bugün

Lanet olsun, Öldürmeyi Seçenlere, insana Kıyanlara, Lanet Olsun.
teröristleri terörle sinayan teröristce bir terör eylemidir.
görsel unutmayın, unutturmayın. sokakta ki suriyelilerin haline bakında anlayın devletin kıymetini. devlet giderse her şey gider. devletin düşmanlarına da öyle muamele edin zira acırsanız acınacak hale gelirsiniz. 5 dönüm tarla değil bu, devlet. bizim devletimiz.
inönü Alpat' ın yazısından...;

hep biz mi öleceğiz...?

" “Bana sağcılar suç işliyor dedirtemezsiniz” denmesinden bu yana, hatta daha da öncesinden başlayarak, hep biz öldük ve hep siz öldürdünüz; hep solcular öldü, siz hep iktidarda kaldınız

Savaş isteyenler, “bedeli ne olursa olsun”dan başka ağzından laf düşürmeyenler, cehenneme kadar yolunuz var.

Çekin gidin, çıkın hayatımızdan; öldürün birbirinizi. Bize ilişmeyin, gençlerimize bulaşmayın.

Daha ne istiyorsunuz, daha kaç kere ölmemiz lazım, kaçımızı daha katlederseniz kafi gelecek size?

Doymadınız kana bir türlü. Bir türlü ikna olmadınız, bir türlü yorulmadınız öldürmekten.

Turan Emeksiz’i katlettiniz durmadınız, Vedat Demircioğlu’nun ölümü kesmedi sizi, Taylan Özgür’ü öldürmekte tereddüt göstermediniz.

Kana ihtiyaç duyan vampirler gibisiniz. Ölüm yeni ölümleri çağrıştırıyor size, her bahaneyle gençlerin canını alıyorsunuz.

Varlık nedeniniz ölüm sizin. Öldürmeyince yaşayamayacak gibisiniz.

O yüzden kıydınız Denizlere, o yüzden gözünüzü kırpmadan binlerce mermiyi boşalttınız Mahirlerin üstüne.

Yetmedi mi? ibo’yu öldürmek bile ikna etmediyse sizi, o keman çalan abimizi, ne edelim, nasıl edelim, hepimizi öldürün bitsin bu iş.

Nasıl olsa “ölülerimiz toplanacaktır” dedi Turgut Uyar. Bırakın şiirin gereğini yerine getirmek bize kalsın.

Siz çekin kanlı ellerinizi üstümüzden.

Yeter, çekin ellerinizi hayatımızdan.

Yeter ulan, hep biz mi öleceğiz?

Biz Suruç’taki iki kızımız gibi ölüm karşısında el ele verecek kadar çok seviyoruz birbirimizi ve hayatı.

Yeter ulan, gına geldi artık şu “karanlık odaklar”, “provokasyon” mevzusundan. Ölümden değil, sizin kan kokan konuşmalarınızdan bıktık. Sıdkımız sıyrıldı, her ne zaman olursa olsun “provokasyon” denen nanenin hep bizimkiler üzerinden uygulanıyor olmasından.

Malatya’da biz öldük, Maraş’ta biz öldük, Sivas’ta biz öldük, Çorum’da biz öldük, Madımak’ta biz öldük, işkencede biz öldük, cezaevinde biz öldük.

Siz çıkıp provokasyondan dem vurdunuz; vurdunuz ve üzerimizden siyaset yaptınız.

Turan Dursun’u öldürdünüz, Bahriye Üçok’u öldürdünüz, Uğur Mumcu’yu öldürdünüz, Muammer Aksoy’u öldürdünüz, Hrant Dink’i öldürdünüz ve hep dış güçlerden, karanlık odaklardan söz ettiniz.

Açın bakın, 70’li yıllardaki iç savaş günlerinde antifaşist mücadelenin ana gövdesini oluşturan devrimci akımların 12 Eylül davalarındaki iddianamelerine. Bir tek kitle katliamı, bir tek kahvehane tarama eylemi yoktur.

Ama hep ne olduğu belli olmayan “provokasyon” teorileri vardır. Her provokasyon dönemi devrimcilerin katledilmesiyle başlar ve öyle devam eder.

