bugün

Bugün yediğim kazığın başlık açılmış şeklidir.
3 tl ye traş olan ben yarrak varmış gibi izmir alsancak muhitinde traş olursam gıkını bile çıkarmadan tipiş tıpış parasini ödeyerek cikarsin boyle berberden. Pardon kuaför.

Edit: 3tl ye trasmi olur diyenlere cevap; bizim mahhalledeki berber dinci. Para yerine allah razi olsun diyorum bal gibinde oluyor.
muamele dahil.
3 tl ye traş mı olur diyor kes traşı diyerek noktayı koyuyorum.
"damat traşı mı yapıyorsun" diye sorarlar berbere.
3 aydan 3 aya 3 numara parolasındaki biri için çok da şikayet edilmesi gereken bir durum değildir.
kestirmeseydim daha iyi olurdu diye düşüntürdür insanı.
Saç sakal 10 Tl yazan ilanları aramassa gözün, sonuçlarına katlanırsın elbette.
Keşke buralarda da mümkün olsa dediğim durum. 30 dan aşağı mümkün değil, o da mahalle berberi kıvamında olanlarda.
kadın kuaförlerinde bile kesim+ fön 15 lira iken ilginçtir.
(bkz: sikmeseler bari)
traş-i için pahalı bi fiyattır.
Kadıköy de moda da karşılaşılan durumdur. Demek ki neymiş küçük kaçamaklar büyük ihanetlere gebedir.

- mahalle berberi.
amelenin bir günlük yevmiyesidir. bim ürünleri ile bir alış veriş sepeti doldurulabilir.
Oldum amk. Hemde bok gibi oldu saçlarım. Bir kuruş bile helal etmiyorum. Yemin ediyorum kimseyede anlatamadım enayi derler diye varsın burda desinler.
asla yapılmaması gereken bir bok.
eskişehir için ortalamanın çok ta üstünde olmayan fiyattır. bir de öğrenci şehri diyorlar.
sonra da saç uzattığında "niye karı gibi saç uzattın len?" diyen dallamaya "aha kol gibi tıraş parası giriyor ayda bir, ben uzatmayayım da saçı kim uzatsın?!" diye kükremeye neden olan kazık.

edit : düzenleme
bizim burda 25+5 de bahşiş olduğu düşünülürse gayet normaldir.
ankara çay yolunda 40 tl ye saç traşı olduğumda hissettiklerimin %50'sini yaşayan yazar feryadıdır.
saç ektirsem daha ucuza gelirdi.
hayatının kazığını yemiş olan yazarın veryansıdır.

20 tl'ye traş mı olur ? ben saç sakal, ayrıca traş sonunda saçları hafif parlattırmama rağmen 10 tl veriyorum. sadece saç traşında ise 7 tl veriyorum. yetmez mi? zaten berberlerin bir masrafı yok.. senin canından can gidiyor bir üstüne para veriyorsun.. ne iş anlamadım.
5 tl ye eşek traşı olmaktan kötü olmayan durum. Tabi 20 tl de fazla hani.
bagdat caddesinde oturuluyorsa bedava sayilabilir.
muamele dahil değilse ucuz kurtulmuşsun kardeş dedirtendir.
traşın tuzluya gelmesidir.
3 TL'ye traş hizmeti, traşın 17 TL'lik sürtme payının indirim olarak yansıtılmış hali olmalıdır.
Adam akıllı bir traşın 20 TL'den aşağısı kurtarmaz. Biliyorsunuz berberlerimize berber deyince küsiyirler.
Sadece saç ise pahalidir. Saç sakal yıkama ağda maske fön olunca fiyat yükseliyor.
iyi bi kesim yapıyor ise eyvallah da hem eşşek taşı yapıp hem o parayı isteyenler de var. .
güncel Önemli Başlıklar