bugün

ulkede hukuk adina denetim adina hicbirsey kalmadi. meb mufettisligi bitti. keza diger kurumlarda da ayni durumu goruyoruz. bu dipten yukari dogru yavas yavas yapildi. denetim tamamen devredisi birakildi. cunku denetlenmek islerine gelmiyor. herseyi yapabileceklerini saniyorlar. yillardir oyumu akp ye veririm. ama sinirlar asildi. belediyeler ve kurumlar ak parti yalakalariyla doldu tasti. serefiyle usuluyle isini yapanlarim kaderi ak parti yalakalarinin dudaklarinin arasina verildi. bu sefer hayir. acik ve net.
hayır sonucunun ülkeyi siyasi kaosa süreceği gerçeği açıktır. Hayır çıkarsa bu akp'ye özellikle Erdoğana 7 hazirandan sonraki hatta ondan daha ciddi bir uyarıdır. Çünkü muhaliflerin oyu Hayıra yetmiyor. akp'liler de Hayır demiş demektir bu. Bu kadar algıya rağmen Hayır çıkarsa yapılması gereken seçime gitmektir. Bu sürede parti dağılmazsa ve muhalefet çıkmazsa akp 400e yakın vekille gelecektir zira hdp ve mhp baraj altı kalacaktır bu durumda.
Parselledim bekliyorum.
gizli hayircilarin da omuz vermesi ile cok acik ve net bir sekilde olacak olandir.

kesin bilgi. yayilabilir.

https://twitter.com/BirGu...status/853312012956336129
ülkemiz için hayırlı bir olaydır.