bugün

Ben hep 50 Tl'lik alıyore...
50 liralık alanlar, cedidacer hariç, artık arabayla sadece tuvalete gidip gelebilirler..

şöyle özetleyeyim.. deposu tamamen boş bir arabada, göstergenin sıfırın altında bir yerde, en ufak oynamayı yapabilmesi için arabada 200 liralık benzin ya da motorinin olması gerekiyor.
Ohhh ohhhh ver selayı halk mutmain olurken geçir.
iğneden ipliğe %20 zam daha koyun ohhhh. Ohhhhhhh.
50 liraya artık arabayı köpüklü döndürükten geçiremiyoruz.
Damacana su olmuş 56 tele.
Selam ve Sela ile.
Bayram hediyelerini arka arkaya sıralıyorlar. Yürü reisim, seni yedirmicez.
ooohhhh bu sefer reis içimizde gezdirdi valla...
zamımıza koymaya devam ediyorlar...
görsel
Kimse kusura bakmasın, bu millet bunu sonuna kadar hakediyor.

Ahanda söylüyorum, 15 temmuz 2024 günü "vay amk bir yıl önce benzin ne kadar ucuzmuş" diyeceğiz. Perşembenin gelişi Çarşambadan, temmuzun gelişi de Mayıstan belliydi. Şaşıracak bir şey yok.
Benzin ve motorini 30 tl üzerine çıkartan zam. Buna da alışır millet yollar boş kalmaz. Ondan 2 gün sonra unutulur gider. Evet.
aslında ekonomi çok iyi. Japonya'da 1 litre benzin 154 yen, kudurun...
Arkadaş yolladı,ÖTV oranlarına güncelleme gelmiş sanırım. Yeni Türkiye yüzyılı bir harika dostum.
Bunlar başımıza bu s.lak emekli tayfası yüzünden geldi. Hiçbirine saygım kalmadı artık.
Araba kiraladım yurtdışından gelicem. Sevindim 1 euro bile etmiyordu çünkü litresi ama şimdi ne oldu. Sizi allaha havale ediyorum. Peki ya orda yaşayan insanlar napsın? Kurunun yanında da yaş yanıyor. Yoksa yüzde doksan dokuzuna acımıyorum o ayrı.
Reis arabaya binmeyip spor yapalım sağlıklı olalım diye zam yapıyor bizi düşünüyor ya dünya lideri reis 15 Temmuz'da selalar bizim için okunuyomuş meğersem iyi oluyo bize türk halkının %52'si aptaldır.
Topluca intihar falan mı etsek aq.
var olsun reisimiz... durmak yok, yola devam.

görsel
(bkz: kol gibi). Başka bir tabir bulamadım.

Lucasgiller'in tavsiyesine uyup köyüme dönecektim ki bir köyüm olmadığını hatırladım.
50 lira psikolojik sınırım neden mi?

o hep ben 50 liralık alıyorumcular 1 litre alsın araba benzinlikten çıkamasın diye bekliyorum.
50 dolarlik alirsaniz sikinti olmaz.
Şaka sanmıştım, vallahi gerçekmiş.
Ben: Gabardan çikan petrol ne oldu abi?

Çomar: onun ekonomiye kazandırılmasi en az 5 sene .

Ben: abi internetten baktım. Batmandaki rafineri oraya 300 km mesafede çoktan piyasaya girmesi lazımdı.

Çomar: büyük resmi görmüyosun.
Türkiye yüzyılı tam gaz devam ediyor.
Suyundan da koysunlar ben karışık alacağım.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar