bugün

facebook kpss 2010 kopya skandalı grubunun duvarında gördüğüm ve de dikkatimi çeken bir şeyi size iletmek istedim.
-- spoiler --
eğitim bilimleri kpss basına dagıtılan kitapcıktaki 87.soru uzmanlarca cevabının b olması gerektiği seklinde düzeltilmesi gerektiği söylemişlerdir çünkü ceza: ''bir davranış kazandırmada kullanılabilecek bir yol değildir.'' derler oysa ösym c şıkkı olarak cevabı vermıs ve gerekli düzeltmeyi yapmamıstır herkesçe yanlıslığı aşikar olan bir soruyu 350 kişinin aynı anda ösym ye gore dogru yapması(yani yanlisi dogru yapmalari)sizce kopya olayı için en iyi kanıt degil mi?
-- spoiler --
soru da şöyle :

87. bir ilköğretim okulunun hentbol takımını çalıştıran beden
eğitimi öğretmeni oyuncuların sürekli olarak top
oynamak istediklerini, dayanıklılıklarını artıracak diğer
çalışmaları yapmaktan kaçındıklarını fark eder.
bu beden eğitimi öğretmeninin oyuncularına dayanıklılık
artırma çalışmalarına katılma alışkanlığını
kazandırmak için başvurabileceği aşağıdaki
yollardan hangisinin en az etkili olması beklenir?

a) oyuncularına dayanıklılıklarını artıracak çalışmaları
yaptıkları taktirde top oynamalarına izin vereceğini
söylemesi
b) dayanıklılık artırmaya yönelik çalışmalara katılmayanlara
normal olarak yapılandan daha fazla
dayanıklılık çalışması yaptırması
c) oyuncularına dayanıklılık çalışması yapmalarının
ileride kendilerine sağlayacağı yararları anlatması
d) dayanıklılık artırma çalışmalarını düzenli olarak
yapan oyuncularına daha fazla top oynama izni
vermesi
e) dayanıklılık artırma çalışmalarına katılmayanları
maçta oynatmayacağını söylemesi

eğitim bilimlerinden azıcık anlayan ve de cezanın ne olduğunu bilen kişiler cevabın b olduğunu şak diye söylerler.soruya göre oyuncuların katılımı arttırılmak istenir ceza bu amaç için en az etkili yoldur.eğitim uzmanları da bu fikirde.fakat ösym cevap anahtarında c seçeneğini doğru kabul etmiş ve düzeltme yapmamıştır.350 kişi olduğu söylenen eğitim bilimlerini 120 doğru 0 yanlış yapan, süper beyinli adaylar nasıl olur da ceza'nın ne olduğunu bilemez ve bu soruda tereddüte düşmez ki?

soruların cevaplarıyla birlikte önceden sızdırıldığının çok basit bir kanıtı.
bu şerefsizler kopyanın amına koyduk bülent başgan diye dolanıyolardır şimdi ortalarda. facebook'ta 2010 kpss kopya skandali grubundaki kpss sonuç belgelerine baktıkça deliriyor insan. haysiyetinizi sikeyim sizin.
zaytung'a haber olmuş konudur.
tesisat öğretmenliğinde okuyan birinin sonuçları:

2009 kpss:görsel
2010 kpss:görsel
bu olaydan sonra kpss 2011'e ciddi ciddi girmemeyi düşünüyorum.
bir diğer iddiada kopyanın her sene döndüğü fakat bu sene eşşeğin belli yerlerine su kaçırıldığı için olayın patladığıdır.
--spoiler--
ne alakası var mübarek?
--spoiler--
iddaa falan değil boru gibi gerçek. adamlar soruları kendi yandaşlarına dağıtmış.

akp demokrasi getirecek diye evet vermeyi düşünen arkadaşlara, akp'nin demokrasi ve eşitlik anlayışını göstermesi açısından iyi bir örnek.

adanlar herşeyi yüce amaçları (kurabildikleri kadar koyu kıvamda bir islami rejim ) için kullanıyorlar, hala farkına varamıyor muyuz?

Vitrindeki olaylara ve isimlere değil, buzdağının altındakinlere bakın...
(bkz: 2010 kpss savcılığa suç duyurusu)
ilgilenenler bir göz atabilirler.
KPSS'nin zirvesi 'ruh ikizi' kaynıyor!!!