Gezi’de öyleydi değil mi? Yine dış güçler, şu bu devredeydi. Ama yine hep bizim çocuklar öldürüldü.

“Bana sağcılar suç işliyor dedirtemezsiniz” denmesinden bu yana, hatta daha da öncesinden başlayarak, hep biz öldük ve hep siz öldürdünüz; hep solcular öldü, siz hep iktidarda kaldınız.

Yalanlarınızı, yorumlarınızı alın, başınıza çalın.

Ve bütün bunları yapmadan evvel bizi, hepimizi öldürün. Öldürün ve rahatlayın, yoksa bu hesap böyle kapanmayacak. Divana kalsa da, bu böyle olacak.

Nasıl olsa “Bir sabah büyük büyük ateşler yanınca, eller temizlenecektir, bir tören olacaktır, ölülerimiz toplanacaktır.”

Ama yeter ulan, hep biz mi öleceğiz...!"
boom! diye ses çıkmıştır.
başımız sağolsun.
bu ülkede kanla silahla hiç bi şey yapılmayacağını herkes öğrenecek.
şimdi müslümanların kökünü kazımaya yönelik bi hareket başladı.
müslümanlar eylemin sorumlusuymuş.
müslümanlık kötüymüş ıvır zıvır diye gidiyor.
"Tüm islamcılar yok edilmeli, tüm kuranlar yakılmalı bu din bir daha hatırlanmamak üzere tarihin kanalizasyonuna gömülmelidir."
gazete köşelerinde yobazlara ölüm, kökünü kazımalı hitlerciliği yazıları almış başını gidiyor.
herkes birbirini öldürüp yoketmek derdindeyken bombalara şaşırıyormuyuz , hayır.
çünkü bilinçaltımızda birbirimize tahammülümüz yok.
sgdf ye gelirsek eğer, evet çocuklara oyuncak getiriyor olabilirler, ama dhkp c savcıyı şehit ettiğinde verdikleri tepki işte burda. güya savcı cezalandırılmış. şimdi de sgdfliler cezalandırıldı diyor işte o gün karşınıza aldığınız kişiler. terör örgütlerini iyi kötü diye ayırırsan sonu bu olacaktır her zaman.
görsel
terör ayrı ayrı ele alınmaz. hepsi aynı şeyden beslenir.
milletçe dik durup, bu provakasyonlara gelmememiz gerekiyor.
olayı kimin yaptığı belli değil ama her şeyin bir bedeli var bu saldırıyla o bedel ödendi sanırsam. evet.
30 sosyalistin ışid tarafından cezalandırıldığı olay.
hiç üzmemiştir, hayat devam ediyor banane amk.
pkk emici doğan medyasının parlata parlata bitiremediği kuduz eniklerin itlaf edilmesidir.
çok zorlanıyorlar gerçi, ıkınmaktan kıpkırmızı olmuşlar. attıkları sloganı gösteremiyorlar zira pkk eniklerine çıkacağını biliyorlar. açtıkları pankartı gösteremiyorlar yine pkk eniklemesine çıkacağını biliyorlar. anca geberen eniklerin resimlerini ne kadar şeker çocuklar olduklarını falan göstermeye çalışıyorlar.

