bugün

erkek için idealdir. kadın içinse dişi hulk ne lan bu denir.
not: nedense sözlük aleminde çok spartacus var ne lan bu herkes 185 'im bilmem neyim madem bu kadar uzunuz neden boy ortamalarımız 172 çıkıyor. çoğunuz sanal alemde mabadınızdan boy uyduruyorsunuz.
erkekte hafif toplu ve iri bir vucüda neden olur.kilolu ve fit vücut arasındaki ince çizgidir, evet bende (bkz: kendimden biliyorum) kadınlarda ise gerçekten korkunç durur, kadınlar estetiktir dolayısıyla bu tür bir vucüt estetiği doğasında barındırmaz.
(bkz: hulk ekmek)
(bkz: orta boylu erkek)
kas olmazsa baya baya göt göbek sahibi olmaktır bu boy kiloda olmak.
erkek için ideal değildir, tam tersine kilolu olduğunuza işarettir.

Kilonuz
———————————— = sonucuna bakılarak beden kitle endeksine ulaşabilirsiniz.
Boyunuz

hesaplamanız sonucunda,Bulduğunuz değer ;
20 ve altı ise zayıfsınız, ufak bir diet ve sporla ideale yakın bir şekil alabilirsiniz.
20-25 arasında ise normalsiniz, formunuzu korumak için en azından "yarı-uzun" yürüyüşler yapmalısınız.
25-30 arasında iseniz kilolusunuz, spora acilen başlayın!!!
30-40 arasında iseniz tehlike çanları çalmaktadır. aman diyeyim kalp ve damar hastalıklarına yakalanabilirsiniz.
40 ve üstü iseniz zaten kadrolu sözlük yazarısınızdır. *

(kopyala yapıştır değil, alın teri...)

--spoiler--
boyum 1.85, kilom 75... hayatımın hiç bir evresinde protein desteği kullanmadım. buna rağmen yazın spartaküs gibi dolaşabiliyorum. ama bunu haftada dört kez yaptığım kyokushin kaikan çalışmalarına borçluyum.
--spoiler--

(bkz: spor candır)
kilodan fazlası, boydan eksiği olan bir erkeğin ölçüleridir sözlükdaşlarım.

ideali için; (bkz: 185 cm 75 kilo). herkes gibi ben de kendimden biliyorum.

ancak üzgünüm ki adım bora değil. o yönden biraz eksiğim var ama onu da kapatmaya çalışıyorum kızlar.
10 kilo verilirse fit olacak ölçülerdir.
ne erkek için ne kadın için normal bir durumdur. 85 kilo nedir 1.80 boyda. kilonun boydan 10 sayı düşük olması idealdir.
tersi daha idealdir; 1.85 boy 80 kilo.
yorumlarından anladığım kadarıyla ideal olmayan ve beni kilo vermem gerektiği düşüncesine iten ölçüler.
eğer +10 kilosu kassa süperdir ama yağsa evet 1.80 için 85 fazladır. 75 kiloda fln olursa tam olur.
erkekte boy olarak azdır. gerçi yurdum kızlarına göre idealdir. ayrıca 85 kilo olmak güzel tamam ama yağ oranı kaç vücutta? işte o önemli.
Eğer ciddi bir kas kütlesi varsa ideal kilolardandır. Fakat o 85 kiloda %25'den fazla yağ varsa sağlıksızdır.
180 boy 95 kilo olan erkeklerin götürdüğü kızları görseniz, buradaki kezbanların ne dediklerini sallamazsınız. sakın bunların dedikleri için diyet yapıp kilo filan vereyim demeyin. erkeğe kilo yakışır arkadaş. *

(bkz: göbeksiz erkek balkonsuz eve benzer)
Vücut geliştirme yapan bir erkek boy-kilo oranı.

185-90 olsa çok iyi olurdu kısa bence.
55 kilo eksik halim. biz yatırımı kendimize yaptık gardaş.
158 boyu olanlar ne yapsin?
ben buyum ve biraz kilolu olduğumu düşünüyorum. son 2 haftada 7 kilo verdim. Hedef 20'70'. bacak bacak üstüne bile atarken cevizler sıkışıyor.
Sahip olduğumdur.
Şişkodur.
vücut geliştirme gibi bir sporla uğraşıyorsa ve kas kütlesi normalden fazlaysa gayet normal boy kilo oranıdır.