bugün

17 şubat 2011'da Beşiktaş ile Dinamo Kiev takımının yapacağı karşılaşmadır.
fi yapı inönü stadı'nda olacaktır.
beşiktaş'ın 2010- 2011 avrupa ligi 2. tur maçıdır.
koyu trabzon taraftarı olmama rağmen inşallah türkiyeyi temsilen beşiktaş kazanır.
Besiktasimizin avrupa sahnesindeki yukselisini devam ettirecegi mac olacaktir kendisi.
beşiktaş ın avrupada gururumuz olmaya inşallah devam edeceği eşleşmedir.
bir fenerbahçeli olarak beşiktaş'ı, beşiktaşlılar kadar destekleyeceğim maç.
trabzonspor taraftarı olmama rağmen, bir bjk'lı gibi kura çekimini izledim ve çıkan rakibe açıkçası sevindim, bjk her türlü bir üst tura çıkacaktır.. zira bunu hem bjk taraftarları için hem de türk olduğum için istiyorum çünkü; şu sıralar ülke puanına o kadar çok ihtiyacımız var ki neredeyse türkiye şampiyonu ön eleme oynayarak şampiyonlar ligine gidecektir.. haydi bjk!
avrupa kupalarında türkiye'yi temsil eden tek takımımız olan beşiktaş'ın kazanacağı maçtır.
iyi bir kura çektik...zaten kiev'i eleyemeyeceksek başarıdan söz etmemeliyiz.
ayrıca bonus;
(bkz: kiev deplasmanı)
beşiktaş'ın kiev'i darma duman edeceği maç.

edit: göt oldum.
(bkz: kiev deplasmanına otobüs bulunur mu)
(bkz: hadi yine iyisin)
beşiktaş'ın turu geçeceği maç.
sınır ötesi operasyon yapacağımız eşleşmenin istanbul'daki ilk ayağı.

(bkz: kiev için çekilen çile kutsaldır)
şahsi fikrim çok çok iyi bir kura olmadığını söyleyen eşleşmenin ilk maçıdır. bu kiev deplasmanlarda daha sakat ve tehlikeli bir takım. o sebeple beşiktaş'ın işi kesinlikle ve kesinlikle ilk maç çok daha zor. ama iyi bir skor almak zorunda turu geçmek için.
bana göre şanslar %45 beşiktaş ve %55 kiev. bekleyip göreceğiz tabi şubata kadar daha çok sular akar.
iki denk takımın maçı. umarım kazanan beşiktaş olur.
ne şartlarda olursa olsun, deplasman maçına bir şekilde gideceğim maçın ilk ayağı.beşiktaş aşkı bir başka!!!!
ernst yine müthiş bir oyun ortaya koyarak beşiktaşa hayat vermiştir.

edit: maç sonunda verin lan şukumu.

edit 2: ulan 40 yılda bi artizlik yapalım, öngörümüzle maç sonrası şukuları toplayalım dedik, tüpçü denen adam avrupada ne kadar topçu varsa getirdi amk! o halde yeni öngörüm: beşiktaş bu kievin amına kor. maç sonunda verin la şukumu! keh keh.(09.02.2011)

edit 3: vay amına koyayım ya altı üstü bi tahmin 3 kez değiştirilip 3 kez göt olunulur mu ya!
lucescu dan maç öncesi alınması gereken önlemlerin açıklanabilirliği yüksek olan maç.
bildiğim kadarıyla avrupa kupalarında bir türk takımı hiçbir ukrayna takımını (futbol'da) yenemedi bu güne kadar. eğer beşiktaş galip gelirse bir ilki başarmış olacak. bir galatasaraylı olarak sonuna kadar destekliyorum kendilerini. eğer guti ve q7'de sorun çıkmazsa beşiktaş yenecektir. tabi bir forvet de alırlarsa bayağı yardımı dokunur.

edit : beşiktaş daha önce d.kiev'i yenmiş. bilgi yanlışı oldu. kusura bakılmaya.
edit 2 : metalist'i de yenmiş!
beşiktaş'ın Turu atladığı halinde manchester city ile karşılaşacağı eşleşmedir.
bir galatasaraylı olarak elbette beşiktaş`ı desteklemeyeceğim eşleşmedir.

edit:eksilenmek umrumda değil ama, desteklemek zorunda mıyım ezeli rakibimi?
dünya nın neresinde vardır ezeli rakibini yurt dışı arena da desteklemek?
o zaman ben neden galatasaraylı oldum, sadece türkiye de desteklemek için mi?
Bu maça kadar Quaresma'ya birşey olmasın diye umut ettiğim maçtır. Şov yapsa da, coşsak.

(bkz: eğleniyor muyuz gençler)

Dipnot: Galatasaray'lıyım.
(bkz: 24 şubat 2011 dinamo kiev beşiktaş maçı)
17 Şubat 2011 de fi yapı inönü stadında olacak maçtır, 24 şubat 2011 de ukrayna da yapılacak olan maçtır.