bugün

90 öncesi nesil genelde romantik ve cool, 93 sonrası nesil tikicandır * . bunların ise ne bok olduğu belli değildir. bir nevi sosyal geçiş formudurlar. şu yıllarda üniversitelerin büyük bir kısmını domine etmektedirler. en küçükleri 18, en büyükleri 22 yaşındadır.
günümüzde 19'undan gün almış 18 ila 22 yaşlarında olanlardır.
şu anda liseli olmayan nesildir.
erkekleri askerde kızları yatakta olan nesil.
adını feriha koydum dizisine reyting kazandıran nesildir.
sokakta oynayan son nesildir.
Yapilan tespit hangi ses araliginda yapilmistir bilinmiyor zira d sinifina daha uygun bir aralik bahsi geçen kisilikler. Ancak asil olay sudur ki bir kisi dogdugu yila göre degil yasadigi yere büyütüldügü ortama göre kisiligini sekillendirir. Eger 90 ve 93 yillari arasinda doganlari sosyal geçis platformu olarak adlandiracaksak. diger tarihlerde doganlari yüceltip yermemiz gerekir ki anlamsiz bi kargasa yaratalim.
ateri tadı alan, mario ile yapmadığı kalmayan, tank ile kartalı koruyan nesildir. bütün sanal hayatı bu olan nesil.

misketlere bilye demeyen nesildik aslında.
top kuma deyince içi acıyan ama takımları kurmanın liderliğini yaşayan nesildik.
köylerde çimenlerde çıkan o dikenli ilginç şeylerle ayağı kesilen nesildik.
burak kut çıkınca popo sallayan tiplerdik.
hepimizin saçları da uzun ve havalıydı.
sokakları yaşamış nesildir ulan!
erkekleri gerici, kızları verici olan nesildir.
Tam bir ara form olan nesil, geçmişin nostaljik çocuklarıyla şimdinin teknoloji bebelerinin arasındaki geçiş formudur. Bu grubun bir üyesi olarak şunu söyleyebilirim ki bizler şanslıyız.
tek bildiğim 90 sonrası doğum yasaklanmalıydı.
mal bi nesildir. çok insan tanıdım gördüm buna kanaat getirdim. not:ben de 90'lıyım.
90 93 arasında bulunan bir tarihten olduğum halde bu 3-4 sene içinde doğan insanlar kadar yavşakları görülmemiştir. bundan sonraki nesillerin normal olması dileğinin de hiçbir zaman gerçekleşmeyeceğini göz önüne alırsak insanlık bitme aşamasına gelmiştir.
sokakta oynayan belki de son nesil. mensubu olmaktan onur duyarım.
90 sonrasında doğanlarda bir sıkıntı var dediğim nesildir. şimdi bakıyorum ki ne otobüslerde yaşlı teyzelere, amcalara yer veren var, ne de büyüğüne saygı gösteren. biz tasoyla, misketle mutlu olurduk ulan ! biz ağır abi değiliz, sadece zamane bebeleri hafif kalıyor. *
övünmekle bir türlü bitmeyen bir nesildir.
son balta girmemiş orman niteliğindeki nesildir. bozukluklar pek yoktur bu nesilde. internet çağına değil de mario çağına doğmuşlardır. çocukluklarını chatle değil de sanal bebekle falan geçirmişlerdir. aynı zamanda çoğunun taso koleksiyonu olmuştur. sokağa inen son cici nesil olması sebebiyle baş üstünde tutulması taraftarıyım.
şu anki üniversite gençliğidir.
günümüz itibarıyla en güzel yaşlarını dersler ile heba eden nesildir.
hani hep efsanevi nesil deyip dururlar ya işte o nesil bu nesildir, özellikle 91 doğumlu olanları.*
çocuk çocuk nesildir diyecek idim farkettim ki değiller.
akabinde bir kaç şey daha farkkettim; yaşlandığımı genç olmadığımı...

sözlük yine ağlattın beni vicdansız.
arada kalmış nesildir. evrimdeki eksik halkadır. ne eskiyi adam gibi yaşamıştır ne de yeniye adapte olabilmiştir.
derslerini pek takmasalarda keyfine göre yaşayan ve benim de içinde bulunduğum nesildir.
öyle bir doğum tarihi mi olur ya, son kullanma tarihi gibi birşey olmasın sakın, internet gençliğidir, sokak oyunlarını bilmezler, sokak oyunlarından kastım; mahalle arası oyunları bilmemektir, gülle oynamak, topaç çevirmek, mahalle futbolu oynamak, çelik çomak oynamak, yedi kule oynamak, tüm bunları bilmemektir.
sevgiler...