bugün

karnesinde birçok zayıfı bulunan çocuğun kendini avutması.
"çalış yavrum çalış" şeklinde devam ettirilebilecek bir diyaloğun giriş cümlesi olabilitesi yüksek cümle.
"2 nci dönem çok çalışıcam oğlum"

gelen ff lerden sonra bir anlık gaza gelmedir. devamında tamam sakinim denilir.
şu sıralar fazlasıyla duyduğumuz ama gerçekliğine pek kanaat getirmediğimiz sözcükler bütünü.
takdiri bırak akademik uyarıyı bile kaldıramamıştır.
an itibariyle içinde bulunduğum durumdur.
baba ile oğlunun rol değiştirme durumudur.
bir diğeri de kendi kendini avutmaktır. sırf 15 günlük tatil zehir olmasın diye.
2 haftadır içinde bulunduğum durumdur.
(bkz: zayıfı gelen çocuğun ikinci dönem 5 olacak yalanı)
yıllar önce lisedeyken 1. sınıfta sınıf tekrarı yapmıştım. ilk sene 8 tane zayıfım vardı. ben ikinci dönem yerine, 2 senemde çok çalışacağım oğlum demiştim. ikinci senenin ilk döneminde tekrar 8 zayıfım gelince haklı olarak babam şu soruyu sordu ;

babam: - oğlum sen geçen senede gördün bu dersleri, hala aynı dersler zayıf neden böyle oldu.
ben : - baba geçen sene anlasaydım kalmazdım zaten.
babam: - !!!???
Liseye başladığımdan beri kendime sürekli verdiğim vaatlarin başında gelir.
-olm biliyosun ben şimdi 1. dönem kızdan ayrıldım falan kasmadım yani vizelere büte biliyosun
+ ee ?
- yani 2.dönem sikip atıcam çok çalışam lan..
+ hadi bakalım...

2. dönem olur...

-abi şimdi sıcak falan hiç çalışasım gelmiyo biliyo musun. kızlar falan eğlenceli yani gezmek...
+ ya olm bi siktir lan bi siktir..
çaylakların en çaylağı * tarafından bir benzeşiği açılmış olan başlıksı. şudur ki; #10606994
bugün itibariyle gerçekleştireceğime inanmamama rağmen benim de aldığım karardır.*
bugün finallerin son günü olması dolayısıyla arkadaşlarımın sınavlardan çıkıp 2 dakikalık muhabbetin hemen sonrasında hemen gaza gelip söylediği sözdür. bugün bu sözü kaç defa duydugumu bilmemekle birlikte sonra hemen sakinleşip bir anda kimi yiyoruz amk böyle geldi böyle gider bu üniversitede anca 7 senede biter diye kafiyeli bitiridigimiz muhabbetin başlama amacıdır.
(bkz: yalan)
güncel Önemli Başlıklar