bugün

Neden hükümeti eleştiren kanalların çoğu fetöcü veya PKK'lı oluyor?
Onu anlamış değilim.
Dün yüklenen Yaktın bizi reis adlı yeni videosunu izlemenizi tavsiye ederim. Durumu güzel anlatmışlar.
adamlar hdp guzelledi diye linç ettiler sonra 1 video akp gomduler unutup yine herkes övmeye başladi. bu millet valla salak. olum izlemeyin iste aq kim bilir kim fonluyodur bunlari.
Tarih tekerrür adıyla yeni bir video yayınlamışlar. Konudan bağımsız alttan alttan ali babacan parlatılmış.
kurucularından ve yapımcılarından bazılarının fetö terör örgütü ve PKK ile ilişkili olduklar iddia edilen belgesel yapım kanalı.
Tarafsız bir youtube belgesel kanalı. Hatırlarsanız ali babacan ile ilgili de belgesel yaptılar, selahattin demirtaş ile ilgili de yaptılar, hatta hasan mezarcı ile bile (siyasi olarak bir şey ifade etmese de adam mesihim diyor) belgesel yaptılar. Yani herhangi bie insanın propagandasını yapmıyorlar.

Ulan yordunuz beni be! Ne çok cahil var bu sözlükte...
Killa videosuna bugün denk gelerek keşfettiğim kanal. Video güzeldi, yabancıların türklere bakış açısıyla alakalı bir video daha seyrettim. Siyasi meselelere karışmıyorum, izlemiyorum. Onun dışında çok beğendim.
coğrafya kaderdir adlı sözde belgeseliyle daha evvel çoktan belli etmiş olduğu safını toplumun geniş kesimi için de deklare eden youtube kanalı...

öğretemen başak demirtaş istifa etmiş, selahattin demirtaş'ın ailesi edirne'ye giderken trafik kazası geçirmiş, kızları babasız büyüyorlarmış...

bunlar izleyen herkesi duygulandıracak şeyler...

ve gördüğüm kadarıyla da amacına ulaşmış.

ağlak bülent arınç'tan tutun da cüneyt özdemir'e kadar herkes selahattin demirtaş'a özgürlük naraları atıyor bu belgesel sayesinde.

o halde 140 journos madem bu kadar başarılı bu konuda, hain terör örgütü tarafından katledilen neşe alten ve kızı ile birlikte şehit olan babası için de bir belgesel yapmalılar.

öyle ya, neşe alten de başak demirtaş gibi bir öğretmendi...

ha, öğretmen demişken, aybüke yalçın öğretmen, necmettin yıldız öğretmen için de birer belgesel çekerler eminim...

hatta sadece öğretmenlerimiz için yetmez...
kaçırılan, katledilen şantiye işçilerimiz, mühendislerimiz için de, doktorlarımız, sağlık görevlilerimiz, ptt memurlarımız için de birer belgesel yapacaklardır 140 journos ekibi...

hatta ve hatta...
şehit aileleri ile ilgili, babasız kalan şehit kızları, oğulları için de birkaç belgesel çekmeliler...

bak işte o zaman bunların samimiyetine inanırım da, olmaz tabi.
neden olmaz?
140 journos'u fonlayanlar, destekleyenler bu belgeseller için para yatırmazlar değil mi?
Daha vahimi "Arap Emrah" adlı bir video vardır ki aman Allah. Benim düşüncem şu yönde ki bunların editörlerinden birisi net olarak dhkp-cli ya da PKK'lı. Başka bir açıklama bulamıyorum.
dünya çapında kaliteli belgeseller hazırlayan youtube kanalı.
Bugüne kadar bazı işlerini beğenmekle birlikte, genel olarak saygı duyduğum yayın/belgesel organıydı tâ ki bugüne kadar. diğer videolarında da alttan altan mesaj vermeye çalışıyorlardı farkediyorduk ancak demin paylaştıkları "coğrafya kader" adlı video benim bunları yazma sebebimdir. ismine aldanmayın öyle ekonomi, alım gücü ya da diğer toplumsal sorunlar değil. Duygusal bir fon müziği ile bir giriş ardından AA o da ne başak demirtaş. Bildiiiniz selonun karısı. Titreyen bir ses tonu, gözyaşları bilmem ne. selonun çocuklarıyla konuşmaları, yine duygusal yabancı bir müzik ama önde Kürtçe konuşuyorlar falan. Neden lan neden? O kadar şehit annesi. O kadar babasız kalmış çocuk. Lan babasının tabutuna sarılan çocuklar lan. Ey namussuz, kansız 140journos yetkilileri, yapımcıları; var mı sizde onur? Çıkın söyleyin lan. Şehit asker çocuğuna söyleyin. Bak biz babanın katillerinin işbirlikçilerine video çektik, güzel mi diye sorun. Var mı sizde o yürek? Ama gün gelir. O gün gelir o devran döner.
yüksek basslı müzik eşliğinde fantastik editli videolarını beğendiğim youtube kanalı.
https://youtu.be/5VOHifAcwPw

2019 hatırlatan yeni bir yapım.
kemalist miltiarist öge tabirini kullandıktan sonra takibini bıraktığım kanal. objektif gibi görünsede subjektif olan kanal.
Belgesellerinde kullandıkları müzikler efsodur.
ooorrrroospu çocuğu pkk tarafından şehit edilen aslanların annelerine de bol zumlamalı jazz müzikli acıklı klip yapacaklar mı merak konusu..
Youtube'ta yaptıkları videoları ses getiren şuan blue tv'de yayınlanan oluşum. Özellikle esenler otogarı videosu dikkat çekmiş, devamında polis otogara operasyon yapmıştır. Toplumun kıyıda köşede kalmış, değinilmek istenmeyen kesimlerine objektif bir yaklaşım sergilemekteler.
Çok şey söyleyip hiçbir şey anlatmamak.

(bkz: demogoji)
hdp'nin yayın organı.
Özgün içerik, hikaye ve editleri ile ana akım medyaya alternatif olmuş başarılı bir habercilik örneğidir. Gündemin Magazin ayağı için de zamanında sokopop ile işbirliği yaparak iyi bir transfere imza atmışlardır ayrıca. Gazetecilik okumuş olsaydım stajyer olmak için kapılarını hiç usanmadan aşındırırdım zira youtube ve diğer sosyal mecralarda clickbaitten uzak temiz bir hava sahası sunabiliyorlar.
bugünün ve dünün siyasilerinin dikkat çekecek konuşmalarını bir araya getirip izleyicilerine veren youtube kanalı.
kismen profesyonel çekim kalitesi ve sahne geçişleriyle eksik olsa da ki bu bence cokta onemli degil, işledikleri konular itibariyle, toplumumuzda ozellikle genç beyinler arasinda uzun suredir aranan ve beklenen kanal. ben de bir kaç ay once kesfettim.
Belgesel kategorisinde başarılı işlere imza atan video içerik kanalı.
çok sağlam kanal gerçekten. Türkiye'deki önemli bir boşluğu doldurmuş belgesel nasıl öekilirin hakkını vermişlerdir.
müthiş yapımlar yapıyorlar. kimse bilmezken az ve öz bir kesim izlerdi, şimdi herkesin bildiği bir kanal oldu. güzel olan her şey eninde sonunda kazanır. popüler kültüre kurban gitmemeleri dileğiyle.