bugün

havalimanında yaşanan patlamalar ardından gerçekleşen 3. patlama. ab binasına yakın bir mevki.

edit. kaynak isteyen cnn int izlesin. Hadi anlamıyosan facebooka bakarsın. götümden patlama uydurcak halim yok.

edit2. cnn ölü sayısının; metroda 10, havalimanında 13 olduğunu söylüyor.
3. Bir patlama metroda olmuş. Korkunç bir gün yine.
şimdi o pkk çadırlarını bi taraflarına sokabilirler.
maalesef gerçek haber.

ab binalarına yakın bir metro durağında patlama.

en az yaralı ve çok sayıda ölü olduğu tahmin ediliyorç

kaynak : habertürk.
bomba patlatmayı kim moda etti lan.
Ajanslara düşmüştür. Allah yardımcıları olsun.
bu avrupa ne etmiş abd ye arka arkaya vuruyor cia.
Orada da burada oldugu gibi illa ki masum insanlarin canı yanmıstır.

Gecmis olsun.
televizyonda yayınlanan video görüntülerine bakıldığında, patlama sonrası cadde trafiği aynı şekilde akışına devam etmekte, yayalar sağa sola kaçmak yerine sakince işine gücüne bakmaktadır. Daha ilginç olan ne sirenler var, ne polis var.
Terörün istediği zaman istediği yerde eylem yapabileceğini görmüş olduk. Dünya ya bu eylemlere göz yumarak terörü palazlandıracak. Ya da teröre karşı bir olup sonlandırmak için elinden geleni yapacak.
Lahanalar pişmeye hazır.
Ortadoğu'da yaşayanları birer sayıdan ibaret görüp her türlü şiddeti müstahak görenler umarım biraz empati yapar.
10 kişinin hayatını kaybettiği söylenen saldırı.
Kafalarını kuma sokan Devekuşu misali. Bir baksınlar bu coğrafyaya yıllardır onbinlerce masum katledildi.ne uğruna, kimin eseri. Alın birazda siz yaşayın bu esaret.
pkk çadırına yakın bir yerde olmuştur patlama. büyük ihtimalle işid saldırısı.
akp'lileri sevindiren patlamadır.

ama fakat lakin işid üstlenirse muhtemelen bir taraflarında patlayacaktır. Çünkü belçikalılar şimdiden tayyip'in brüksel açıklamasını ve işid'e gönderilen silah dolu kamyon haberlerini paylaşmaya başlamışlar.
Hem ayranım dökülmesin hem götüm sikilmesin, brükselde pkk çadırı açtırırsan öyle göte böyle yarak belçika.
Ankaradaki istanbuldakilere patlamalara seçilenlere ders niteliğindedir.
Onlar insanlıktan anca böyle anlar.
Oh olsun asla denmeyecek bir olaydır. Ama ve lakin sen ortadadoğuya o kadar götünü dönersen böyle daha çok olur. Allahın işi işte biz çok içli dışlı olduğumuzdan bomba yiyoruz onlarda s*klemedikleri için. Bu işin orta yolu da yok zaten. Toplu bir müdahale ve birliktelik olmazsa.
beslediğin yılanın seni ısırmayacağının garantisi yoktur.
olayı eğer "sen kendi terörün ile uğraş ben kendi terörüm ile." mantığı olursa işimiz çok daha büyük ve çok daha büyük yolumuz var demektir.
üzüldüğüm nokta tabiki masum insanlar için. olaydan haberi olmayan, evlerinden uzak kalan ve dahası artık evlerine gidemeyecek insanlar içindir üzüntüm.
Paris'te patlar, "Hepimiz Paris'iz."; Charlie Hebdo'ya saldırırlar, "Hepimiz Charlie'yiz."; Belçika'da patladı, herkes Belçikalı olacak. Ankara'da patladığında niye kimse Ankara olmadı? Avrupalı'nın canı Türk'ten daha mı değerli? Brükselli Ankaralı'dan daha mı kıymetli? Bir Türk ve bir Ankaralı olarak terörü lanetliyorum. Brüksel'de hayatını kaybeden insanlar için üzgünüm. Ama onlar Ankara olmadı, ben de Brüksel olmayacağım. insanlığı bu duruma getirenler utansın...
türk basınına göre olayı pkk ( üstlenmediğini açıklarsa ) ya da tak yapmıştır.
Salah Abdeslam denen orospu evladının yakalanmasına tepki olarak gelişmiş saldırıdır. ancak yerde yardım isteyen yaralıyı umursamadan öpüşen bir çifte de tanık olmamızı sağlamıştır. biz de avrupalıyı adam sanırdık, kalbi çürümüş bu vicdansız köpeklerin...

görsel

toplamda 23 ölü 35 yaralı olduğu söyleniyor.
sen pkk çadırını ülkende kurdurmayacaksın

sabancının katilinin elini kolunu sallayarak dolaşmasına müsade etmeyeceksin.

daha bir sürü örnek var AB nin bize attığı kazıkları saysak buradan aya yol olur. ( asala terör örgütü = fransa ) ( apo = yunanistan - italya ) ( PKK = almanya ; ki adamlar fırtına obüslerine motor için güneydoğu da kullanılmayacak şartı iteyince güney kore den aldı motorları )

bu aklımızın bir köşesinde kalanlar. Bir de işin insani boyutu var. Sivil insanların bu olayda ne suçu var. ırak- suriye - bosna- afganistan - vietnam -somali hepsinde ortak bir olay var sivil insanların ölmesi veya mülteci durumuna düşmesi. aziıcık az para kazanın paylaşımcı olun herkes mutlu yaşasın diyeceğim ama kime anlatacaksın.

allah dünyayı bu hale getirenlerin bin belasını versin.
içerik bulunamadı.