bugün

Yalan yalan yalan . Isin ucunda o sigaradan kazanilacak para var . Nereye satmiyor ya ?
o bir şekilde temin edecektir zaten, sat gitsin babacım uğraştırma adamı.
özellikle süper marketlerde uygulanan hede hödö. örneğin; sırf küçük gösteriyorsunuz diye carrefoursa kasa görevlisi bir winston light istediğinizde şöyle bir bakıp "sen on sekizden büyük müsün?" diye sorduğunda cevap olarak ehliyeti suratına yapıştırırsınız ve o "aaa, gerçekten çok küçük gösteriyorsunuz" diye toparlamaya çalışırken içinizden kıs kıs gülersiniz.
"18 yaşından küçüklere sigara satmıyoruz, esrar ve hap satıyoruz"

uyuşturucu kullanma yaşı 12lere indi.
küçük çocukları sigara için markete, tekele gönderen sorumsuz büyüklerin sebep olduğu olaydır aslında. anneye, babaya, dayıya, salim abiye alınan sigaralardan kontrol mekanizmasını yitirmiş market sahipleri artık sormaz duruma gelmişlerdir.
sorumlu sadece satanlar değildir.
(bkz: parayı veren sigarayı tüttürür)
(bkz: yanlış anons).
Genelde zengin muhitlerde karşılaşılan eylemdir. Cevap olarak şimdi gidip bir sene sonramı geleyim? dediğimde adamın gözlerindeki siktir git ifadesini görmeliydiniz.
(bkz: külahıma anlat)
bunu diyen insan 18 yasindan kucukse vay halinedir.
bunu yapan bakkal ne güzel bakkaldır.
15-16 yaşlarında başladım sigaraya ( kesinlikle övünmüyorum. ) ve her girdiğim bakkaldan, marketten rahatlıkla temin edebiliyordum. Çok mu kemikliyim ki ? 30-35 yaşlarında gösteriyorum da ondan mı satıyorlardı ? Uygulanmayan fakat uygulansa çok güzel olabilecek eylemdir.
sözde bir yazıdır. adam seni mi düşünecek kazancını mı?
kadir inanır'dan geliyor:
yalan söylüyorsun!
1 Nisanda yapılan VE genellikle bizim ülkemizde yapılan şakadır.
uyarısını tüm tekel bayilerin camlarında gördüğüm ama velakin hiç bir uygulamayada rastlamadığım olaydır.
hak verilmez alınır.
yersen dir.
kesinlikle yalandır. şemayla görelim

+ abi bi sigara
- kaç yaşındasın sen?
+ 11
- kime alıyon sen bu sigarayı?
+ babam istedi
- iyi o zaman cebine koy görmesin kimse. eve gidene kadar çıkarma!
yurdumun uygulanmayan onlarca yasaklarindan biri ....
-hamuna goduu dun votka veren adam tekel mufettislerini gorunce niye dondun laynn delianlımısın sen!
+efendim,siz sarhossunuz sanırım.
-ne layn bu trt turkcesi yurraım dun sovuyodun ya hukumete
+beyfendi seviye lutfen
-ne seviyesi lan kısa parlıament diyorum sana
+alın 1 karton kısa parlıament
-adam ol
+siktirip gidiniz lutfen
büyük marketlerde uygulanan kural.neticede saygınlıklarını veya isimlerini yasaya muhalefetten kirletmek istemezler..

ama bunu yapan küçük market ya da bakkal görürseniz kutlayın..

'sen niye kutlamıyosun' dediğinizi duyar gibiyim.cevabım hazır:

^^çünkü görmedim.^^
tıpkı sigare paketleri üzerine zorunlu basılan ' sigara içmek öldürür,size ve çevrenizdekilere ciddi zararlar verir,kanser yapar gebertir' ibareleri gibi hiç bir yaptırımı olmayan söz dizimi,bu bağlamda bir türkiye klasiği...
her bakkal veya markette yazar ama işlevsizdir.
bizim evin köşesindeki marketteki kasiyerin ismimi öğrenmek için ürettiği bahanesi. sigara isteyince kimlik göstermemi rica etti. hayır daha önceki gün 1 büyük rakıyla bir kutu prezervatif alırken bir şey sormamıştı.