bugün

önümüzdeki 40 sene içinde yeryüzünde yaşanması muhtemel değişimlerdir.

-8.köprü. namıdiğer adını sen koy köprüsü.
-1.boğaz köprüsünün trafiğe kapatılması, yayaya açılması.
-teknolojinin tavan yapması, veri depolanacağı alanların genişlemesi, artık sıktıbyte harddisklerin piyasaya sürülmesi.
+ajda pekkanın yeni albümü ile coşacağızdır.
5000 kpb/s hızla indiren torrentler olucak.
anketler azalacak.
Salgın hastalıklar, göçler, fosil enerji kaynaklarının tükenmesi muhtemeldir.
blue ray'in çok kalitesiz hale gelmesi.
2050 yılında yaşayabilme ihtimali ile gelişebilecek olayları görebilme ihtimali; ihtimaller dünyası.
muhtemelen bir çoğumuzun göremeyeceği dünyadır. en azından ben kendi adıma göremem diyorum.
4k dan sonra çıkacak şey yaygınlaşır. Acaba iphone 50 şimdikinden ne kadar farklı olur. Galaxy s45 neler sunacak. Ya xperia z40.
Yetersiz kaynakların olduğu bir yıl olacak. Korkarım ki o pis suyunu içine kanalizasyon pisliğinin bile bırakıldığı suyu arıtıp içeriz.

Obama putin rte yaşlı olacak. Bahçeli hala partisinin başında duracak.
Sera gazı etkisiyle sıcaktan donlar kıça yapışacak. Şaka maka bizden sonra ki nesilleri iyi şeyler beklemiyor.
berbat bir yer olacaktır heralde.
yine bıçak kemiğe dayanacaktır.

(bkz: bıçak kemiğe dayandı)
2050 yılına irili ufaklı savaşların dışında kesin büyük bir savaş da çıkar. bu dünya nüfusunu kısmen de olsa etkiler.

dünyayı idare eden ülke ab olacağı kesin, diğer büyükler çalkantılar yaşarken en istikrarlı olanı onlar.

ahlak kuralları kökünden değişecektir. yeni bir dönüşüme gidileceği kesin.

araplar dağılacaki afrikaya kaydıralacak, şu an ki arap bölgeleri çok ziyaret edilen gözde mekanlar olacak.

ve ben hayatta hala olucam. öksüre tıksıra falan işte.