bugün

3,52 olmuştur.

ekmeği dolarla mı alıyorsunuz diyen çomarlar;
ekmeğe %25 zam gelmiştir.
Oyunbozan doğrucu mahmut gibi olmak istemem ama ekmek zammı haberi doğru mu? O haber geçen senenin olmasın?

Bugünün kurudur.
inşallah yılbaşına kadar 4 tl olur. yahu dolar 3.5 olmuş, ülkenin cumhurbaşanını denilen kişi çıkıyor hala yol yaptık diyor.
faiz düşsün diyor çok biliyormuş gibi. he canım iktisatçılar, bu işin bilimini yapanlar cahil, salak ama bi sen akıllısın.
oha arkadaşlar iç pazara bakarak bunu söylüyolar, haklılar, ama esas bomba dışarda. senin 455 milyar dolar dış borcun var, özel sektörün borcu hariç, dolar 2,80 iken 1,2 trilyon lira para iç pazar girdisi gerekirken bu borcu ödeyebilmek için, şimdi 1,6 trilyon lira girdi gerekiyo...

yani hiçbişey yapmadan 400 milyar lira daha artmış borcu türkiye´nin.

açıkça söylüyorum, böyle bi zarar tablosundan sonra akabeyi destekleyen adam direkt gerizekalıdır. böyle şeyler başka yerde olunca normal şartlarda hükümet devrilir, ama türkiye´de normal şartlar yok.

herşeye tabii ki de, herhalde ki de, kesin olarak da zam gelecek. allah´ın emri o. yoksa nası karşılıycak aradaki farkı?

al işte bak- reyiz dediğin diplomasız ekonomiyi anca böyle yönetiyo.

bunun sonunda bütün halkın alım gücü düşecek, alım gücü düsünce mal satışları azalacak, mal satışı azalınca devletin aldığı vergi azalacak, gümbürt diye sesler gelecek ülkeden.

iflasa gidiyo türkiye, haberiniz olsun.
bana kalırsa altın alınmalı, doların gerçekten karşılığı yok zaten bu yüzden altına endeksli. yalnız şöyle bir öz eleştiri yapacağım 3.50 yi aşmasını beklemiyordum, dolar bu seviyeyi kırmasını imkansıza yakın olarak gördüm ve buna inandım. fena çuvalladım artık yorum yapmamı gerektirecek bir durum yok. ytd.
az önce 3.5966'yı denemiştir. 3.60 çok olası. yılbaşına kadar 3.75 bile olası.
aşağıdaki sinepçattan görüleceği üzere 3.5938 trade etmiştir. sonrasında rahatladı ama size televizyonlara çıkan bilmem ne menkul değerler strateji uzmanı gibi konuşayım, ana trend yukarı.

görsel
Hükümete söveni anlarım ama tayyip düşsün diye doların yükselmesine sevinene sadece gerizekalı derim maaşlarımız düşüyor cebimizdeki para pul oluyor ama bu gerizekalılar seviniyor hükümetler gelip geçici olan bize oluyor.
Devaluasyon olacak ve yiyecek ekmek bulamayacagız ama olsun yol yaptı kopru yaptı şükür. Yeriz parca parca o yolları.