bugün

1 yıl sonra kerane ye gitme planı yapmaktır.
Simdi dusundugumde 17 yasinda yaptiklarimin ne kadar da mallik oldugunun farkina variyorum. Ama, cilginmisim, rahatmişim. Daha da bi özgürmüşüm.
Daha 17 17 17 imiş adlı şarkıyı akıllara getirir.
keşke o yaşta olsaydım...tek derdim o gün daha fazla soru çözmek için eve erkenden gitmekti.

şimdi geriye dönüp baktığımda görüyorum ki...hiçbir derdim yokmuş, bir de üzerine hayallerim varmış o yaşlarda.

şimdi de var hayallerim ama gerçek olmuyor işte birçoğu benim insiyatifim dışında çünkü...
daha fazla şey düşünüyorsun, gönlünce hayal bile kuramıyorsun, hayallerin bile "sınırlı", "limitli".

geçen zaman daha çok korkutuyor bir zaman sonra...daha çabuk kırılıyor, daha çabuk ağlıyorsun.

sahip olduğum ne varsa -statü, para, kişisel eşyalarım ne varsa- alsalar da beni bir 7-8 sene öncesine götürseler bir saniye düşünüp "hayır" demem.
o yaşlardayken kıymeti bilinmez derler ama ben biliyordum ve yinede geçti o yaş. benim için en güzel yaştır bilmiyorum neden keşke hep 17 yaşında kalsaydım.
bol 31'dir.
bu sene 17 olcam amk hayallerimde yapmadigim bok kalmayacak. ama gerceklerde ygs kasıcam hüzünlü gibiyim, bir miktar da yıkıldım.
Üniversite heyecanıdır heralde. Korkusumu deseydim?
muhtemelen üniversite hayalleri kurmaktır.
(bkz: hangimiz kurmadık)

bunun birde 22 yas versiyonu vardır ki.

(bkz: yüksek lisans hayalleri kurmak)

birde 24-25 yaş.

(bkz: doktora hayali kurmak)

şeklinde uzayıp gider.önemli olan bu süreçte götü başı dağıtmamaktır.
Ben 17 yaşındayken Türkiye nispeten güzel bir yerdi lan. Şimdi ise bok ve barut kokusu her yer.
Tanım : hayatın güzel bir evresinde olmaktır.
büyümekle çocuk olmak arasında sıkışmış bir hayalci olmaktır. bir omuzda gelecek bir omuzda çocukluk
3 yıl önce başıma gelen durum. işim gücüm yatıp kalkıp isyan etmekti. ah ne güzel günlerdi..
Hiçbir numarası olmayan yaştır.
mentalite olarak 18 ile bir farkı yoktur. 18'ine giren birisi birden bire olgunlaşmıyor, 18'den 19'a geçerken yaşıyorsunuz o süreci. 17 yaşında olmak bir yandan güzeldir, çok hayal kurarsınız ve o hayallerin temelini atarsınız.
Donmek istedigim yegane yastir.
Bir sene oldu o yaşı geçeli özlüyor muyum?Hayır.
Pekte yaşayamadığım yaş, sınavlar, okul,stres derken gelip geçti.
Çokca bahsedilen bu yaşta bir bok olduğu yok yalnızca 16 kadar küçük değilsiniz 18 kadar da olgun değilsiniz.
Bazı açılardan iyi bazı açılardan kötü bir yaştır. Genel manada güzeldir. Liselisindir, ailenle beraber ekmek elden su gölden yaşıyosundur. Dertlerin günlük yaşamdan ibarettir; aile, arkadaşlar, hoşlandığınız cinsle olan ilişkiniz. Bu yaşlarda kişi ergenlikte olduğundan spor, müzik gibi bi hobiyle uğraşması iyi gelir ve geleceğine yatırımdır. Mutlu olmaya çalışılması gereken ama yine de ergenlikten dolayı pek mutlu olunamayan yaştır.
Hayatta en çok salaklık yaptığınız yaşlardan biridir, pişman olacağınız ve yıllar sonra ders cıkaracağınız. Kendinizi biraz büyümüş hissettiğiniz yaş.
isterdim. küçük siyah kapaklı defterime yazdıklarımı tekrar yazabilmek. yüzüne perde inmiş sayısı belli olmayan isimsiz kadınları yeniden yaratabilmek.

zira aşk benim için bir kadına aşık olmaktan çok daha fazlasıydı.

arthur rimbaud misali 17'sinde başlayıp 20'sinde her şeyi bitirmek değildi isteğim.

sadece olan oldu.
hayatı boklamadan onceki son yıl.
Her şeyi baştan yaşayacağımı düşündükçe sıkıntı gelen yaş.

Geçti gitti. Tekrar bir kez daha kaldıramam.
Boş yaşandığı sürece boştur.
Hayatının baharında olmaktır.
Güneşin doğmasına en yakın olan zamandır imsak gibidir, en karanlık an ve ilk aydınlanmaya başlanan o küçük çizginin olduğu yaştır 17.
güncel Önemli Başlıklar