bugün

Ilerisi çok güzel. Işığa doğru gellll gelllll gellllll...
bok gibi bir hayata sürükleniyorsun, aynen devam.
Bir iki seneye hayatın boooommbok olacak. Bunun önüne geçmen için herkese rest çekmen laZım, yoksa evsiz kalacaksın. Okul işini de daha öne al, daha erken içmeye başla, daha erken kendini ve fikirlerini geliştir, açık görüşlü ol, o evden de çık, başka bir yere taşın.

Ulan bunları gerçekten sana söylesem hayatın çok fena değişecek, keşke geri dönüp söyleyebilsem.
Boşuna hayal kurma hayallerinin hiçbiri olmayacak...
şu an en zor günlerini geçiriyorsun. yavaş yavaş düzelecek her şey, umudunu kaybetme.

edit: 17 yaşıma söylediğim şeyi de eksilemezsin artık.
Aptal gibisin hayatına birini bu yaşta neden alıyorsun¿ aldatmak nedir bilmezken aldatılmanın o berbat duygusunu tattın.
Sen değerlisin, sevilmeye değersin üzülme. Karşına çok daha iyileri çıkacak o ise köpek olup gelecek kapına. Geceleri kapında yatacak ve güçleneceksin sen de. Kes ağlamayı.
Hadi yine iyisin len keçi. Hayatinın en tatlı yaz tatillerinden biri olacak bu. Tadını çıkar.
Sanırım lise 4. Sınıftasın değil mi? Hayatının en mükemmel dönemini yaşıyorsun. Arkadaki dörtlünün arkadaşlığı devam edecek. Sürekli kızlara "üniversiteye gidince dağılacağız" diye Felaket tellallığı yapma yani. Ama tabii araya mesafeler girecek. Fakat samimiyet hep aynı...

Seni üzmek istemem ama hayatın gerçekleriyle daha yüzleşmedin. Buradan baktığımda hayatının en mükemmel yıllarını yaşıyorsun. "Elindekilerin kıymetini bil" demeyeceğim çünkü o zamanlar da en güzel yıllarını yaşadığını biliyordun. Ama işte geçmesine engel olamadık. Büyüdüm. Haklıydın büyümek istememekle ama işte elimizde değil. Zaman akıp geçiyor. Fakat büyümenin yaşla alakalı olmadığını anlayacaksın ileride. Spoiler vermek gibi olmasın ama bir haber alacaksın 1 günde 10 yaş yaşlanacaksın. O vakit hayata ve yaşama dair heyecanını kaybedeceksin.

Lise koridorlarında şarkı söyleyerek Leyla Leyla dolaşan o kız ise şimdi bir münzevi.
Az önce Facebook’tan gelen mesajı merak ettiğim için Messenger indirdim. indirmişken eski mesajları karıştırayım dedim. 17 yaşımdaki halim ekteki gibidir;

görsel

17 yaşımdaki halim şu an Karşıma çıksa beni döver. Tartışmaya girsek sürekli alıntılar yaparak beni susturur.

Kaybetme korkusu olmadan hep daha fazlası olmak isteyen o çocuktan elinde kalan 3-5 şey ile idare etmeye çalışan, kaybetmekten korkan birine dönüşen benim hikayemdir.
Aşk meşk işlerini bırak. Çok yara alacaksın. Ayrılınca verdiğin kiloları fazlasıyla geri alacaksın. Mutsuz oldukça yıllar geçse de veremeyeceksin.

Bu işleri bırakıp kilo vermeye bak. iyi bir üniversitede kazanacaksın.

Keşke kilo vermeye devam etseydim. Bugün tüm hayatım değişirdi.
Bugün yanında olan arkadaşların yıllar sonra da yanında olacak, çok şanslısın. Üniversiteden mezun olurken çeşit çeşit insan tanıdım neler yaşadım be diyeceksin, ama daha yeni başlıyor her şey, daha kötülerini göreceksin. ileride bu yaşlarını hatırlayınca için cız edecek, çok güzelsin. Dolu dolu yaşa en güzel günlerini.
Bir kaç sene sonra Hakkari çukruca’da zor şartlarda askerlik yapacaksın, sana; “tanıdıklarımız var en azından askerliğini burada bitir.” Diyenlere o cevabı verdiğin için çok haklısın, “benim yerime gidecek arkadaş şehit ya da Gazi olursa kul hakkına girerim” demenin, ileride inancınla değil vicdanınla alakalı olduğunu öğreneceksin.
Turizme gittiğin yaş olacak. Sen sen ol, gittiğin yerlerden dönme.
azıcık dişini sıksaydın, ortalığın anasını ağlatabilirdin. şimdi uğraş dur.