bugün

iplenmemeyi sonuna kadar hakeden maç.. özellikle de fenrbahçe'nin bayık futbolunu düşünürsek.. yönetimin dünkü basketbol maçında willie solomon'ın gördüğü ilgiyi iyi etüt etmesi gerekir.. hayır önümüzdeki sene de dedeyle devam edilecekse hierro'yu falan alsınlar bari..
ligden düşmeme mücadelesi veren ankaragücü nün, baskılı oynayacağı tahmin edilen maç.

(bkz: göt korkusu)
iglesias'ın golüyle ankaragücü 1-0 öne geçmiştir.
ekleme: 1 dk sonra carlos, ankara'nın şutunu çizgiden çıkardı. az sonra da güiza karşı karşıya pozisyonda topu hayvan gibi kalecinin üstüne abandı. geçen haftaki fener ve galatasaray maçlarına nazaran daha hareketli bir maç.
neredeyse maç saatine kadar hiç entry girilmemiş maç. ben bir beşiktaşlı olarak iyi günde kötü günde sloganını sahiplenmemiş tüm fenerbahçeli sözlük yazarlarını kınamaktayım.
güiza'nın klasik gol kaçırma görüntülerini sergilediği maçtır.
fenerbahçe'li taraftarları, biz galatasaraylılara daha iyi tanıtmış olan maçtır.

(bkz: iyi gün dostu)
fenerbahçe taraftarının henüz 18. dakikada yönetim istifa diye tezahürat yaptığı maçtır.
alex de souza nın 41 gün aradan sonra oyuna girdiği maçtır.
elde türkiye kupası olduğu müddetçe bir sonuç çıkmayacaktır bu maçtan, isterse fark atsın ankaragücü. senenin başında gidişat belli tık yok, devre arası tık yok, yarıştan koptun tık yok... ee kupayı da alamayınca bakalım ne olacak? bir parça bal çalarlar herhalde ağzımıza emekli bir yıldız alarak.

(bkz: rivaldo nun fenerbahce ye transferi)

bir geçen yıla bak bir de şimdiye. suçlu açık ve net.
ilk yarısı 0-1 ankaragücü lehine bitmiştir.
guizanin kendisini gösteridiği maçtır. tabi futbol olarak değil karpuzcu olarak.
(bkz: ankaragücüme gidiyor böyle yaşamak)
fenerbahçe tv deki spikerlerin "o kart olmalı, bu kart olmalı" diyerek sahada ankaragüçlü futbolcu bırakmak istemedikleri maç.

edit: an itibariyle 0-2 oldu.
ankaragücünün penaltı kazandığı karşılaşma.
jaba'nın kendini yere bırakabileceği bir pozisyonda önder'in iteklemesiyle penaltı kazanan ankaragücü'nde jaba durumu 2 - 0'a getirmiştir.

o değil de kocaeli düştü abura koyim!
fenerbahceli oyuncularin tatile girdigini gördügümüz karsilasma.
* *
(bkz: ankara nın gücü adına!)
cepheden gelen bir topu kafayla auta doğru aşıran guiza'nın ıslıklandığı karşılaşma.
ankaragücü kazanması halinde 16 yıllık kadıköy şanssızlığını kırmış olacak.
HÜKÜMET DÜŞER ANKARA DÜŞMEZ sözünü hatırlatır maç olmaktadır.
selçuk'un yuhalandığı maç. sebebini anlayamadım.

edit:artık anladım. fenerbahçe taraftarını alkışlayarak protesto etmiş. fenerbahçe taraftarı da bu protesto sonucu onu yuhalamaya başlamış. işte büyük(!) fenerbahçe taraftarı.
5 dakikadır taraftarlar selçuk şahin'i ıslıklıyor valla ben bile üzüldüm adama.
fenerbahçelilerin bir vefa örneği göstererek 75. dakikada stadı boşalttığı maçtır.
deivid 78 de attı. 1-2 oldu.
Futbolcularini macin basindan beridir isliklayan, kücük duruma düsüren, yönetimi istifaya davet eden taraftarlar, Fenerbahce 1 gol atinca deliler gibi sevindi. Yaptiklari herseyi unutarak.

Edit : Eksileyen yazarlar, biliyorum zordur kabullenmek. Ama gercek budur.
Macin basindan beridir taraftarlarin yapmadiklari sey kalmadi, gol atildiktan sonra herseyi unuttular, yaptiklari herseyi unuttular. Bu bu kadar kolay olmamali. Golden sonra " Bizler inandik siz de inanin " demek nasil bir celiskidir yahu ?

Eksilemeye devam edin, benim kaybedecegim birsey yok sonucta.