bugün

unutulmaması unutturulmaması gereken olaydır. hiçbir şekilde savunulamaz. umarım bir insan daha bu başlığı görür ve kendisinden ve ülkesinden nelerin gizlendiğinden biraz olsun haberdar olur.
Bildiğim kadarıyla herhangi resmi bir kaynaktan doğrulama gelmedi hatta yalan olduğu kişilerin IŞiD adlı örgüte katılıp böyle bir tezgah hazırlandığı iddia ediliyor . Ama doğru ise ,ya kuzgun leşe ya devlet başa ..
alman bir kaç askerin esir alındığı haberinin sabahında helikopter indirip olayın göbeğinden vatandaşlarını alıp çıkartan alman hükümetine saygı ile selamlıyorum. ve almanyanın ne kadar büyük ülke olduğunu başımıza geldikçe daha iyi anlıyorum.
görüntüleri izledim, kanım dondu sinirden dudaklarımı ısırıyorum bir tane işidli görsem çıplak ellerimle parçalarım.. bu medyanında bu ülkeyi yönetenlerinde suskunluğuna donup kalıyorum diri diri insan yakmak ne kadar barbarlık insanlık dışı ise buna sessiz kalmak seyirci kalmakta insanlık dışıdır..

bu adamları başımıza musallat eden bu siyaseti bize reva gören tüm iktidar seviciler bu pisliğin ortağıdırlar.
Halen bir yetkilinin çıkıp doğru yada yalan şeklinde bir açıklama yapmadığı acı olay.
hiçbir yetkilinin çıkıp hakkında açıklama yapmayacağı olay. boşuna bekliyoruz, bekliyorsunuz. 2 gün sonra gündem değişecek bir şekilde.
hala açıklama bekleyenleri göstermiş hadisedir..

abi mahsus mu yapıyorsunuz anlamıyorum ki, derdinizi yetkillere degil işide anlatın..

dünyanın neresinde görülmüş bir devletin video görüntülerini referans aldıgı.

o videodaki kişiler türk askeri ve kaçırılmışsa devletin bir şekilde ölüsüne ulaşması lazım test edilip ona göre türk askeri olup olmadıklarının anlaşılması lazım.

videoda net gözüküyor ya asker oldugu diyen var, yahu böyle mi karar verir devlet, ölü bedeni teste tabi tutulur otopsi falan yapılır ondan sonra açıklama yapılır.

biliyorum o çocuklar gerçekten türk askeri çıksın hükümet zor durumda kalsın istiyorsun ama bu böyle olmaz.. gidin derdinizi işide anlatın..

diyin ki işide yav biz üzülüyormuş gibi yaptık ama hükümeti yine yıpratamadık, siz prosedür neyse onu uygulayın da gerçekten askerlerimize bu işkenceyi yaptıgınız kanıtlanmış olsun falan diyin..
Unutturmaya çalışılan olaydır. 4 gün oldu, yetkililerden hala tık yok. - Efendim isterseniz artık açıkıklayalım. - Yok len boş ver, şimdi açıklarsak bizim hatamız olduğu ortaya çıkar, zaten bu mallar 1 ay geçmez komple unuturlar.
http://m.mynet.com/isid-v...as-kimdir-guncel-2799180/

Sanirim artık gün yüzüne çıkmaya başlayacak olaydır.
Unutulmayacaktır kim uğraşırsan uğraşsın bu evlatlar gereken değeri elbet bugün değilse bigün görecek.
açılışlar ile bertaraf edilecek bir durumdur. neden büytüyor ki bu ehape zihniyeti bu durumu. hem haleptekiler kurtuluş savaşını kazandı. falan filan falan filan.
ya da aynı gün Türkiye deki Işid lileri Türk mahkemesinin serbest bırakması ?!?! Aynı gün değil pardon tam ertesi günü.
"gerekirse bizde sehadet serbetini iceriz sikinti yok" diyen pezevenklerin neden hala buralarda göt büyüttüğü sorusunu akla getirir.

