bugün

yanlış bir seçim yapmış olan, adana'lı ve rahmetli olmuş çocuktur.

http://www.haber3.com/14-...ask-intihari-2688245h.htm

edit: yazı.
Umarım allah rahmet eder.
ailesi çok üzülmemiştir büyük ihtimal çünkü yedekte rahat 3 4 tane vardır acısı çabuk unutulur ve bok yoluna gittiğiyle kalır.
çok erken mecnun olmuştur allah rahmet eylesin.
şimdi herkes eleştirecek ama ölmesi herkes için daha iyi olmuştur. bu çocuk 18-19 yaşına gelince kesin ya kızı kaçırmaya çalışır ya rahatsız eder yani kızın ve ailesinin başına bela olurdu. doğal seçilim işlemiş.
allah affetsin de istemsizce güldürmüştür.
önce kendimi sonra da seni vururum diyen günümüz ergen neslinin karşılaştığı vahim durum.
bıyığı çıkmamış, girdiği tribe bak. aileler ergenlik çağındaki çocuklarına dikkat etmeli.
intiharın sonucunun ölüm olduğunu bilmediğini düşündüm. lakin arkadaşlarına 'siz gidin ben de ihtihar edicem' demiş. hani bi intihar edip gelicem der gibi. hani geçen yine intihar ediyorum der gibi.
kıza ömrünün sonuna kadar unutamayacağı bir ders verdiğini sana çocuktur.

oysa kız iki gün çok üzülecek sonra 'ayy kızım çocuk benim için intihar etti ya düşünebiliyor musun benim için yaptıı' diyecek ve kısa süreli bir ego tatmini dışında hiçbir artı elde edemeyecek çocuktur.
Ulan nasıl arkadaşları var bu çocuğun dedirtmiştir. "siz gidin, bende intihar edecem" diyor. Soğuk kanlı olamaz bir insan bu kadar. Ayrıca ölecek olan kişi kıza resim atıp artistik yapmaz. Bence bu salak o resmi çekti, yolladı sonra da ayağı kaydı ve gitti. Yoksa böyle intihar mı olur lan.
kendisine çok yazık etmiştir.

tamam reddedilme hangi yaşta olursa olsun kötüdür de, daha önünde kocaman hayat varkene bu yapılır mı?

başına bir kaza, bela, hastalık vs. gelmediği ortalama 70 yaşına kadar yaşasa, 14 düş, yaklaşık önünde 55-56 sene gibi bir zamanda ne kısmetler, ne fıstıklar hayatına girecekti ki, bu uğrunda öldüğün kişinin adını, sanını, herşeyini unutacaktın.

defalarca red yemiş biri olarak (sanırım son sayı ya 15 ti ya 16 dı) ben bu mantıkta olsa idim seneler evvel çoktan tahtalı köyün ihtiyar heyeti üyesiydim. *

sorgulaması gereken soru şu aslında, kız bunu küçümseyerek mi reddetti yoksa insan gibi mi?

insan gibi reddediyse, çocuk aşırı gurur yapmış demektir, kıza diyecek bir şey yok.

ama küçümsediyse ("sen kim oluyorsun da...", "ben sana mı kaldım", "senin gibisiyle çıkmam..." vs...) o zaman o kıza "daha bacak kadar boyunla ne bu havalar" diye sormak lazım...

neyse ne olursa olsun çocuk kendine yazık etmiştir, böyle ölümü kimse haketmiyor...
Gerçekten aşkı için ölmüştür. Tanrım ruhunu yüceltsin.
Çok zordur. Belki de ilk aşkıydı. Çok şiddetliydi. Öyle ki psikolojiyi bile bozar, tüm hayatını ve karakterini etkileyebilir bu. Bana da olmuştu ya... siz bilemezsiniz işte o kadar sevmediniz ki... o kadar entry girdim ilk defa birinde ağlıyorum.
14 yaşında bir çocuk ölmüş. Aşkından, acısından, üzüntüsünden kendi canına kıymış. sizin dediğiniz laflara bakın.
Koca koca adamlarsınız, çocukken aşık olmadınız mı? Çocukken reddedilince, ölmek istemediniz mi?
Yazık, gerçekten yazık.
''14 yaşında aşk için intihar eden çocuk'' diye manşet olmuştur ama o oyuncak arabasının tekerleği kırıldığından intihar etmiştir.
Yaptığına şaşılmaması gerekir. Sonuçta intihar bu işin fıtratında var.
çok televizyon izlemiş olan çocuktur.
adanalıdır. fazla söze ne hacet.
ülkemizin çocuklara psikolojik destekte ne kadar yetersiz kaldığını gözler önüne sermiştir.
Yazık olmuştur. Ne olursa olsun hayat güzel yeter ki güzellikleri görmeyi bilin. Bir aşk bitse bile yenisi başlar.
Muhtemelen psikolojisi zaten zayıf olan çocuktur, yani Aşk burada sadece bardağı taşıran su damlası.

Ya bağımlı,
Ya anne baba şefkati görmedi,
Ya zaten zor durumda,
Ya da tam ergenlikte duygusallıgın patlama yaşadığı döneme denk geldi.
"Ayhan, evin ikinci katında bulunan ve inşaat halindeki eve çıkarak önce pencerelere perde asarak kimsenin görmemesini sağladı.

Elektrik kablosunu tavana bağlayan K.A, kablonun diğer ucunu da boynuna geçirdi."

Vay amk, bildiğin planlayıp yapmış, bir yere çıkıp boşluğa bıraksa kendini vazgeçip dönecekken düştü öldü gibi ihtimalleri de sıfırlamış.
Ne diyelim allah ailesine sabırlar versin.
ah be oğlum daha 14 yaşındaydının, bir kız için değmeyeceğini anlayacak çok zamanın vardı.
Amk bizde çocuktukta bu kadar mal değildik dedirten başka bir çocuktur.
(bkz: hayat kısa değmez bir kıza)