bugün

danny green rezalet oynuyor. 7 de 0 atış oranı.
ulan ben bunun için mi bu kadar uykusuz kaldım dedirtmiştir. beklediğim gibi geçmedi şimdiye dek.
ilk yarısı 46-44 kapandı ama spurs ün boyalı alandan daha fazla sayı bularak daha dengeli oynamış olması, şuta dayalı oynayan heat e göre daha doğru. ikinci yarıda heat in potaya yakın bölgelerden isabet bulması çok daha doğru olacaktır. spurs o bölgeleri iyi savunuyor ama yenmek için bu savunmayı belli oranda kırmalısınız. lebron 15, wade 14, battier 9 sayıyla bitirirken duncan 13, parker 10 sayıdalar.

wade sahadayken lebron un kenara çekilmesi değil, oyuna daha fazla yön vermesi hücumda çok daha verim kazanmalarını sağlayacaktır. ayrıca bosh henüz sayı bulamadı ve 3 faulle oynadığından süre de alamadı, dikkatli olup yanlış faul yapmadan 10-15 arasında sayı katkısı yapması gerekiyor.

hakemler yine iş başında bu arada. heat in bloğuna faul çalıyorlar, duncan a hiçbir müdahale olmamasına rağmen basket faulden sayı kazandırıyorlar. böyle giderse yine 2 rakibimiz olacak sahada...
heat'in dandik hücum organizasyonlarına rağmen ilk yarısını önde bitirdiği maç. süper çekişmeli geçmiyor ama du bakalım.
böyle 7. maç mı olur amuniyyum. dany green de bi yere kadar amk nba finalleri 7. maçında ne beklıyosunuz lan allahın green'inden.
savunmalarda adeta direniş vardır (bkz: direnmiami).
Ponpon kızların yerini yaşlı amca ve teyzelerin aldığı maçtır. Binlerce mac izledim boyle bir seye ilk defa sahit oluyorum.
lebron un 5 üçlük isabetiyle çılgın atmaya başladığı maç. 24 sayıya ulaştı ama 3. çeyrekte leonard da iyi başladı ve şimdiden 9 sayı buldu. heat hala dış atışlardan sayı bulmaya çalışıyor ve başarıyor da, ama spurs daha kontrollü oynayarak sonuca gidebiliyor. roller değişebilirse daha iyi olacak. wade 18, duncan 17 sayıyla maçın diğer etkili isimleri.

heat savunması 2 maçtır danny green üzerinde iyi işliyor ve sadece 1 üçlüğü var. gary neal da yine son birkaç maçtır olduğu gibi ortada yok. savunmada böyle götürmeleri lazım...
heyecanı ve basketbol kalitesi üst düzeyde olan NBA final serisinin son maçı.
chalmers ın son saniye üçlüğü ile son çeyreğine 72-71 girilen maç. iyiden iyiye heyecan arttı ama heat in artık dış şutlarla risk almaması ve içeriden oynaması gerekiyor. özellikle lebron-wade ikilisinin bitiriciliklerini kullanması gerek. tamam battier 4, lebron 5 üçlük buldular ve karşılarındaki savunma iyi ama şampiyonluk için bu şart. ayrıca top kayıplarında 7-12 şeklinde gerideler ve son çeyrekte top kaybı lüskleri yok diye düşünüyorum. oyunun 2 yönünde dikkatli bir performans sergilerse bu işi götürür heat.

lebron 28, wade 18, battier 12, chalmers 12, duncan 17, leonard 14, ginobili 13 sayıda kapattılar.
heat yine rekora doğru gidiyor bu arada. 11 üçlük oldu ve rekor 3. maçta 16 ile spurs e ait.
hakemler aynen devam ediyor. az önce lebron serbest atış kullanırken ihlal var diye sayıyı vermeyip atışı tekrar kullandırmadılar, şimdi de parker savunmaya takılıp topu kaybetmesine rağmen 24 sn bitiminde hava atışı çaldılar. hadi bakalım...
bi 6. maç değil.
hakemlerin spurs'u iyiden iyiye kollamaya başladıkları maç.
88-82 devam ederken pota altında hatalı yürüme yapan duncan a basket faul çalınan maç. fark 3 e indi ama daha ne kadar hakemleri yenmek için ekstra uğraşmamız gerekiyor bilmiyorum. son bir gayretle fark 6-7 civarlarına çekilebilirse heat bu işi götürecektir.

diren miami!
spurs un kazanmasını istediğim müsabaka.
sanırım heat şampiyon oldu diyebiliriz.
chalmers fark 2 sayıyken 2 atış kaçırdı sağolsun ve üstüne green in stepsi çalınmadı, neyse ki spurs sayı bulamadı ve 90-88 devam ediyor. yeter artık bitirin şu maçı!

bitime 39 sn kala top miami de. sayı bulurlarsa biter bu iş...

edit: lebron james! 92-88 bitime 28 sn var!
bitime 23.5 kala lebron un 2 atış kullanacağı maç. ikisini de atarsa olay bitmiştir.

edit: ve attı! 94-88 ile son bölüme giriliyor. heat şampi...
serinin 6.maçında ray allenin son saniyelerde attığı 3 lüğün öneminin daha net ortaya çıkmasını sağlamış olan NBA final serisin 7.maçı,
miami heat in 95-88 kazanarak şampiyon olduğu maç. lebron james in bu kadar baskı altında bu şut performansına helal olsun demek gerekiyor. artık lebron james eleştirileri de biter büyük ihtimal. dwyane wade böyle önemli bir maçta yapması gerekeni çok iyi yaptı. shane battier e de bu üçlük performansı ile saygı duymak gerek.

istatistikler;

lebron james 37 sayı 12 rebound 4 asist

dwyane wade 23 sayı 10 rebound

shane battier 18 sayı 4 rebound

mario chalmers 14 sayı
wade in serbest atışlarıyla bitime 16 sn kala 95-88 ve heat şampiyon!

helal olsun size lan!

bütün seri boyunca lebron a atıp tutanları buraya tebriğe davet ediyorum. biraz delikanlılarsa eğer...
an itibariyle miami nin kazanıp şampiyon olduğu maçtır.
miami heat'a şampiyonluğu hayırlı olsun denilen maç. ayrıca da maçı 2 den 1 e getirdiği için de iddaa severlerin sözcüsü olarak teşekkürü bir borç biliriz. neyse işte iddaa tuttu eyvallah sas ve miami.
duncan'a üzülsem de 2005'den beri desteklediğim Miami'nin şampiyonluğuna sevindiğim maç olmuştur.