bugün

thk başkanı osman yıldırım'ın iddialı beyanatı. bayramlarda toplanan kurban derilerini hesap ederek, 2023'de uzay gemisi yapacak parayı denkleştiriyor herhalde. dünyayı kurtaran adam filmindeki murat 131'den bozma uzay gemisi gibi olmasın.

http://www.posta.com.tr/y...hazir.htm?ArticleID=98385
--spoiler--
THK Genel Başkanı Yıldırım, THK'nın uçak ve motor üretme faaliyetinin 1952 yılında sonlandırıldığını hatırlatarak, "Kurum, 2012 yılında yeniden faaliyete başlayacak olup, 2014 yılında ilk uçakları Türk Bayraklarıyla semalarımızda göreceğiz" dedi.

Yıldırım, hedeflerinin 2023 yılına kadar uzay gemisi yapmak olduğunu belirtti
--spoiler--

sen nasıl bir sığırsın haberidir.

hadi uçak üretmeye başladın, olmaz olmaz değil. lakin hangi götüne güvenerek uçak motoru üretmeye başladıktan dokuz yıl sonra uzay gemisi yapabileceğini iddia edebiliyorsun? aynı şey mi bunlar. birbirinden bağımsız alanlar farklı teknolojiler. bu konuda en ufak altyapın yok.

nasıl bir kafanın kurumun başında olduğunun görülmesi açısından iyi bir haber olmuş. en azından otuz kırk sene sonraya tarih verse uzay konusunda yine gam yemeyecem! daha kurumun yabancı pilot dolu, uçakları türkler uçurmuyor neredeyse sen uzaya gidiyorsun hayırlısı.
ilk astronot olarak kendisini gormek istedigimiz sayin baskan'in ,saka gibi aciklamasi.
(bkz: anani da al git)
uzay gemisi vergisi alınır belki ama o teknoloji için çok erken, yooook şimdiden vermek lazım.
gökhan semiz sarkisinin nakaratini hatirlatan bir haberdir, subhanallah.
http://www.youtube.com/watch?v=7lx7_arxikm .
uzay gemisi hakkında zerre bilgisi olmayan, bulunduğu konumu hak etmeyip yandaşları tarafından işe koyulmuş ve cühela kişi izlenimi veren thk başkanı sözüdür.
- duydun mu süleyman abi uzay gemisi yapıyolarmış.
* batar o.
- abi uzay gemisi diyorum ne batması?
* tamam işte hep batırırlar uzayı, hep boşaltıyolar atıklarını falan.
- abi uzay gemisi hakkında hiç br fikrin yok değil mi ya?
* uzayı batsın...
muhtemel adı mustafa topaloğludur.
muhtemel rotasi turk halkinin gotudur efendime soyliyim. baska sorunuz var mi arkadaslar ?seklinde devam etmistir sayin baskanin beyanati.
dünyanın atmosferinde 1 tur atıp aşağı inecek olan gemidir. çok gerekli olduğunu düşünmüyorum. bunun yerine uydu çalışmaları daha mantıklı olurdu. bir bu geminin bu projesine ne kadar para yatırıldığı ise ayrı bir konu. başbakan hazretleri porsche ye binmeyin gibisinden laflar ediyor bir lakin saz arkadaşları uzay gemisi yapmaya çalışıyor. bu nasıl rejim bu ne biber salçası ben anlamıyorum artık.
mekik değil, roket değil, gemi he mi?

biri ona daha tuzla'da adam akıllı, adam öldürmeden su gemisi yapamadığımızı anlatmalı evvela.

ha türk mühendisleri gerizekalı mı da yapamayacak?

ne beyinler var ülkede.

ama devremülk satış işi daha karlı geliyor adama.

kapiş?
benzin koymayı unuturlar. (bkz: devrim arabaları)
once bilim adamlarini elinizde tutmayi ogrenin. daha yeni intihar adi altinda aselsan da calisan 3 bilim adami olduruldu. ya ucaklari dustu yada can korkusuyla cogu yurt disina kacti.
neyse secimlerde artik oy icin beyaz esya devri kapandi en azindan. her eve bi uzay gemisi ceksin bakalim , gerisini dusunecegim. ama icinde mr. spak 'da olsun .
Zor dostum zor . Bu işler görünfüğü gibi değildir.
Hadi diyelim oldu uzay gemimizi göndereceğiz. Geminin üzerine dantel işlemeler yapar, bir kaç deveyi uzay gemisinin yanında kurban eder göndeririz.
alay etmek yerine ciddiye alınması gereken iddiadır.
yıllardır kendi kendimizi nasıl ezdiysek, bir bok yapabileceğimize inandıramıyoruz insanımızı.
kolay mıdır uzay aracı yapmak? elbette hayır. ama imkansız hiç değil.
ağaçtaki elmayı almak için yıldızları hedeflemek gerek.
Ali Ağaoğlu'nun ağzından duymadan inanmam (bkz: yaptım oldu)
- osman bizi ışınla
+ makine soğuk. her yere ışınla gidilmez, ışınla mı doğdunuz, iki adım yol yürüyüverin yaaa, ışını bol bulduk saçalım, ohhh.

(bkz: cem yılmaz)

böyle bir diyolog bekliyorum...
babanın memlekette yüzyıllardır içki sofralarından her gece kaç tane astronotun havalandığından haberi yok mu? tcık!

şahsen aya ilk adımı da ben bastım. neyil amıstrong falan diyorlar adına, deyil! bendim ulen ben!

bu sabah pier loti uzay üssünden marsa doğru kalkıyorum, profesyonel astronotu gönderin arkadamdan. hadi baaay...
Başkan doğru demiş.

2023 dd uzaya çıkacaz evelallah. Uzaylılara bor satıcaz bor.

Hele bir bor çıkaralım ( lozan antlaşmasında san ki bor çıkaramazsın diyor) işte o zaman varya dünyanın en zengin ülkesi olucaz.

Herkes deli gibi bor arıyor. Şimdi bulsam ben de yatırım amaçlı eve bir kova bor alırım.
hayır, esnaf odası yıllık 255 tl aidatını istiyor ne skime dermanlarsa allahın cezaları. bu anastasya kinski kalkmış uzay gemisi diyor.

+ne içtiniz siz, bonzai mi içtiniz?
-kalk ooolum kalk abi geldi.

görsel
görsel
güncel Önemli Başlıklar