bugün

tüp atılıdı deniyor da, yokmuymuş burada herhangi bir güvenlik kamerası, mobese diye akıllardan geçmiyor değil.
arkdaş durun hele biraz sakin olun. elbette güvenlik kaydı da vardır, bilgi de vardır. her kafadan bir ses çıkmasın yeter.
her olayda da işi siyasete bağlamayın bi. devir birlik zamanı. iğrenç gözüküyorsunuz bu durumda bile siyaset yaparak.

allah yaralılara acil şifa versin.
ya "birisi tübü camdan attı, tüp ldp li aracın üzerine düştü, patlama oldu" deniyor.

ankara'nın göbeği kızılay, tüm binalar doğalgaz bağantılı değil mi? üstüne üstlük bu sıcakta ne gazı bu böyle, hadi doğalgazda sorun yaşandı diyelim tüple yemek pişirme veya birşeyi ısıtma olayına gittiler, ama hangi akıl o tüpü candan dışarı atar ya? hadi diyelim 2 kişi kavga etti eline ne geçirdilerse birbirlerine fırlatmaya başladılar, birisi tüpü aldı eline fırlatayım derken, ötekisini ıskaladı tüp te açık camdan hooop dışarı, bu mudur yani? yahu kalem fırlat, bardak fırlat, ne bileyim al eline sopayı kovala da, tüpü kim fırlatır ya?

bence terör saldırısı, hatta tüp fırlatılmış olabilir ama bilerek ve istenerek, o gazlı araca denk getirildi ki infilak büyük olsun, benim aklıma o geliyor, illa işin içinde tüp var ise tabi...
bülent arınçın yaptığı açıklama ile araç içinde bomba olduğu söylenen patlamadır.
can kaybı yok.on beş yaralı var açıklamasında bulundu az önce beşir atalay.
tanım : 20 eylül 2011 de ankara kumrular da gerçekleşen patlamadır.

şiddetli patlama sesinin ardından ortalık karıştı. kızılay polis kaynıyor efendim. o değil de bu insanlar neden halen ikinci bomba olduğu söylenirken illa bombayı görmeye çalışırlar ben onu anlamamadım. millet birbirini eziyor olay yerini daha yakından görebilmek için. bir an ofise gidemiyeceğimi sandım ama fevzi çakmak caddesi polis tarafından kapatılmamış kullanılabiliyor. bazı sokaklara giriş çıkış yasak.
israil destekli pkknın yine iş başında olduğunu gördüğümüz saldırı. "metropolleri de bombalarla doldurdunuz biliyoruz" diyen devlet bizim bilmediğimiz başka bildiğiniz bi şeyler varsa söyleyin de ona göre davranalım.
gözaltına alınan kadının "kahrolsun faşizm,yaşasın mücadelemiz" cart curt diye bağırdığı patlamadır.sokam öyle mücadeleye.
http://www.posta.com.tr/t...tlama.htm?articleid=88608

patlamada can kaybı olmadığı şüpheli bir kadının gözaltına alındığı belirtiliyor.
hala bazı malların israil diye ağlamasına neden olmuş patlama.

sikeyim sizin göt yalayan dillerinizi be. insanlar parçalanmış, canlar yanmış hala üzerinden siyaset yapıyorsunuz. bir devlet vatandaşını koruyamıyorsa israil'e kafa tutmuş, abd'ye kafa tutmuş kimin keyfine?

önce beni koruyacak. her gün bomba patlayan, şehit verilen bir ülkede yaşamak istemiyorum artık.
binlerce polis,milyonlarca asker devletin vatandaşını koruyamıyorsa diyecek laf yok. patlamanın olduğu yer güven parkın yanında, ve orada hergün en az 500 polis bekliyor anlam veremiyordum neden bekliyor diye ama yine anlam veremiyorum polislerin yanında bomba patlıyo haberleri yok, kısacası can güvenliğimiz yok sözlük!
dış basında patlama son dakika haberi olarak yer buldu,

the guardian:

http://www.guardian.co.uk...ks-turkish-capital-ankara

the independent:

http://www.independent.co...turkey-blast-2357779.html

bbc:

http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-14985496
tüp atıldı diyenlere inanırsak yine sadece türkiyede olabilecek bir olay gerçekleşmiştir.
pkk'nın değil komünist itlerin, halk düşmanlarının, ensest mahsüllerinin, köpeklerin son vukuatı gibi duruyor. e tabi kendilerinin dilinden anlayanlar sokaktan çekildi meydanı boş bulan eniklerde her zaman yaptığı gibi masum kanı dökmeye başladı.