Amına koduğumun çakalları. Öyle kefen giyip şov yapmaya benzemiyor değil mi diri diri yakılmak.
görsel
Hergün birkere buraya bu ailenin fotoğrafını bırakıcam belki vicdanınız sızlar ayrıca ulaşmaya çalıştım ulaşamadım aileye ulaşabilen varsa yazarsa sevinirim.
bu vahşeti açıklamaya yüzleri olmadığı için o iki askerin ailelerini susturup, başka şeylerle alakadar olarak olayı unutturmaya çalışıyorlar.
şimdi ne desin adam, suriyede rusyayla anlaştık ve işıde sırt çevirdik onlar da bunun bedelini ödetecekler bir süre mi diyecek? sessiz kalıp balık hafızalı la bunlar nasılsa unuturlar deyip gıkını çıkarmayacak elbet. biz konuşmaya mecbur bırakmak için sürekli hatırlatacağız bu olayı.
unutma kardeş, biz bilinçlenmeden bu kabus bitmeyecek, o yüzden uyan gözünü seveyim, uyan ki daha çok can yanmasın. bu gidişle belki sıradaki can yangınlığı senindir. mutlu yaşamak için uyanmak zorundayız bu kadar basit.
2 ye karşılık 2000 ış-it linin gebertilip, her bir ış-it linin leşinin dünya medyasına teşhir edilmesi gerekir. bilhassa bizim medyanın " teröristler etkisiz hale getirildi" söylemi kaldırılmalı onun yerine "öldürüldü" kelimesi rahatlıkla söylenmelidir..

ış-it in öcü gibi yenilmez bir şey olduğu imajı silinmeli. daha ış-it in piyasaya ilk çıktığı zamanlarda, pentagon'un eski başkanı leon panetta, ış-it için "bunlarla mücadele 30 sene sürebilir" demişti.

abd gibi dünya'ya kafa tutan (!) bir ülke daha baştan yenilgiyi kabullenir mi? el cevap: hayır. bu da bir projedir. olaylar planlandığı gibi gitmektedir. işlerin silah tüccarlarının dizayn ettiği gibi gitmesi ve bop projesinin gerçekleşmesi aynı zamanda ış-it in hemen bitirilmemesi, batı'nın stratejisi gereğidir..
bir siyasal islam vahşeti.
uzun zamandır konuya gerek milliyetçi değerler, gerek ülkenin bu konuda güttüğü resmi siyaset, gerekse toplumun tepki derecesi üzerinden şöyle bir baktım. genel olarak 2 askerimizin vahşice şehit edilmesi olayında hükümetin bu konuda sorumluluğu olduğu konusunda hemfikiriz. yeterince tepki verilmediği gibi önüne geçmek için izlenen sosyal medya engellemeleri işin tuzu biberi olsa da o konuda infialin önüne geçmek gerektiği yönünde izlenen bu geçici yol doğru bulmakla beraber, sonrasında konunun üzerine gitmek açısından atılacak somut adımlar önemlidir. şimdiye dek halen olay hakkında bir somut açıklama yapılmadı. olay doğru ise izlenecek siyasi propagandalar ve askeri yöntemler konusunda hükümetin neler yapacağı konusunda hiçbir fikrimizin olmayışı üzücü bir durumdur.

konunun bu şekilde soğutulmak istendiğini düşünmekle birlikte bunun çok yanlış bir yol olacağını düşünmekteyim. öncelikle şu anda resmi olarak el-bab'da ışid ile çatışma halindeyiz. bazı gazetelerde yazılan işte 150 ışid militanı öldürüldü vb lehimize olarak görülen haberlerin de aslında çok önemli olması gerekirken, bu haberlerin de 1 gün sürmanşetten verilip kaybolması da üzücüdür. yani 2 askerimiz yanarak katledilmiş ise, bunu tüm dünyada propagandasını yapmak, o bölgede ışid'e karşı daha fazla saldırgan olmak fırsatını değerlendirmemek, bölgede terörist temizliği yapılırken dünya kamuoyunun hem maddi hem manevi desteğini almak gibi stratejilerin de izlenmemesi düşündürücüdür. şu anda gerek rusya olsun gerek iran gerekse amerika gerekse pyd ve esad olmak üzere kuzeyden türkiye'nin ışid'e karşı yoğun bir saldırı gerçekleştirmesi halinde tam destek verecekleri kuşkusuzdur. bunlar şu anda planlar dahilinde düşünülüyor mu bilemiyorum. belki büyük çaplı bir koordineli saldırı için işin detayları görüşülüyordur bunları da bilmek olanaksız şu anda. ama bu sessizlik daha önce gördüğümüz tarzda sessiziliğe benzediğinden insanın içi de yanmıyor değil. sonuçta 2 asker yanarak katledildi. bu askerler uzun süredir ışid'in elindeydi. en azından kamuoyunu daha önceden elimizden geleni yapıyoruz şeklinde bilgilendirip olayı sıcak tutabilirlerdi. bu olaydan sonra böyle bir infial de meydana gelmeyebilirdi. gelse dahi hükümet bu konuda bu kadar suçlanmayabilirdi.

