bugün

salih uçan'ın bucaspor'da profesyonal olarak oynadığı ilk resmi maçtır. bucaspor'un fenerbahçe'yi 3-2 alt ettiği maçta salih 83. dakikada oyuna girmiştir. 16 yaşında bir çocuk kadıköy'de 10 dakikada iyi işler çıkarmıştır.
(bkz: palamut kupayı unut) manşeti yardırmış.
Bu sefer gerçekten 2-2 olmuştu.
koltuğa gerilerek büyük bir keyfile izlediğim uzun zamandır hiçbir maçtan bu kadar keyif almadığım zevkli mi zevkli geçen ve sonuçta fenerbahçe açısından tarihin yeniden tekerrür ettiği maç.
Fenerbahçe nin bu sene de kupayı alamayacağının göstergesi maç olmuştur.

kaç sene oldu yaav, artık tarih derslerinin müfredatına geçer herhalde.
fenerbahçe nin ezeli rakibi pendiksporlularıda bir acaip sevindirmiş skordur.
fenerbahçe ile yaşadığımız aşkı ve eski günleri yad etmişizdir.
(bkz: 14 aralık 1999 pendikspor fenerbahçe maçı)
fenerbahçe'nin ideale yakın bir kadroyla çıktığı, aksine bucaspor'un ise yedek ağırlıklı bir kadroyla çıktığı kupa maçı. sakınılan göze çöp batar hesabı, fenerbahçe kupayı ne kadar almak isterse istesin bir türlü amacına ulaşamamaktadır. o yüzden bu kadar kasmasın, gevşesin, rahatlasın mümkünse. en azından kupadan elendiğinde; biz türkiye kupasını önemsemiyoruz gibi bahaneler üretilebilir. sakat oyuncular dışında tüm oyuncuları oynatıp kendi sahanda bucaspor'a yenilirsen veya kasım kasım kasılıp finale çıkıp finalde yenilirsen insanlar alay eder ve sen birşey diyemezsin.
bu sezon birçok diri anadolu takımı gibi buca da çıkıp fenerbahçe' yi al aşağı etmiştir.

nedeni de sadece oyuncularla değil sistemle de ilgili biraz stok ve dia tek yönlü oyuncular onun için ortasaha oldukça zayıf kalıyor. bunu görmek lazım.
öncelikle tüm maçı seyrettim onu söyleyeyim. üzerinde konuşulacak çok şey var tabi. ama en önemli kısmı yine yeniden ve tekrar hatırlatmakta fayda var, defalarca yaptığım gibi. bu takıma her iki yönü oynayan çok iyi bir ön libero ve yobo'nun yanına çok iyi ve hızlı bir stoper lazım. bunu başka bir maç analizinde daha söylemiştim. alan genişledikçe ve hızlı hücum yapmaya kalktıkça arka tarafta verdiğin açığın haddi hesabı yok. bunun en önemli sebebi;
kötü önliberolu defansif anlayışı zayıf orta saha ve gerçekten sadece kapanan takımlarda iyi oyun oynayan ve yavaş olan stoper lugano. bu 3-4 yıldır yaptığım bir tespittir. ve %100 arkasında duruyorum bunun. örnek dersen; sana şunu derim son 4 sezondur lugano için sürekli italyan takımları yazılıyor çiziliyor! teklif oldu mu? aldılar mı adamı? niye? tüm italyan takımları salaktı, tek kurnaz biziz a.q.!!! adam ağır, açık alanda götünü dönemiyor, dün heriflerin zencisi yerlerde süründürdü. tabi sadece direkt lugano değil ama o da etkisiz tıpkı kademeye giremeyen orta saha gibi.
hepsini geçtim 3. golü 65 te yiyen takım bu maçtan en az bir beraberlik çıkarmalıydı ve aldığı 1 puan ile gruptan çıkma şansını sürdürmeliydi. ama takım panik oldu ve bunu yapamadı. muhtemelen türkiye kupası macerası bu yıl uzun zaman sonra çok erken bitecek eğer bir mucize olmaz ise. olsun canımız sağolsun. aslolan bundan sonraki ikinci yarı için ortaya neler koyulacak ve iddiamızı nasıl sürdüreceğimiz.
o sebeple umudumu hiçbir zaman yitirmediğim aykut kocaman'ın gereken teşhisi acil koyacağını ve ona göre bir transfer politikası ile birlikte lazım olan yerlere adamları aldırıp, takıma hiçbir katkısı olmayan adamları da elemesini yani takımdan göndermesini bekliyorum.
kupa için bir yıl daha beklemek kaldı taraftara yine ve yeniden. çok mu önemli, tabi değil sadece prestij açısından önem arzediyordu bu durum. 27 olan 28 yıla çıktı o kadar.
bu arada bucaspor takımına da helal olsun diyorum aldıkları galibiyetten dolayı.
bir not bırakıp öyle kapatayım:
hiçbir fenerli kimseye kızmasın, bu işler böyle. dün başkasına, bugün bize, yarın yine bir diğerine. herkes (rakip takımlar) keyfince taşağını geçecek arkadaş! o sebeple sadece susmak ve önümüze bakmak durumundayız kimseye saldırıp bok atmadan evvel. önemli olan dersleri çıkarmak, bazen bir musibet bin nasihatten iyi oluyor. umarım bizim için de ligin ikinci yarısı açısından iyi olur. biz de kupanın kalan kısmını finale kadar evden seyrederiz olur biter.
tanım da yapalım da ispik olmasın:* bucaspor'un hakkıyla aldığı maç.
bana gariban bir bağyan taraftarın 50 TL+1 paket sigarasını almama sebebiyet veren maç. Sigarayı almadım elbette fekat hesabı ödettim. sağolasın fenerbahçe!