bu arada ankara kızılay'da büyük bir patlama daha bekleniyormuş söylenenlere göre. bölgede bulunan polis yığını ondandır sanırım.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/18777919.asp "dikkat! yaralılar için kan aranıyor" "ankara'nın göbeği cehenneme döndü" başlıklarıyla vermiş hürriyet web sitesi bu haberi. sanırsın 11 eylül saldırısı yaşanmış. kaç milyonluk başkentte, şükür ki ölü yok, yaralı sayısı da fazla değilken, böyle amacını aşan abartılı haberler, ancak teröre hizmet eder.
yok biri dışarı yanan tüp atmışta yok o tüp lpg'li aracın üstüne düşmüşte, yok bilmem ne.

yemeyin bizi aga, bir tüp, ya da bir lpg'li araç bu kadar hasar veremez. basabaya bomba bu;

http://galeri.haberturk.c...amadan-ilk-goruntuler/1/1
duyar duymaz ankara'daki ailemi aradığım saldırıdır. o bölgeye uzak olsalar da, ne olur ne olmaz.

o değil de diken üstünde yaşıyoruz resmen. sürekli bir korku halindeyiz. yayında ve yapımda emeği geçenlerin allah belasını versin.
sağlam bir kaynaktan alınan bilgilere göre ölü vardır. 2 tane dir. ailelerine sabır diliyoruz.

not: inşallah yanılıyorumdur. eğer ölü yoksa editlenecektir.
patlamanın olduğu bölgede şüpheli bir kadının gözaltına alındığı patlamadır.

karışık günlerin ertesinde yaşanması komplo teorilerini getiriyor akıllara. gözaltına alınan kadının slogan attığı söyleniyor ama hangi yönde slogan atıyormuş öğrenilememiş ne yazık ki. altından bir hinlik çıkacağı kesindir. çankaya kaymakamlığının önünde neden patlıyor o araba? tampon dahil, arabanın tamamı, bu tür eylemleri planlayıp uygulayanlara monte edilsin.

patlamada hayatını kaybedenlerin ailesine sabırlar diliyorum.
tüple bombayı ayırdedebilecek biri yok mudur devlette dediğim basiretsizlik örneği patlama sonrası yaşanmaktadır.

ölü var, ölü yok.
bomba, tüp.

vatandaş hangisine inansın?
kumrular sokak'ta gerçekleşen, 3'ü ağır 15 kişinin yaralandığı patlama. polisler aracın birindeki bombanın patlamasından dolayı olduğunu söylüyor, bazı görgü şahitleri de araçların üzerine yüksek bir binadan alev alan bir tüp atıldığını söylemiş. yaralılara acil şifalar diliyorum, inşallah can kaybı olmaz.

tam da kızılay'a gidecektim iyi mi? insan korkuyor ister istemez "ya benim gittiğim yerde de bir şey olursa" diye. bu suçu işleyenlerin allah belasını versin, bu terörü destekleyen hainlere de lanet olsun.

edit: 2 kişi hayatını kaybetmiş. ölenlere allahtan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyorum. ayrıca bu işte kimin parmağı varsa tekrar allah belasını versin. ayrıca hükümetin de ayakta uyuduğunu gösterir bu patlama.

edit 2: ölü sayısı 3'e yükselmiş. allahım, inşallah daha fazla olmaz.
bir kazanın olma olasılığını zayıf görüyorum. o eylem yapan kıza gelince olayı maniple etmeye çalışan kurban olarak görüyorum. (konuyla alakasız şahsiyet)

şu an internette yoğun bir bilgi kirliliği var, her ağzıdan bir ses çıkıyor.

bu arada kızılay trafiği felç. sanırım bir iki saate kadar her şey yoluna girer lakin olan patlamada yaralanan insanlara oldu.

şu an için kızılay çevresinde hayat normal akışıyla devam ediyor.

kan aranıyor ilanına gelince hastahaneler bölgesine yakın bir bölgede olduğu için gereksiz haber olarak görüyorum.
devletin yetkili mercileri tarafından 'bombalı saldırı' olduğu teyit edilmiş ve açıklanmıştır.

pkk'nın yaptığı ise bilinmekte ama açıklanmamaktadır.
gözaltına alınan bir kişinin 'bdp ankara toplantısına' katılan ve daha öncede bdp eylemlerinde bulunmuş bir terörist olduğu açıklanmıştır.

hükümetin pkk'ya tanıdığı toleraslar, artık türk milletini tehdit eder hale gelmiştir.
bunu saklamak abest ve ard niyetliliktir.

yaralılara acil şifa, hayatını kaybedenlere rahmet ve geride kalanlara başsağlığı diliyorum.

teröristleri ve onları koruyanları lanetliyor; tepkisiz kalıp, milleti uyutmaya çalışanları ise kendilerine gelmeleri için uyarıyorum.
cumhurbaşkanının hayatını kaybedenlerin olduğunu söylediği patlama.
yakalanan şüpheli kız birde insanlık onurundan bahsediyor. çoluk çocuk ayırd etmeden bomba patlatanların sahte insanlık onurlarını lanetliyorum.