyuz. ama öğretmen olacak. yarın bir gün başka iş bul!!! demeyecekleri kesin değil. hoşgörürsünüz.
bizzati olarak içinde bulunduğum durumdur , toplumsal baskıdan ötürü çok zor ayrıca ortamda çok baya kalıyor zira yaş ve zihniyet olarak yılların farkı var sınıf arkadaşlarının abi diye hitap etme durumu falan gereksiz bi ağırlık oluşturuyor eğitim olarak çok basit kalıyor sıkılıyorsunuz bi müddet sonra tavsiyem eğer işiniz çok kötü değilse devam edin ve ilgili olduğunuz alanda kendiniz uğraşarak öğrenin böylelikle boşa sınav kaygısı ders geçme gereksiz ezber hoca vızıltısı dinlememiş olursunuz.
zordur, çok çok hem de... "bizden geçmiş" diye hayıflanıp durursunuz.

heleki aynı zamanda çalışıyorsanız... vizesinden 80 aldığınız dersten devamsızlıktan kalınca çok pis koyar insana...
19 yaşinda okumayi birakip evlenmeye kararveren,sonra evlenen ama dörtyil sonra pişman olup"Allahim bana verdiğin şu muhteşem zekayi,kek yaparak harciyorum.Pişmanim."diyen genç kizin durumudur.
eğer kazandığı bölüm tıp,hukuk,mühendislik gibi bir bölümse yada okuyacak kişinin maddi durumu çok iyiyse,sorun teşkil etmeyecek olan olaydır..abd,ingiltere gibi ülkelerde üniversite okumak da ciddi avantaj sağlayacağı için değerlendirilmelidir..

ama bu şartların hiçbiri yoksa,okunan bölüm işletme,iktisat gibi alalade bir bölümse yada okuyacak kişi zengin değilse ''zaman kaybından başka birşeye yaramayacak'' olan icraattır..tamamen gereksiz ve boştur..
en az otuzunda mezun olunacağını bilerek, öğrenciliğin ö süne yüz süren öğrenci adayıdır. allahın kurtarması gereken kuludur.
belki ikinci üniversitesini okumaya niyetlenmiş kişi eylemi, belkide vakti veya imkanı yoktu. her halükarda takdir edilmesi gerekendir ayrıca yükseköğrenimi yaş olayına takılarak yorumlamak gayet saçmadır.
üniversite yıllarını özleyen bir insanın sırf tekrar öğrenci olabilmek için gerçekleştirdiği eylemdir. yükseklisans hazırlıkları başlamıştır çoktan.
Binadaki komşumuz 72 yaşında hukuk fakültesinden mezun oldu. Hatta haberlere de konu olmuştu. Okumanın yaşı olmadığının göstergesi.
tebrik edilmesi gereken bir harekettir.
(bkz: geç olsun güç olmasın)
ikinci üniversitesini okuyacaktır *.

okumanın sonu yoktur isteyene.
25 yaşına gelip çıtır kızları tavlamaya niyetlenmektir aslı. lan oğlum ne yapacaksın o kıllı kızları işine gücüne bak ya. evet.
askerliğini yapmış ise gayet normaldir. eğitimin, öğrenmenin yaşı yoktur.
tabi bir de 25 seneden beri eğitim gören yazarlar olabilir (bkz: ewentry) hayatındaki tek meslek paralı öğrenciliktir. aslında güzel meslektir, herkese tavsiye ederim.
birçok avrupa ülkesinde son derece normal karşılanacak eylemdir.
okuldan bi arkadaşımın yaptığı şey. işletme bitiriyo iş yok diye şimdi de hukuk okuyo. Azim bunun adı çok takdir edilesi.