bugün

(#8375263) sadece insanlar yazı yazabiliyor sanıyordum?*
21 nci yy da allah a inanmakla eski zamanlarda inanmak arasında fark yoktur.
günümüzde ve geçmişte her paygamberin muhatap olduğuna sultan peygamber muhammed mustafa (sav) da muhatap oldu. alaya alınma inanmak istemeyenlerin başvurduğu ilk yoldur.
21 nci yy da allah a inanmak şeklinde yermeye çalışanlar, onlar, iman etmeyip iman edeni küçümseyenler, imanı küçümseyenler, aidiyet açlığının esirleri, vicdanlarına cephe almışlar; onlarla yapacağımızı allah bize söyledi;

rahman ve rahim olan allah'ın adıyla;

"Eğer, hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadığın bir şeyi bana ortak koşman için seninle uğraşırlarsa, onlara itaat etme.
Fakat dünyada onlarla iyi geçin.
Bana yönelenlerin yoluna uy.
Sonra dönüşünüz ancak banadır.
Ben de size yapmakta olduğunuz şeyleri haber vereceğim."

lokman suresi
(13-15. ayetler)
Dünyanın nasıl var olduğu anlaşılmışmışda bilmem neymiş anlat la nasıl oluşmuş.
Ekmekle sigara bakkaldan gelemiyor kendi başına evren kendini nasıl yaratsın Firavunun secdede ölmüş şekilde cesedi bulundu Hz.Musa kıssasında anlatıldığı gibi.
Okumadan araştırmadan bilmeden yorum yapmak kendini bilmemek, ne için nasıl yaşadığını bilmemek, dünyaya nasıl ne için geldiğini bilmemek ve bilmemekle beraber gerçeği öğrenmekten korkmak darwin teorisinin çökertildiğini bilmemek,
evrim diye bir şeyin olduğunu zannetmek eski insanların dünya dümdüzdür demesi kaç tane ateist gerçekten araştırmıştır herşeyin mantıklı cevabını?

Ben söyleyeyim sadece kalıplaşmış ateist soruları vardır örnek :
Göremediğimiz bir şey yoktur mantığı akıl sevgi vs görülebiliyormu ?
Biz bazı şeyleri aciz gözlerimizle görmeye muktedir değiliz.

Kalıplaşmış klişeleşmiş şeyleri bi kenara bırakıp araştırılsa ateist kaynaklar yerine Müsüman alimlerin kitapları okunsa bütün sorular cvp bulur. Bu kusursuz mükemmel düzeni görmek bile inanmaya yeterken korkmayı seçmek aklı selim insanın yapacağı şey değildir. Dünyanın yaratılışıyla ilgili ibrahim Hakkı Hz. nin Marifetname adlı eserinin okumasını tavsiye ederim. Allah doğru yolu nasip etsin herkese.
allah'ın emirlerine uyunca dünyanın düzene gireceğinin aşikar olduğunu görmek istemeyenlerin ürettiği saçmalık. örneğin (bkz: zekat) (bkz: somali)
''o yüce allah, her şeyi en iyi işiten ve en mükemmel bir şekilde bilendir."
Bir an için bu hastalıklı beyni doğru kabul edelim. Ilk yıllar Allah inancı trend olsun, sonraki yüzyıllarda da demode. "Bi dakka ya" desinler. Artık fiber optik kablolara, laptoplara, cep telefonlarına tapıyoruz. senin dediğin buna çıkıyor. 21 Yüzyılda (ne bok değiştiyse artık) teknolojiye tapmak lazım. Umarım 23.yüzyılda bu yazarın bir üst sürümü çıkıp "Atatürk fikirlerine hala inanmak"gibi bir başlık açmaz. Zamanın inanılan değerleri deforme ettiğine inanmak ancak bizim Türk insanına has özellik. Balık hafızalara yaraşır.
faydalı bir iştir.
ömer çelakıl duyarsa uludağ sözlük ofisini basabilir, dikkatli olun derim müminler. beni de eksileyin ataistim ben de sözlük.
Fosillerin oluşu Allahın varlığını veya yokluğunu kanıtlamaz. Evrim teorisinin varlığıda (!) Allahın varlığını veya yokluğunu kanıtlayamaz. Bilim dinsel kavramlara karıştı mı, bilimliğini yitirir. Fosil incelemesi ve evrim teorisi bilimin işidir ! Allaha inanıp inanmamak iNANÇ meselesidir. Bilimde inanca yer yoktur. Bilim, deneyseldir. Ancak Allaha inanmak, vicdani bir meseledir. 21.yyla gelince Allah varsa yok mu oluyo yani ? 21.yy özelliği nedir peki inançların yok olması mı gerekli ? Ayrıca evrim teorisini bile ortaya atan Charles Darwin bir rahipken, neyi kime ne diye kanıtlayacağız, isteyen inanır isteyen inanmaz, elhamdülillah !
Sarhoşken bile kavgaya Allah Allah diyerek girmektir inanmak.
Leküm diniküm veliye din. (bkz: kafirun suresi)
(bkz: 21 yy da hala nefes almak) (bkz: çok banal)
(bkz: inanmıyorum hala mı yaşıyosun ya)*
tanrı değil de dinlere inananlar var hala.
insan beyninin yavaş geliştiğini gösterir. insanlar kendilerini öyle kaptırmışlardır ki allah çıkıp 'lan oğlum sizi ben yaratmadım' dese allah'a inanmazlar, şeytan lan bu diye taşlarlar. 30. yüzyıla kadar insan ölümleri milyarları bulunca belki akılları başlarına gelir.
inaçtır 21. değil 121. yüzyıl da olsa sorgulanmaz.
(bkz: allahın öldüğünü zannetmek)