yalnız buca'nın 3. golünden sonra; aaaa fener niye yeşil giymiş*
tamam aslanım biz ifade ettik sonra sen uyudun...

sen değilmiydin geçen sene bursanın şampiyonluğuyla sokaklara yeşil beyaz ah pardon yeşil siyah yaaaa yok amq beyaz beyaz forma giyip arabalarla turlayan. sen değilmiydin geçen sene lige erken havlu atan. sen değilmisim bu sene ligin puan cetvelinde taaaaa anasının nikahında olan. bana 2-2 lerle gelme. bana kendinle gel. sen naptın onunla gel. sen kimsin onunla gel. bana geliceksen benim üstümde olan trabzonspor ile gel. bana geliceksen ligde üstümde duran bursaspor ile gel. bana başkalarıyla gelirsen senin önünde taşıdığın nesnenin kalkmadığını ve senin zavallı bir insan olduğunu anlarım ben. ama üzülme senin gibi çok var bu amq memleketinde. avrupada temsil ettiğin şey benim takımımı benim taraftarımı gururlandırmaz. anca kendini avutursun.

islam çupi abimizin bir lafı vardır. fenerbahçe büyüklüğü ne kupa büyüklüğü nede şampiyonluk büyüklüğdür. başka bir büyüklüktür adı konamaz.
17 lig şampiyonluğu müzede yeteri kadar yer kaplıyor. bu sayı 2020 yılına gelindiğinde 25'e dayanacak. e malum türkiye kupası'nın o müzedeki en değersiz kupa olduğunu da bilmeyen yok. işte bu sebeple bucaspor'un galibiyeti abartılmamalı. şahsen bu kupayı 100üncü yılını kutlayan ankaragücü'ü başta olmak üzere kayserispor, bursaspor, antalyaspor, sivasspor'un kazanmasını temenni ederim.
sadece beşiktaş ve galatasaraylıları değil; trabzonluları, bursalıları, kayserilileri, ankaragüçlüleri de sevindirmiştir. ileriki turlarda karşılaşma ihtimalimiz olan güçlü bir takım kupadan elenmiştir. fenerbahçelilerin bu sevinmeyi neden anlayamadıkları mümkün değil. hangi takım kupada çeyrek finalde bucaspor yerine fenerbahçeyi rakip olarak görmek ister ki? ha sizin takım da adam olacaktı ve kaybetme ihtimalinde kupa macerasının biteceğini unutmayacaktı. karşındakini küçümsersen olacak olan budur. bak bursaspora; o da kaybetse şansı büyük ölçüde bitecekti. ne yaptılar peki? rotasyona pek gitmeden, sadece yedek kalecisini kullanarak çıktılar karşıyaka maçına. hem bu karşıyaka da süper lig takımı falan değil, bank asya nın orta sıralarında sıradan bir takım. ne olursa olsun insan eşeğini sağlam kazığa bağlamalı. * *
fenerbahçe'nin maalesef kötü bir futbol oynayarak yenildiği maç olmuştur.

cl yok, uefa yok, türkiye kupasından elenmek üzereyiz, lig desen muamma, ne var mavi forma yeşil forma kuruluş forması.
beşiktaş ve galatasaraylıları acaip sevindiren karşılaşma.
fenerbahçeye itelenen maçtır efendim. tanımımızı yaptık konuya gelelim.

bazı arkadaşlar demiş ki el bilmem neyiyle gerdeğe giren gay bukalemunların olduğunu gösteren maçtır.

al aq.

ulan sen yıllardır 8taş diye dalga geçtin. ki senin ne olduğunu da biliyoruz avrupada. orada biz beşiktaş için değil türkiye için oynarken sen bunu malzeme ettin hep.

2-2

evet bu yalan haberi duyduğunda çılgın attın sahanda. oraya buraya koştun. caddede beşiktaş diye tezahürat yaptın. timsah yürüyüşü yaptın. sonra? sonra noldu? saha yakmalar oraya buraya saldırmalar falan. aman öff!

29 sene az değil arkadaş! "bizim için kupa önemli değil." nah önemli değil. yanıp tutuşuyosunuz alamıyorsunuz diye kuduruyorsunuz. bırak sözlüktekileri ben etrafımdaki fenerbahçelilerden biliyorum.

el sikiyle gerdeğe girmek isteyen ama giremeyen fenerbahçelileride gördük geçen sezon. en son sahada ağlıyorlardı. hala bir afra bi tafra. efendi ol la. al sana fenerbahçeli duruşu.
http://3.bp.blogspot.com/_hDG9Lwqq8Rk/TN1fNQskzzI/AAAAAAAAARI/Rxn9Hxi4Y00/s640/30742_386594096055_44665851055_4420995_2123807_n.jpg

kaldı ki benim uzaylıyla birebir sevişen arkadaşım var. ben sana onu da getiricem!!
bukalemunların gay olduğunu başkalarının şeyleriyle gerdeğe girdiği gerçeğinin ortaya çıktığı maçtır.
aykut kocaman ın kredisine haciz getiren maç olmuştur.
alex' siz fenerbahçe' nin yine kazanamadığı maçtır. sonradan oyuna girdi ancak çare olamadı.
fenerbahçenin palamut rengi formayla çıkıp, palamuta döndüğü maç.
(bkz: buca mı gelecekti başımıza)
nedense bucaspor taraftarından çok lig 5incisi ve 9uncusu takımın taraftarlarını sevindirik eden maçtır. anladın sen onu..

edit : eksilediğine göre anlamışın, afferim..
(bkz: öyle bir geçer zaman ki)

not: kaç yıl oldu lan?
elenenin fenerbahçe olduğu fakat bütün götleklere dert olan, hesaplar yaptıran karşılaşma.
(bkz: dejavu)
güncel Önemli Başlıklar