bugün

ailesine yük olan erkektir.

ben kadın halimle bile okul uzamasın diye bi taraflarımı yırtıp zamanında bitiriyorsam senin keyfinden okul uzatma gibi bir lüksün olamaz erkek efendi.

hayır babanızdan para isterken hiç mi utanmıyorsunuz anlamadım ki. özel durumlar hariç okulunu falan uzatan erkekten hayır gelmez.
30 (yazıyla otuz) yaşına gelip itinayla üniversite okuyan biri olarak, kendi paramı kendim kazandığım sürüce kimseyi ilgilendirmeyen durumdur. Aslında baba parasıyla okuyorsa bile bu babasıyla kişiyi ilgilendirir.
tıp okumuyorsa bir baltaya sap olamayacak, çalışmaya totosu olmayan tembel erkek olabilir.
Keyfi ve tembellikten uzatıyorsa yüktür. Ama ailesinin durumu çok iyise yük değildir. Okumanın yaşı yok aslında 25 yaş değilde baba parası olay burada. 24 yaşında olmama rağmen ikinci Üniversitemi açıköğretimden okuyorum. Oda bu yıl son takılmayın böyle siktiri boktan şeylere.
Farklı olumsuz durumlar olmadan okulu uzatıp yatan bir tipse sen ona zaten ne desen boş.

Ha bu arada yine kadin-erkek eşit olmadi ise gelmeyince. Sizi gidiler.
okumanın yaşı olmadığını bilen erkektir.

47 yaşımdayım, özel sektörde yöneticilik yapıyorum ve şu an ikinci üniversitemi okuyorum. haliyle genç arkadaşlar var sınıfımızda ve onlara hayat tecrübelerimi aktarıyorum fırsat buldukça. özetle; takılmayın yirmi beşe otuz beşe.
şahsımdır. beşikten mezara okuyacağım.
26 yaşında üniversite bitirmiş biri olarak takdir ettiğim arkadaştır. bitirme koçum bitirince başka başka beklentiye giriyor insanlar işsiz gezmek okul uzatmaktan daha beter. hadi hala is bulamadın mı, askere git everelim seni gibi saçma sapan aile eş dost nasihatı almaktan kafayı yedirttiler zamanında bana.. siktir et takılabildigin kadar takıl okulda. kpss ye iyi hazırlan. kpss den iyi puan alacağını hissettiğin an mezun ol. yoksa 1 2 ders bırak kafan esince mezun olursun.
her zamanki gibi okların hedefi olan erkektir. ya kaza geçirip bir sene, ailesi tarafından geç başlatılıp 1 sene, 1 sene mezun olarak hazırlanmak istemişse ve 1 sene de hazırlık okuduysa ne olacak?
askerlikten, iş hayatından kaçmak için abuk sabuk bölümlerde vaktini ve ailesinin parasını harcayan erkektir.
27 yaşına gelmiş ikinci üniversitesini kazanan biri olarak bunlara hiç takılmamasını dilediğim erkektir.
bill gatese bak steve jobsa bak ve bırak bu işi.