Patlama az önce oldu umarım ölen ya da yaralanan yoktur.
Hala 1 nisandayız şaka mı yapıyosun ?
Yok be kardeşim ben saatin farkında değilim. Valla var böyle bir durum dua edin de bişey yoktur inşaallah.
Patlama oldu . Ya askerlik şubesi yada alay diyorlar .. bende duydum. Kızıltepeliyim.
mardin'in nusaybin ilçesi'nde operasyonlar devam ederken, pkk'lı teröristlerin tuzakladıkları patlayıcıyı infilak ettirmeleri sonucu 6 polis şehit oldu. göçük altında başka güvenlik görevlilerinin bulunduğu ihbarı üzerine arama kurtarma çalışması başlatıldı.

nusaybin'de 14 mart'ta sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından güvenlik güçleri, kazılan hendekleri kapatmak, barikatları kaldırmak ve pkk'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyonlarını sürdürüyor. bugün ilçenin dicle mahallesi akay sokak üzerinde güvenlik güçlerinin operasyon düzenlediği binaya girişleri sırasında pkk'lılar tuzakladığı patlayıcıyı uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. şiddetli patlamada binada göçük meydana geldi.

olayda 6 polis şehit oldu.
allah rahmet eylesin.
artık şehit var mı diye değil ,kaç şehit var diye sorduğumuz günlerdeyiz.
Pkllı Kürtler yapmıştır. Allah rahmet eyleşin tüm şehitlerimize.
kürt sorunu çözülmeden terör bitmez.
ülkenin yönetim şekliyle ilgili birilerinin istediği oluncaya dek böyle gider bu süreç.
zaten ne garip, bu süreç tamda onların canının sıkılmasıyla başlamıştı değil mi?

olan askerimize, polisimize oluyor..
allah rahmet eylesin..
bilhassa nusaybinde taktik manevra değişikliğine gidilmesi gerektiğini göstermiştir. askeri polisi binaya sokmaya gerek yoktur. tanklardan yapılacak top atışları yeterli olacaktır. ulan allahsızlar akşam vakti sızlattınız içimizi.
ilk günden beri dediğim gibi çözüm sürecini başlatan ve başlamasına yardımcı olan kimse bu şehitlerin kanı ellerinde.Bu benim en yakınım bile olsa bu böyle biline.
Allah rahmet eylesin.
Bu duruma alışmak istemiyorum. artık öyle bir noktaya geldi ki aynı gün içerisinde hem şehitlerimizi defnederken hem de şehit haberleri alıyoruz. takip etmekte zorlanıyorum, alışmak ve unutmak istemiyorum.
Polis Kardeşlerimizin mekanı cennet olsun.
Hani sırf tayyip istiyor diye ne bok olduğunu bile bilmeden desteklediğiniz çözüm süreci var ya, işte onun eseriyle övünürsünüz umarım. Hala "tayyip mi patlattı bombayı", "pkk'yı suçlasanıza" gibi saçmalıkların arkasına sığınıyorsunuz ya alayınız hesabını verecek bu şehitlerin, alayınızın eline bulaştı o kan.
oğuz boyundan yine canlar eksildi, 12 azerbaycan da, 6 nusaybinde 18 yiğit düştü toprağa. rahmet olsun...
eğer binanın içine bir milyon kez askeri sokuyorsan ve onlar patlatıyorsa, teröristi uzaklarda aramamak lazım. asıl teröristler çok başka yerlerde, çoğu zaman gözlerimizin önünde.. işte bunun farkına varmak lazım... asker polis ölümlerine sevinen bu ülkede sadece pkk'lılar değil..
Daha önce böyle riskli binalara tanklar müdahale ediyordu. Şimdi deneme yanılma yoluyla asker ve polisimiz müdahale ediyor. Ölmezlerse bina temiz, ölürlerse bina tuzaklıdır.
Yazık, aynı gün tüm medya doğu tekrar imar edilecek diye goygoy yapıyor. Mağduriyetlerin gidebileceği, zararın tazmin edileceği müjdesi! Veriliyor. Giden canlar ve geride kalanların zararı nolacak?
https://www.facebook.com/...m/videos/1042315719161057
artık günlük olağan olaylardan biridir. Haber bültenlerinde sıradan bir trafik kazası gibi anlatılıp geçilir. Şüphesiz onlar vatan için çarpıştılar ama onları o binalara sokanların derdi kesinlikle vatan değil. Allah sebep olanlara lanet etsin.
Batman Kara Şövalye filminde Jokerin sözü geldi aklıma.

"Yarın bi çete üyesi ölecek desem veya bir kamyon dolusu asker havaya uçacak desem hiçkimse şaşırmaz. Ama bi belediye başkanı ölücek desem herkes çıldıracak. Fark ettim de plana göre gidince hiçkimse şaşırmıyor"
polis çocuğu olmaktan bir gurur duyuyorum. ülkemizde artık sıradan bir olay sayılır oldu. haber programlarında şehit haberlerine rastlamak insanı artık şaşırtmıyor. onca annenin babanın umutları, ufacık bir mermi veya şarapnel parçasıyla ölmesi ne kadar üzücü. acilen devletin bir önlem alması lazım.
mekanları cennet olsun.
polislerimizi şehit eden pkk değil, mardin valisidir.
şayet vali operasyona müdahale etmese o polislerimiz değil şehit olmak, burunları bile kanamazdı.

-aman binalara zarar vermeyin,
-şehre tank girmesin halk rahatsız oluyor,
-top atışı yapmayın halk rahatsız olmasın...

bunlar valinin ısrarları.

halk kim lan? halk kim? hangi halktan bahsediyorsun sen vali?

o halk dediğinin kim olduğunu biz çok iyi biliyoruz.

sen ve senin gibiler de o halk dediklerinle birlikte rahatsız olacaksın emin ol.
(bkz: 2 nisan 2016 nusaybin de 6 polisin şehit olması/#31980492)

cok dogru.
hukumet goz gore gore cozum surecinde onlar silah depolamis da biz onu gozden kacirmisiz ayaklari cekiyor.
ama bizim halkimiz hala gotunun kiliyiz diye geziyor ortalikta.
eden bulur diye bir laf var.
uzuldugum nokta ana kuzularinin bir bir dusup sehit olmasi.
yoksa geri kalanlariniz seyimde degil.