bugün

görsel

Bir sahur programında vatandaşın sorduğu sikimsonik soru...

Swh...

https://twitter.com/metro...tatus/1768163233934835882
normal şartlarda insan şöyle bir durumda kendisine bile itiraf edemez bu durumu başbaşa kalınca ama bu numuneler bir de canlı yayına bağlanıp soruyor ne yapacağım diye...
hocadan "4 e kadar yolu var evladım istersen 2 hanımla daha nikahlan onlardan da çocuklar yap" demesini bekleyen bir dingilin sorusudur. bak bul bu adamı sor aynısını söyler sana. hani pişman olduğu için falan sormuyor "daha da yapabilir miyim" in yolunu yapıyor kuntiz.
islam kolaylik dinidir derler, dogru.
Normal sartlarda karisini aldatmak, yasak iliskiye girmek, yasak iliskiden cocuk doguran kadina "hafif kadin" falan denir ama islam sayesinde hicbir anayasal sorumluluk ustlenmeden olayi "dini nikah" ismi altinda temize cikariyorsun... Missss gibi valla.
Karının rızasını almadıysan ikinciyi alamazsın karın haklı, uçkuruna çocukları bahane etme demek istediğim adamdır.

Bu erkeklerin çok eşlilik sevdası nedir ya. Dindar olanı dini olayları kullanıyor, dindar olmayanı, yok karım şöyleydi böyleydi, yan yattı çamura battı diyor. Tek kadınla yaşamak bu kadar zor mu ulan?
3. çocuğa ne gerek varmış ki. çocuklara bakmak önemli olan. çocuklarına bakamadıktan sonra 3 çocuğun olsa ne olur ama benim babam da aynı bunun gibi beni yapmış. benim babamın da benden başka 2 ya da 3 çocuğu varmış.
Orospuluğun / şerefsizliğin, din kisvesi altında modernlestirilmeye çalışılmış hali.

Midesizlik.

Evet
Dini nikahlı eşinden çocuk yaptıysa, dini nikahlı eşiyle birlikte büyüteceklerdir. Tam olarak ne hakkında bilgi almak için soru sorduğunu bilmemekle birlikte, cümledeki 'dini nikahlı' ifadesinin, kendisine laf edilmemesi için sonradan eklendiğine ve doğru olmadığına neredeyse eminim.

Özgür olan her insan, başkalarına zarar vermemek ön koşuluyla; istediği kişiyle, istediği koşullarda, istediği kadar birlikte olabilir ve istediği kadar çocukta yapabilir.

Bu konu, en özünde bizi zerre bağlamaz, bağlayamaz da.
ismini vermek istememiş ama söyledikleri ile sıfatını açık etmiş.
Çok iyi yapmış. 4'e kadar yolu var, hatta şiiler 4 örnek 10 bile olur, derler. Bence iyi yapmış.
imam nikahlı ikinci karı çık aklımdan.