bugün

mümkün olan durumdur.

--spoiler--
Bazı hadislere göre Dünyanın (muhtemelen insanlığın) toplam ömrü 7 bin yıldır (dipnot) ve Muhammed’in zamanına kadar bunun 5.600 yılı geçmiştir
--spoiler--

ve hz. muhammed döneminden günümüze geçen zaman da 1400 yıl kadardır. 5600+1400?

--spoiler--
Bu ümmetin ömrü bin (1000) seneyi geçecek fakat bin beşyüz (1500) seneyi aşmayacaktır.
"Benim ümmetimin ömrü 1500 seneyi pek geçmeyecek."
--spoiler--

kaynak:

Celaleddin Suyuti'-El-Keşfu Fi Mücazeveti Hazin el-Ümmeti El Elfe Ellezi Dellet Aleyh el-Asar; Muhammed B. Resul Al-Hüseyni El Berzenci, Kıyamet Alametleri Pamuk Yayınları, s. 299
Suyuti, el-keşfu an mücavezeti hazihil ümmeti el-elfu, el-havi lil fetavi, Suyuti. 2/248
Ruhul beyan. Bursevi. (arapça) 4/262
Ahmed bin Hanbel, Kitâbu’l-ilel, s. 89
[wikipedia]

küçük bir edit : *
Peygamberin gaybı bilmediğini bilmeyen(ya da bildiği halde gizleyen) insanların uydurması olan rivayetlere dayanan iddia. Geçiniz efendim!
Cuma gününden başka hiçbirşeyle kesişmediği aşikardır.
yanlış hatırlamıyorsam kıyamet alametlerinden bir tanesi de. müslümanların dünyanın büyük bir kısmına hükmedecek sonra eskisi gibi belkide daha az müslüman kalacak. * *
kaçınılmaz olandır.
kıyamet alametlerinin yaklaşık 80 tanesi daha gerçekleşmemiştir. ee zaten mayalar mayalar diye çıldıranlar da yan çizmedi mi?
maya tabletleri yanlış yorumlanmış işte..

http://www.haberturk.com/...t-tarihi-ertelendi-galeri
http://www.yenimakale.com...1-aralik-2012-mayasi.html

bi okuyup tövbe edin gençler.

--spoiler--
Bu Tür Felaketlerin Her An Olabileceğine inanan Herkes ve Her An Ölebileceğine inanan Herkes ve Bu Tür Uydurulmuş, Kurgulanmış ya da Beklenen Bir Olaya inanıyorsa da inanan Herkes Hemen Acil Tevbe Etsin
--spoiler--
mayaların göt oluş tarihidir. ancak bazı mal insanlar bu kıyamet vakalarına inanıp ölüceklerini sanıyor. sonrada türkler neden böyle.

edit: valla yemin ediyom bilgisayar hocasından saklanarak yazdım entryi. ödüm koptu lan. o yüzden yanlış yazmışem. neyse düzelttim. sorun yok. rahatım.
dunyanın sonu oldugunu yada kıyamet olduğunu kim söylüyor.
yeni bir çağ başlangıcı vurgusu çok olmasa da yapıldı hem tarihin başlangıcından beridir belki kaç kehanet kaç öngörü vardı neden mayalar gözümüze sokuluyor böyle
paranoyak ve korkak insanlar.
son her an var.
böyle bir durum söz konusu olursa son nefeste la ilahe illallah zaman kalırsa kartal gol gol goll.. der geçeriz. *
allah'ın "mümkün olsa ne zaman olacağını kendimden bile saklardım" dediği kıyamet günü için, peygamberimize atfedilen uydurma hadislerle doğrulanmaya çalışılmasıdır.
benim bildiğim kıyamet aşure gününün cumaya denk geldiği bir sene kopacak. ancak daha hemen hemen hiçbir büyük alametin gerçekleşmediğini düşünürsek boş yere bir göt korkusuna kapılmamamız gerektiğini görebiliriz. zaten vizeler, finaller yeterince göt korkusu oluştururken.
(bkz: 21 aralık 2012 nin cuma gününe denk gelmesi)

(bkz: insanın kıyameti kendi ölümüdür)
öyledir böyledir derken giderek 21 aralık gününe yaklaşmamıza rağmen kimsenin gidip de evime üç mum alayım, iki damacana su depolayayım, beş kutu konserve atayım kilere demedği gibi, hadisler ve çeşitli şeyler üzerinden bu tarihten ekmek yemeğe çalışmasıdır.
bildiğim kadarıyla, allah hiçbir müslümanın o günü görmeyeceğini bildirmiştir. o gün bütün inananlar uykuda olacaktır denilmiştir.
bence 21 aralığı kafaya takmayın eğer allaha inanıyorsanız kıyametin kopacağı zamanı allahtan başka kimin bilmiyecegini bilirsiniz.
Sadece cuma gününe denk geldiği için söylenir.