Radikal 300'ü aşkın kişinin 120'de 120 net yaptığı KPSS'nin şampiyonlarını mercek altına aldı. Adaylardan en az 20'sinin aynı evde yaşayan evli çiftler, kardeşler veya arkadaşlar olduğu anlaşıldı!

http://www.radikal.com.tr...ate&ArticleID=1014791
(img:#15511)

işin ilginci, çiftlerin eğitim bilimleri dışındaki testlerde de birbirine yakın sonuçlar alması.
tamam kabul hepsi çıkardı diyelim de, aynı evde yaşayanlar nasıl çıkarıyor bi o kısmı anlayamadım işte.
zekiler işte yaptılar, üstlerine gitmeyin onların.
edit: telepatiden şüpheleniyorum, kesin böyle bi güçleri var.
Evleri de aynı, ayrıca, hepsinin gittikleri dershaneler de aynı dershane grubuna bağlı... Çok ilginç...
Daha başka aynı olan özellikleri de vardır mutlaka!!
Nasıl olsa ortaya çıkacak.
Hep birlikte görülecektir.
2600 sahtekarlık belgesi ve sınava girip zirve yapan 28 evli çiftin daha olduğu belgelerine de ulaşılmış,haber ajanslarını takip etmek lazım.
tek kelimeyler rezalettir, yazıklar olsundur..

önce polislik sınavı, sonra kpss... adamlar son hızla kadrolaşıyorlar..
daha önceki hiç bir kpss de bu denli bir sonuç çıkmamıştır. ve kpss sınavında bir insanın 120 de 120 yapması imkansız gibi bir şeydir. kaldı ki onlarca insanın böyle bir sonuç elde etmesi muhal ender muhaldir.

bu muhal ender muhali ise başaran kişiler genelde birbiriyle yakınlıklarıyla bilinen kişiler oluyor. iftiradan sakınırsın hüsn-ü zanını korursun ancak bu gerçekten mantığa çok uzak geliyor. insanın içine şüphe atıyor.

edit: şayet böyle bir şey yapan kendine müslüman diyorsa aldığı ecri bir kez daha düşünsün. kendini gözden geçirsin, şerefsizliğin lüzumu yoktur.

(bkz: kpss de 120 de 120 yapan kişiler/#9113963)
sistemin saçmalığını ispatlayan çoklu durumlardan br tanesidir. merkezin ötesi zaen bu anlamda kontrol edilememektedir.
chp kesiminin uydurduğu fantazilerden biri daha. yalan olduğunu anlamak için dahi olmaya gerek yoktur. uyduran tarafın önceki fantazilerine bakmak yeterlidir...

aynı soyadda akrabalar yüksek puan almış... vay anasını o zaman öss yi komple iptal edelim. aynı puanı alan milyonlar var çünkü. hele birde " 2 soru yanlış-3 soru yanlış" aralığında her sene yığılmalar olur. demekki 100binlerce kişi kopya çekmiş efendim. aralarında akrabalar, kardeşler de var off vay anasını skandalı görüyormusunuz sayın seyirciler...

20 tane birinci çıkıyorsa kesin kopya vardır ağa...
yersen.
Namussuz, ahlaksız, hırsız Kopyacıları öğretmen olarak atayacaklar:

http://haber.ekolay.net/H...ndan+kpss+aciklamasi.aspx
iki evli çiftin tüm soruları bilmesi imkan sınırlarını aşan bir şey. beraber çalışsalar bile imkansız gibime geliyor ben mi yanılıyorum bilmiyorum ama bi haltlar döndüğü kesin.
araya çanta koydurmuyolar, hep ondan oluyo bunlar.
kopyanın artık iddia boyutundan çok kanıtlanmış bir gerçek olduğu ortada. bu saatten sonra ne ösym'ye ne de meb'e güven kalmıştır. ayrıca durumu basından da anlamak çok kolay. cemaat dışı yayın organları olayı araştırıp üstüne giderken, vakit, samanyolu olayı örtbas etmek için "son nokta koyuldu" gibi başlıklarla çırpınıp duruyor. siz değil miydiniz haktan yana olan? işte bu da link:

http://www.samanyoluhaber...ri-iptal-edilmeyecek.html
artık normaldir böyle şeyler. hırsızdan başbakan olurken öğretmen neden olamasın aminüm?!
evet artık gerçekten son nokta koyulmuştur. muhalif kesimin tepkilerine bakıyoruz , "kopya çekildi" diyenlerin dediklerine bakıyoruz. tamamen siyasi...
eskiden şüphem vardıda artık eminim #9122133 entry i okuduktan sonra. kopya falan yok.
maksat "laf sokayım akp ye" ezikliğindeki insanların masturbasyon yapacakları bir yere ihtiyaçları olması.
o 120 yapanlar seneye atanmış! insan rahatlığıyla girip değil 120, 100 net yapsınlar ben bu şehri hatta bu ülkeyi terk edeceğim dedirten durum. hangi babayiğidin harcı hepsini yapmak?
(bkz: dinden imandan bahsederken kul hakkını es geçmiş güruh)