bugün

Hayırlı forumlar.
faiz haram kanka helal yoldan para kazan .
Faiz haram muhterem.

Sen en iyisi o 20 bini ver bana, iş yapalım, 6 ay sonra 50 bin lira olarak al. Aylık 5 bin fena sayılmaz heralde.
Akbank'tan hesapladım, sonuçlar aşağıdadır. Aslında mantıklı geldi. 200 bin liraya ev alıp 1 milyara kiraya vereceğine 200 bin lirayı faize yatırıp her ay 1300 küsür lira kazanabilirsin. Hem paranda hep bankada hazır durur, acil çok uyguna bir şey denk gelirse anında nakitle alırsın.
görsel
görsel
150 bin tl yatırarak mevcut aylık asgari ücret kadar kazanabilirsin yattığın yerden trol kardeş.
görsel

Faiz boşuna haram değildir. Vicdanın el veriyorsa patlayana kadar ye.
akp hükümeti bilerek mevduat faizlerini 0 da tutuyor; ama sebebi haram olması falan değil. zaten yukarıdaki bilgilerin çoğu da çöp. farkındaysan kredi kartı borcu ödemelerinde 0 faiz, ev kredisi ödemelerinde 0 faiz diye bir şey yok. benzeri kredi ödemelerinde de 0 faiz diye bir şey yok. geri öderken 0 faiz diye bir şey yok fazlasıyla ödüyorsun. kimse buna haramdır demiyor. aktroll pıstı şu an.

mevduat hesabına yatan para bankanın hacmi olarak gözükür banka bu parayı teminat göstererek bol bol kredi dağıtır. yani bankaya koyduğun 40 milyon dolar aslında bol bol çalışır.

0 faiz olayının haram ile alakası yok. akp mevduat hesaplarındaki paranın sıcak paraya dönüşmesini 0 faiz olayıyla sağladı, herkes mevduat hesaplarını başka bir hesaba dönüştürdü çünkü mevduat para vermiyor artık. eğer fark edebildiyseniz bankalar altın hesabı diye bir hesap çıkardılar, bu da mevduat hesaplarının alternatifi. faiz haramdır diyen teyzeler amcalar paralarını altın hesaplarına yatırdılar. aslında aynı bokun laciverti ama bizim çomarların kafası böyle çalışıyor.

ne diyordum. 0 faiz oranı yüzünden türk lirasının değeri düştü şu an. neyse ayrı konu. uzun vadede hep altın kazandırır.
3 günlük dünyada değmez faiz yemeye.