görsel

Beşiktaş'ta 16 katlı binanın alt katında yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda polis itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Yangında mahsur kalanların olduğu belirtildi. Yapılan belirlemelere göre yangında 27 kişi hayatını kaybetti. Binadan çıkartılan bir kişinin durumunun ağır olduğu bildirildi

https://www.odatv.com/gun...inasinda-yangin-120036974
ölenlerin hepsi işçiymiş. peki bunun sorumlusu ceza alacak mı?
Akıl alır gibi değil.
son derece üzücü bir gelişme. ölenlere Allah' tan rahmet, aileleri ve sevdiklerine başsağlığı diliyorum.
Rezillik aq.

Plastik köpük kumaş her türlü yanıcı madde kullanılıyor inşaat malzemesi dekorasyon malzemesi olarak.

Kafası çalışan hiç kimse yok mu.
Ülkede her şey çok pahalı, insan hayatı hariç… are.
29 oldu.

Allah rahmet eylesin...
Ihmal...

batıda hükümet istifa ettirecek bir olay...

Yakında bu kazayla ilgili detaylar ortaya çıktıkça bu habere "erişim yasağı " getirilir!!

Akp'nin politikalarının bir sonucu.

Bunu adam gibi araştırsan neler neler bulursun, ama araştırtmazlar sana.

Erişim yasağı getirir, geçer giderler...

Bu yeni "istanbul havalimanı"nın yapımında 5bin (29 diil 5000, yazıyla 5bin!!) Işçi öldü iddiası vardı, hatta yapım esnasında ayaklanmıştı işçiler, n'oldu ona?!... hiçbi şey olmadı!! Erişim yasağı geldi, bitti gitti!!

5bin işçi amk, 5 bin!!

Bunların hepsi skandal, ama alıştık biz böyle skandallara...

Türkiye 'nin çıkmış çivilerini yerine çakamazsak, bizden de bi halt olmaz, diyiim size !!
Bu kadar insanın tadilat işçisi olması hayatın olağan akışına uygun değildir. Şüpheli bir olay.
Ne oldu açığa kavuşturulmalı, sorumlular cezalandırılmalı.
Nasıl bir bina ki yangında bir anda 29 kişi ölebiliyor? Hemen müdahale edildiği de söyleniyor. Tuhaf. insanın aklına yatmayan bir tarafı var. Tadilat için o kadar işçinin orada olması da garip geldi bana. Çok fazla değil mi tadilat için? Akıl alır gibi değil. Allah geride kalanlarına sabırlar versin.
Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır diliyorum.
Gün içerisinde alınan, yürek yakan bir haber...

Hayır ilgili mekana da bir çok kez gitmişliğim vardır, üzerinde 16 kat olduğu hiç dikkatimi çekmedi....

Olayla ilgili müdürü vs göz altına almışlar, sektör bilgim ve tahminimce kaynak yapılırken sıçrayan alevler, tiner türevi bir yanıcı maddeyle temas etti ve patlama yaşandı, etraf zaten plastik dolu, sonra da yandı her taraf...

Ben burdan kafam güzelken çıkamıyorum, o panikle insanlar zorlamıştır baya, koridoru, merdivenleri falan içerisi yürü allah yürü bitmiyor...

Ölenlere Allah rahmet eylesin...
Adalet bakanlığı'nın açıklamasına göre 5 kişinin gözaltına alındığı olay.