bugün

entry'ler (46)

uludağ sözlük ten soğuma nedenleri

(#9282663)tartışmak için seviyenin olmaması,önyargılı başlıkların ve entrylerin artması.bazılarında erklik yanılgısı tavan yapmışken önyargıların ancak cinsiyetçilikle tasvir edilebilmesi şaşırtıcı olmasa gerek.

tequ

(#9267727)fırat okuru olduğu muhtemel.

aşık olunmayan birisiyle sevişmek

babazula'ya göre tendeki özgür ruh sevişerek azalmazmış.yine de aşk önemli,o kadar da hayvanlaşmayalım.

2010 kpss kopya iddiası

2600 sahtekarlık belgesi ve sınava girip zirve yapan 28 evli çiftin daha olduğu belgelerine de ulaşılmış,haber ajanslarını takip etmek lazım.

uzak durulası burçlar

kovaysanız,takıntılı başak ve dengesiz ikizlerden kaçın.pek tabi erkek olanları. *

2010 kpss kopya iddiası

facebook kpss 2010 kopya skandalı grubunun duvarında gördüğüm ve de dikkatimi çeken bir şeyi size iletmek istedim.
-- spoiler --
eğitim bilimleri kpss basına dagıtılan kitapcıktaki 87.soru uzmanlarca cevabının b olması gerektiği seklinde düzeltilmesi gerektiği söylemişlerdir çünkü ceza: ''bir davranış kazandırmada kullanılabilecek bir yol değildir.'' derler oysa ösym c şıkkı olarak cevabı vermıs ve gerekli düzeltmeyi yapmamıstır herkesçe yanlıslığı aşikar olan bir soruyu 350 kişinin aynı anda ösym ye gore dogru yapması(yani yanlisi dogru yapmalari)sizce kopya olayı için en iyi kanıt degil mi?
-- spoiler --
soru da şöyle :

87. bir ilköğretim okulunun hentbol takımını çalıştıran beden
eğitimi öğretmeni oyuncuların sürekli olarak top
oynamak istediklerini, dayanıklılıklarını artıracak diğer
çalışmaları yapmaktan kaçındıklarını fark eder.
bu beden eğitimi öğretmeninin oyuncularına dayanıklılık
artırma çalışmalarına katılma alışkanlığını
kazandırmak için başvurabileceği aşağıdaki
yollardan hangisinin en az etkili olması beklenir?

a) oyuncularına dayanıklılıklarını artıracak çalışmaları
yaptıkları taktirde top oynamalarına izin vereceğini
söylemesi
b) dayanıklılık artırmaya yönelik çalışmalara katılmayanlara
normal olarak yapılandan daha fazla
dayanıklılık çalışması yaptırması
c) oyuncularına dayanıklılık çalışması yapmalarının
ileride kendilerine sağlayacağı yararları anlatması
d) dayanıklılık artırma çalışmalarını düzenli olarak
yapan oyuncularına daha fazla top oynama izni
vermesi
e) dayanıklılık artırma çalışmalarına katılmayanları
maçta oynatmayacağını söylemesi

eğitim bilimlerinden azıcık anlayan ve de cezanın ne olduğunu bilen kişiler cevabın b olduğunu şak diye söylerler.soruya göre oyuncuların katılımı arttırılmak istenir ceza bu amaç için en az etkili yoldur.eğitim uzmanları da bu fikirde.fakat ösym cevap anahtarında c seçeneğini doğru kabul etmiş ve düzeltme yapmamıştır.350 kişi olduğu söylenen eğitim bilimlerini 120 doğru 0 yanlış yapan, süper beyinli adaylar nasıl olur da ceza'nın ne olduğunu bilemez ve bu soruda tereddüte düşmez ki?

soruların cevaplarıyla birlikte önceden sızdırıldığının çok basit bir kanıtı.

facebook taki gerizekalı gençlik

bulunma hal eki -da/-de -ta/-te'yi dahi anlamındaki bağlaç olan da/de ile karıştırabilen gençlik olabilir.yok artık bağlaç olanı ses değişimine uğramıyor muymuş?

(bkz: facebooktaki gerizekalı gençlik)

tog sözlük

bu sözlükte yazar olmak için şimdilik herhangi şart yoktur,kantarın topuzunun kaçmasından korkulmaktadır.

anlamak için tekrar izlenmesi gereken filmler

noviembre.

wristcutters of a love story.

erkeklik istisnai bir durumdur

bu hafta boyunca devam edecek sergidir.

izmir denince akla gelen şeyler

büyülü şehir,kendine hapsediverir hemen...

en gicik ve itici cizgi film tiplemeleri

şirine.
tüm şirinler kendisiyle ilgilensin ister.

regl olmak

'sınav dönemiyle regl döneminin çakışması' kadınlar için zor durumlardandır.
bitmek bilmeyen fizyolojik,psikolojik sancılar yetmezmiş gibi sınav sancısyla da uğraşılır.
nihayetinde kadın olmak zordur ve sancılıdır...

hakkında önyargılar bulunan meslekler

öğretmenler.
2 ay tatil yapıp kazandıkları parayı hak etmedikleri düşünülür.
öğretmenliğin kadın mesleği olarak algılanması da büyük yanılgıdır.

safran sarı

fark edilme coşkusunu yaşayan yazar.

sozluk yazari olunca got kalkmasi ritueli

çaylak zamanlarda yazılan yirmi entrynin görülmemesi,başlık açamamak,sözlüğü kurcalerken sürekli karşılaşılan 'yazar olduğunda bekleriz' uyarısı gibi durumların sona ermesiyle yazar kisvesindeki bünyenin kendini daha özgür,olgun,olmuş(!) hissetmesidir belki de...

insanlar ile hayvanlar arasindaki benzerlikler

annelik iç güdüsü.

devamli bir sey unuttugunu zannetmek

yoğun stres, zihinsel yorgunluk gibi faktörler unutkanlığa neden olabilir. isimleri, telefon numaralarını, eşyalarımızın yerini, söz verdiğimiz halde arkadaşımızı aramayı, alış verişe çıkarken alacaklarımızı unuttuğumuzda "bugünlerde çok unutkan oldum" deriz. Bu durum bazen sorulan soruları tekrarlama, yolları, mekanları karıştırma, işte verimliliğin düşmesi, çevreye ve hobilere ilgide azalma ile de kendini gösterebilir. Oysa günlük yaşamı çok etkilemediğini düşündüğümüz unutkanlıklar, ileri yaşlarda görüldüğünde halk arasında "bunama" olarak bilinen "demans" adlı hastalığın habercisi olabilir.

(bkz: bunamak)

şaka bir tarafa

şaka bir tarafa,
sözlükteki yazarların bir kısmı neden bu kadar ayrımcı,homofobik,farklılıklara saygı duymaktan uzak?..
(bkz: off çok dertliyim sözlük)

metroda kitap okuyan artist

içinde yaşadığı toplumun geneline hakim olan cehalete pabuç bırakmayacak kişidir,'keşke herkes metroda kitap okusa' tadında bir başlık açılsa diye de düşündürür.