bugün

Dağcılar kızlı erkekli grup yapmışlar.

Bu soru iptal edilmeli. Caiz değildir.
Cok kolay bir sinavdi yapamayan mallar var miydi cidden.
eski sayısalcı/halihazırda eşit ağırlıkçı olarak bugün girdiğim sınav.

sayısalı nispeten kolay * sözeli ise epey zorlayıcıydı bana göre. sadece makarnalı ve dağcılı "enteresan" sözel mantık soruları değil, dümdüz paragraflar bile çelişkiler ve ucu açık sorularla doluydu. şıklar arasında bir seçim yaparken çok sık zorlandım. boş bırakmadım ama leblebi gibi yanlış gelmesi şaşırtmayacaktır şu an.

net bir hedefim olmadan girdiğim için çok üzülüp/sevinebileceğimi sanmıyorum ama, öyleydi işte.

sonuçlar açıklandıktan sonra gelen edit: enteresan ama sevindirdi.*
ÖSYM görevlilerinin Bastıramadıkları romanlarını muhtemelen boşa gitmesin diye sözel sorusu olarak sormayı tercih ettikleri sınav.
görsel
Matematiği çok çok kolaydı, 1 boşum var. inşallah kpssde de öyle gelir.

Ama türkçe eh işte. Valla son 10 soruyu zaten hiç göremedim. Vakit yetmedi.
soruların ösymnin sitesinde girenler için yayınlanmış olan sınavdır.
Sapmanın etkisinin ne derece olduğu, puanlamalar nasıl olur, sıralamalar ne derece önemli ve nasıl olur gibi birçok sorum bulunmakta. Bilgisi olanlar yazabilirse sevinirim.

Ayrıca sadece alışveriş merkezi demek istiyorum...
2019 ales 2 ile 2019 ales 3 ün ortası olur diyorlar. türkçe normalden zor, matematik normalden kolaydı.
buradan netlerinizi yazarak yaklaşık olarak hesaplarsınız. https://www.basarisiralam....com/ales-puan-hesaplama/
önce Türkçeyi bitireyim zaman kazanayım kalan zamanda yaylana yaylana sayısalı çözerim dediğim ancak lanet olasıca makarnalı sorunun bütün planlarımı bozduğu sınavdır. matematikte Bi sürü boşum kaldı zaman olsaydı onları da yapardım. Bu arada geometri kolay mıydı yoksa bana sınavdan önceki gece geometri güncellemesi mi yüklendi?
türkçesi zor, matematiği kolaydı.
türkçesi zor, matematiği kolaydı.
Bu sınava çalışıp 80.
Ertesi sene çalışmayıp 88 almıştım.
Çalışmayın amk daha yüksek not alıyorsunuz.
Sonuçlarının açıklandığı sınav.

Normalde 7 eylül olarak bir tarih belirtilmesine rağmen erken açıklanmıştır.
dilerim herkesin beklediği puanları alabildiği sınav olmuştur.

buradaki birbirinden kıymetli arkadaşlarımı akademisyen olarak görmek, beni ziyadesiyle mutlu eder efendim.