asker ölünce, polis ölünce oh olsun diyen, onlara kurşun sıkanlar şimdi bu geberen terörist enikleri için üzülmemizi bekliyorsa daha çok beklerler.
Patlamanın ilk salisesinde uçuşan kürtleri görünce hayat kısa kürtler uçuyor sözünü anladım.
Çoğu yazar musvettesini donuz â almamı sağlamış olay. Zaten nerede bastırılmış cinsellik, abazan tavırlar, saçma salak konular üzerine tartışma yapan grup,yobazlar orada faşist, duyarsizlasmis, mahalle jargonuyla konuşan cahil kitle oranı eşittir. O yüzden bu sözlük kitlesini çok da umursamıyorum neyseki.
Edit, (bkz: milyonların bilmem nesinin nick altı ya da seks içerikli zeka gerektirmeyen başlık girileri)
Orada o toplantıyı yapan insanlar gerizekalıdırlar efendim. Hiç kimse kusura bakmasın. Her yerde boy gösteren sözde siyasi parti pkk sözcüsü hdp neredeydi peki? Bakalım ne zaman anlayacaklar kullanıldıklarını.
doğan medyası, kekolar ve cehape medyası dışında (ki yüzde 30 civarı ediyor) halkın sikinde mikinde olmayan olay. öyle ya kanalizasyon esanslı mahallelerine yabancı sokmamakla övünen, üniversite okuyanı bile türk bayrağı görünce it gibi saldıran ama aynı zamanda o ülkenin memuru olmak için de can atan, masumların katillerini methiyeler düzen ve politik şiddeti savunan enikler gümledi diye neden vah diyelim ki? bu orospu çocukları değil miydi burakcan karamanoğlu'nu öldürdük diye ortada dolaşan, bu enik yavruları değil miydi ege üniversitesindeki katillere selam çakan, bu veled-i zina sürüsü değil miydi savcıyı cezalandırdık diye caka satan. niye üzülelim ki?

ayrıca üç beş embesil öldü diye neden insanlık ölüyor ki?
leşleri bile kendilerine yakışır biçimde karşılanmıştır.
olaya gel, devlet uyuyor mu acaba o kalaşnikofu bir tarafına sokması lazım halbuki oradaki eniğin?
http://www.sabah.com.tr/g...re-uzun-namlulu-karsilama

olmadı bak...
pkk kurulduğu 1976'dan 1984 yılına kadar hep kürt sol hareketini vurdu. amacı kendini tek irade yapmaktı. başardı. güneydoğu'da pkk'ya rağmen sol bile olsa söylemde bulunmak ona bağlı değilseniz çok zor. 2011 genel seçimlerinde tunceli'de chp 2-0 yaptı diye chp binası taşlandı. ferhat tunç o iğrenç üslupla "yapmayın arkadaşlar" deyip ardından "lakin halkı da anlamıyorum nasıl chp'ye oy veriyor" diye ekledi.
güneydoğu'daki tüm faili meçhullar hep devletin üstüne yıkıldı. eee bu cinayetlerden birini bile mi pkk işlemedi?

suruç saldırısını pkk yapmıştır. penguenlerin ayak parmaklarının arasının kaşınması sorunu için yapılan eyleme bile katılan hdp'liler nedense suruçta yoktular.
http://www.uludagsozluk.com/e/28591202/
malum kesimden başka kimsenin umrunda olmayan patlama. sanki ilk defa bir patlamada insanlar ölüyormuş gibi büyütmenin de bir anlamı yok.
Doğuya uzulmuyorum dersem dogulu bir kurt olarak komik olurum. Su malum orgute ve onlara yardim edenlere zerre uzulmuyorum. Keske sizler de bunlara uzuldugunuz kadar bunlarin ulke icinde oldurduklerine, ya da ulke disina cikarsak, dinini rahatca yasayamayip ustune zulum goren filistine dogu turkistana misira falan uzulseydiniz. Kimler yapti bilmiyorum. Bir terorist bir baska terorist hevalcikleri oldurdu. Geriye aglayan analar ve yikanan beyinler kaldi. Ben mazlumlara uzulurum. Ne olduklari belirsizlere degil. Sorun degil ama. Siz oyuncak kutularina bakip daha fazla uzulup gaza gelin.
(bkz: suruç ta ölen pkk yandaşları)
yakalanan canlı bombanın itirafına göre olayı organize eden hdp' ymiş.

ifade tutanağına göre bombanın konulmasında amaç gelecek seçim için oyları arttırmak.

https://twitter.com/kuscu...status/623827010528260097

bunu daha önce eşbaşkan figen yüksekdağ da söylemişti.

