bugün

ulen profesyonel ordu kararı bekliyorduk fos oldu.
idam geri gelecektir muhtemelen.
'' sevgili kardeşlerim , başkanlıkla yönetilen bir türkiye bir daha asla böyle kara bir olay yaşamayacaktır '' diyecek gibime geliyor.
ohal geliyor beyler sıkı durun.
Natoyla ilgili açıklayacağı bir karar olabilir diye düşündüren bekleyiş .
Aklıma iki sahneyi getiren bekleyiş. Birincisi, (bkz: code geass)'ta prenses euphemia'nin sonu kanli biten girişimi.

ikincisi ve daha olasi olanı ise, star wars'taki galaktik imparatorluğun ilanı. Allah iki ihtimaldende korusun.
Büyük olasılıkla kanunda bir değişikliğe gidilecek; ilk öncelik Fetö terör örgüt mensubu olan ya da olur gibi yapan herkesi açığa alma ve cezalandırma ile sonuçlanacak karardır.
Ooo siyasi analistler her yerde olduğu gibi burdada sallamaya başlamış. Hiç kimsenin beklemeyeceği kararlar çıkacaktır ve bu denilen olaylarla uzaktan yakından alakası yoktur. Yok başkanlık, yok idam bu gibi kararlar çıkmayacaktır.
içerisinde her türlü ego ve faşist düşünceleri barındıracak açıklamadır. aksinin olduğunu görmedim ki farklı bir şey bekleyeyim. yağmurdan kaçarken doluya tutulduk gibime geliyor ama hadi hayırlısı...
Robben fenerbahçe'de.
güzel veya müjdeli bir haber olduğu söyleniyor. genelkurmayın milli savunma bakanlığına bağlanması, ülkenin natodan ayrılınması gibi olaylar halkımızda müjdeli gibi bir tesirdense "hee o neydi ki?" gibi bir etki uyandıracağından, büyük ihtimalle tek cümlelik, basic bir haber olacak.
Arkadaşlar son aldığım duyum kesindir. Burada paylaşıyorum ve herkes bilsin!

• Genelkurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığına bağlanıyor.
• Jandarma lağvediliyor.
• Jandarmanın yerine Polis Teşkilatı yerleştirilip, jandarmanın görevi üstleniliyor.
• Güneydoğu'da 8 ilde OHAL ilan ediliyor.

başka bilgiler gelmedi elime. Gelince paylaşacağım.
erken seçim .
ben sizin kralınızım, ben ne dersem o olur kararıdır.
"bizim aile hariç herkesi içeri aldığımızdan bundan sonra emine hanım cumhurbaşkanı, sümeyye başbakan, esra genelkurmay başkanı, bilal mit müsteşarı, burak da emniyet müdürü olmuştur. ben de mecburen tek devlet memuru olduğumdan her sike yetişmeye çalışağım" dır.
birkaç kişi profosyonel ordu falan demiş, bu saatten sonra sikseler adam bulamazlar askeriye'ye..Bir kurumla bu kadar oynanır mı? Bütün bir dinamikleri bu kadar değişir mi? Darbe yapacaklar diye suçsuz günahsız ne kadar Atatürk 'çü, ulusalcı komutanı içeri attır, sonra da senin atadığın adamlar gelsin sana darbe yapmaya kalkışsın.. Profosyonel ordu falan yapamaz, yapsada kimse o riske girmez, millet manyak mı polisten şamar yesin?
Darbe Mahkemelerinin kurulacağını açıklaması.
Başkanlık sistemi, idam, AB müzakereleri gibi yeni bir sistemin referandumunu açıklaması muhtemeldir. Şayet bu duruma düşülürse sonu hiçte hayırlı olmayacaktır.
avrupa birliği için referandum kararı.
fenerbahçe nin şampiyonlar ligine direk katılacağı kararı.

süper lan.
tekrar tekrar yazıyorum içeriği her ne olursa olsun başkanlık sistemi ana başlığı altında olacak olan açıklamadır. tek düşündüğüm referandum ile mi yapılacak yoksa ben söyledim oldu mu diyecek. milli irade zaten yok da olanı da hiçe saydı zaten başbakanı kovarak. muhalefet desen sadece günahlarını yükleme müessesesi kendi gözünde. o yüzden referandum da yok oldum ben başkan derse şaşırmam.

yahu bu çomar denilince kızan insanlar cumhurbaşkanı çıkıp "tüm olayı ben organize ettim darbe marbe yok ben yaptırdım var mı itirazı olan lan" dese ve bak bunu samimi olarak söylüyorum canlı yayında yapsa bu insanların yarısı " ya gördün mü reisi korkusu yok çıkardı masanın üzerine vurdu dürüst adam abiiii" der.. kalan yarısı da " zaten gerekli idi abi orduya ayar vermek arada 200 kişi öldü ama reis işini bilir" diyecektir. ütopya gibi gelmesin bunlar kimseye biz bu insanlar ile her gün muhabbet ediyoruz etrafımızda yaşıyorlar lan..

ya şirketteki adam işte gelir az sonra mesaiye başlamaya darbeden sonra ilk söylediği söz bana dönüp "siz cehapeliler yüzünden oldu bunlar tek suçlu sizsiniz kılıçdaroğlu neden inmedi sokağa demek ki destekledi darbeyi" oldu ya allah şahidim tabii diğer 4 çalışanda ahahahahahha adama diyorum ki kılıçdaroğlu uçaktaymış iner inmez zaten demokrasi ve cumhuriyete sahip çıkıyorum diye açıkladı diyorum bu seferde neden olaylar olur olmaz demedi onu diyor. bu adama ne anlatacaksın oğlum hani cahil de değil lise mezunu adam bu..
Şu sahnenin yaşanması olabilir https://youtu.be/CuwjaZ3WCv8
Sahneye benzer şekilde tüm parti seçmenlerinden "biz ettik siz etmeyin başkanım anladık ki siz bize lazımsınız" gibi sözler duyulması ihtimal dahilindedir. Sonra da rte şunu diyebilir:
- Arkadaşlar arkadaşlar hemen içeri girelim bomba atacaklar. Korkmayın len gök gürledi.
Mehdi ilan ederse kendini şaşırmam.
idam kararı diye bekliyorum. Yada karar açıklamayacak darbeyi nasıl engellediğini falan anlatacaktır belki.
gezi parkına avm yapacaktır. hazır çomarları sokaktayken çatıştırmak istiyordur.

adamcaz seviyor aksiyonu. düşünsene piyonların var sürüyorsun falan.