benim gözlemlerime göre bu 2 askerin intikamı ve bölgeye ciddi müdahaleler için gerekli olan yaptırımlar siyasi ve askeri olarak uygulanmazsa, olay unutulup giderse ülkemiz için çok daha vahim günlerin başlangıcı olabilir. neden? birincil olarak dünyada zaten zayıf olan prestijini ışid'e ağır darbeler vurarak, askerlerinin intikamını alarak yükseltme imkanını kaçırırsın. devamla iç siyaset yönünden arkanda duran bir milletten takdir ve destek alırsın. üçüncüsü rusya ile ileride işimize çok yarayacak, yıpranmış olan ilişkileri düzeltmek, ilerletmek adına, bölgede amerika'nın başta pkk olmak üzere seni engelleyen çalışmalarına karşı amerika ve rusya gibi devletleri kafa kafaya getirmek kozlarını elinde bulundurursun.
hatta suriyelilerin vatanına geri dönmesi yolunda hem kendine koridor açıp somut adım atmış olursun, hem avrupa birliğinin çenesini kapatmış olursun.

bu siyasetin izlendiğine veya izleneceğine dair şu anda en ufak bir gelişme göremiyorum şahsen. dikkatle incelemeye çalışıyorum olan biteni. bana ayağımıza kadar gelen bu fırsatı değerlendirmek için bir şeyler yapıyormuşuz gibi gelmiyor.
ölen askerlerimizin ailelerine sabır dileriz. ancak onlar ve onların nezdinde millet hükümetten sabır değil, somut ve kararlı adımlar, açıklamalar bekliyor.
Eğer geceleri uykusuz kalabilirim işte bile aklım orda olur sıkıntı yok,yalvarmaları kulağımdan gitmesede olur diyebilen varsa izlesin.
bahse konu videoya ulaşımın zorlaşması, ilgili sitelere girişin zor olması; hadisenin realitesini daha da güçlendiriyor.. akp'lilerin de en azından doğrudur / yalandır şekline tek lâf etmemesi de iyiden iyiye tuzu biberidir meselenin.

bir de unutmadan tarihe bir not düşelim :

akp döneminde olmuştur!
düşman düşman değil tütün mağazası. tvlerde anlatılana göre her türden meczubu içeriyor galiba.
akp cenahı insanlıktan çıktı diyip kendi şerefsizliklerini görmezden gelenleri bizlere göstermiş hadisedir..

bak bu söyleyeceklerim herkesi kapsamıyor ama sen ortamlarda bu halka siyasilere degil halka diyorum agzına geleni söyler hatta onları köpek diye nitelendirirsen ki aşagılık köpek olan sensin, bu senin timsah gözyaşlarını " askerimiz öldü " tarzı yalandan aglamalarını kimse yemez..

milleti salak mı sanıyorsunuz, düşünceye bak olay geçiştirilmemeliymiş tüm kanallarda haber edilmeliymiş amaç, burdaki amaç ne onu çözebilmiş degiilim yok çözdüm de agzımı bozmamak için yazmıyayım..

hayır dansözlügü bırakıp kalıbının adamı olsalar ne olduklarını anlayhacagız ulan ortamlarda halka demediklerini bırakmıyorlar sonra onların çocukları ölünce insan içine çıkıp duygu sömürüsü kasıyorlar.

nasıl aşagılık yaratıklarsınız sizler yav..
Son istihbarat bilgileri o ışidli kılığındakilerin aslında israil ajanı...

Şaka lan şaka...

hemen de orgazm oldu ak itler...
Ülkenin tek gündemi bir adamın günlük açıklamalarıyla belirlendiği için hiç umursanmamaktadır. O konu yaptığı zaman konu olur yoksa bunu konu yapanları azarlar. Ardından da basını, trolleri, eğitimsiz kitlesi hep beraber çullanır. Çoğunluğu elde eden haklı olur.
Üzülmemek elde değil. Churchill'in dediği gibi "Demokrasi en kötü ikinci yönetim şeklidir ancak ne yazık ki daha iyisini bilmiyoruz".
Hala herhangi bir yetkili tarafından hakkında açıklama yapılmamış hadise.
Olay doğru belli ki kimse konuşmuyor konu hakkında.
O iki askerin hesabını soramıyorlar, soramadıkça konuşamıyorlar.
Hesabını bu devlet bu ülke illa ki hesap sorar ama hesap sormayanlardan da bu halk hesap soracak.
Halen açıklama beklenen acı olay.