kendi seçmenini oy için bombalayan bir kafa ve buna layık olan bir seçmen kitlesi.
aynı seçmen hala devleti suçluyor. kör ve sağırsanız devletin suçu ne.
üzülmediğim saldırıdır. nasıl ki pkklılar şehit olan polislerimiz için üzülmeme hakkına sahip ise bende bu saldırıya üzülmeme hakkına sahibim. gerçek şu ki bu ölenlerin en az yarısı dağa çıkarak, canlı bomba olarak veya üniversitelerde orada burada gençleri zehirleyerek ülkeme zarar vereceklerdi. niye beni öldürmek isteyen, benim halkımın kökünü kazımak isteyen terör örgütünün sempatizanlarına üzüleyim ki? dhkp-c rize'de ülkücülerin toplantısını bombalasa bunlar üzülecekler miydi? hiç sanmam. halay çekerek kutlarlardı. biz en azından halay çekmiyoruz. arada masumlar da vardı, oyuncak götürüyorlardı yalanıyla ancak geri zekalı komünistlere propaganda yaparsınız siz. zaten giden elemanların bazıları da sosyal medya hesaplarında savaşmaya gittiklerini açıkça yazmış, onu geçtim o toplantıda bulunmak o örgütlerin içinde olmak bile bana göre vatana ihanet. daha geçen gün suriye türkmenlerine katılıp şehit olan kardeşimiz için ekşide ana avrat söven adamların zihniyetine ben niye üzüleyim ki? kendileri pkk'ya katılınca kahraman, biz türkmenlere katılınca faşist, orospu çocuğu oluyoruz. hadi lan oradan.
uzun zamandır entry girmiyordum,bu olaya kısmetmiş.genç ölümü çok acı,o evler şimdi nasıl yanıyordur kim bilir..bu olaya hiç üzülmeyenlerden değilim, olamam; fakat üzülüyor olmam bazı gerçekleri görebiliyor olmamı engellemiyor. ben her milletin kendi ülkesini kurmak istemesini doğal karşılıyorum. ölen kişilerden bazılarının facebook profillerine girdim,çoğu pkk sempatizanlığını sayfalarına kadar taşımışlar.hatta bir tanesi direkt olarak bir teröristin fotoğrafını profil fotoğrafı yapmış. bilgilerinde edebiyat fakültesinde okuduğu ve istanbulda yaşadığı görülüyor.ne kadar demokratik gözle bakarsam bakayım ben o profilin sahibine dağdaki terörist kadar saygı duyamıyorum ya olmuyor işte. o adam elini taşın altına sokmuş ölümü göze almış çektiği çileye karşılık olarak ama sen böyle nasıl diyeyim işin kolayına kaçar gibi hem türkiyenin olanaklarından güzel güzel faydalanıp elinde eşitlik ve adalet gibi pankartlarla bu ülkede 30 yıldır katliam üstüne katliam yapan terör örgütünü bu süslü sloganlarla destekliyorsun ve belli ki şehit haberlerinde hiç için acımamış,umrunda değil yani. çık kardeşim o dağa sen de... ne bekledin.ya sen ölürdün ya türk askeri. bu ülke ne kadar sinirlendirse de büyük ülke ve bazı refleksleri var ayrılıkçılığa karşı,eskiden daha delikanlıca yapıyordu dağlarda pkk kovalayarak.şimdi başka yöntemler deniyor,ne kadar başarılı olur bilemem.demem o ki; kürt hareketi hdp denilen partiden kurtulup "pkk terör örgütüdür ve onları tanımıyoruz" diyebilen bir parti veya organizma geliştirmeden alabileceği destek en fazla işte bu yüzde 13 olur. hdp kürt halkının içine sinseydi yüzde 30 oy alırdı,siz daha kendi halkınızı etkileyememişsiniz ama iç anadolu, karadeniz ve ege insanının tam desteğini istiyorsunuz.neyse;tanım olarak üzen ama çok da anormal olmayan terör eylemi
mit'in bdp ve akp ile ortak karar alarak gerçekleştirdiği patlamadır. işid işin içinde değildir. sadece işid türkiye'de neler döndüğünü türk ve kürt halkından daha iyi bilmektedir. siz uyumaya devam edin.
her boku mit'e atmak ne kadar kolaycılık tıpkı mısır piramitlerini uzaylılar yaptı demek kadar aptalca. ülkeyi suriye bataklığına çekmek, pkk/pyd sempatizanlığı oluşturmak, ışid ile mücadele bir neden oluşturmak, adi örgütün yeniden aktif hale gelmesi için bir neden araması bunlar hep düşünülerek yorum yapılmalı.