bugün

Çok gerici bir harekettir. O öğrenciye din eğitimi vermek devletin işi değil devletin işi eğitim hakkına sahip insana insan gibi eğitim vermektir ama din dersi devletin işi olmamalıdır herkesin dini kendinedir yanlış anlaşılmasın dinsiz biri değilim elhamdürillah müslümanım ama okullarda din eğitimi bizim gibi gelişmekte olan ülkeler için tam bir zaman kaybıdır zaten onlarca yıl geriyiz bir çok avrupa ve amerika devletlerinden birde işin içine din sokmak nedir yahu çocuk okulda fizik dersine, kimya dersine kafa yorarken birde din dersine niye kafa yorsun ki öss de din kültürü ile ilgili soru soruyor musun yoo e nedir yani bu din sevdası hepimiz dört dörtlük müslümanız da din dersimiz mi geri kaldı yapmayın allahını seversen ya bilimin önünü açın ya okullarımız sadece bilim yuvası olsun.
(bkz: 21 yyda hala başlık sıçılması)

arkadaş bu millet diniyle mutlu. dinini öğrenmek insanın doğal hakkı. girmek istemezsen muaf olursun o dersten biter gider. demokraside çareler tükenmez.
eğitimi sadece fizik, kimya gibi derslerin verilmesinden sanan, çok yönlü düşüncenin içine eden bir yazarın öne sürdüğü başlıktır efendim. Yanlışı vardır, dinde bir eğitimdir. Eğitim sadece teknik bilgiler değildir, yaşamıda öğretir denilesi başlık.
21.yy da hala bunların sözlük maddesi olarak yazılması ve tartışılması...
dinsizliğin bir modernlik göstergesi olduğu geri kafalı ülkemizde tartışılan konudur.
okullardaki okutulan din kültürü ve ahlak bilgisi dersini din dersi sanan kişilerin zoruna giden durumdur. okullarda din dersi yoktur. eğer o okutulan din dersi ise yanlış okutulmaktadır. ahlak bilgisinide yanında vererek yetişem bireylerin birazda olsa toplum bilinci kazanmalarını sağlar o ders. hülasa çok gereklidir.
Böyle bir başlık açıp sonra da elhamdüRillah müslümanım demek..R ile L yan yana fln olsa anlıcaz da lütfen ama lütfen..
Bunu bilim adına savunmak da ayrı bir olaydır..Madem Öss den niyetle açtın böyle bir başlık, neden beden, müzik, resim, osuruk posuruk değil de din dersini çıkartmak istersiniz
Çok yobazız ya .
Din dersini esefle kınıyorum gerçekten.
Hayır sonra vay bu zamane ahlaksız vay bu zamane saygısız demiyorlar mı işte o an bitiyorum.
Ya saçmalamayın okula zor gidiyorsunuz bide din eğitimini almaya zorsunursunuz siz.
Devlet bi imkan vermiş gençlere birşey katalım bari allah korkusundan edepli hayalı dursunlar demiş o bile batıyor size.